Błędny czas przybycia w garmin drive smart 61

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Błędny czas przybycia w garmin drive smart 61

Postprzez agatgl » So, 16 lut 2019 23:12

Trafiłam tutaj przez przypadek bo nie wiem gdzie szukać jakiś informacji bądź pomocy. Jeżdżę zawodowo wiec nawigacja pokazująca czas przybycia nie odbiegający za bardzo jest dla mnie ważny. Świeżo zakupiona nawigacja w tej chwili ma przejechane około 2500. Na odcinku 600km ujmuje w trakcie jazdy około 2 godzin od pierwotnego czasu przybycia np. Mam czas przybycia na starej 2ga w nocy a na nowej wychodzi polnoc( maksymalna prędkość to 86km/h) . Posiadam również 10letniego garmina nuvi 255W, gdzie czas jest idealny ( nic nie dodaje, jedynie stanie w korkach- to wiadomo) ustawione są tak samo a pomimo tego nowa oszukuje. Jeśli nie ma na to rozwiązania to pojdzie do oddania. Jestem przywiązana do garmina jednak czas przybycia jest dla mnie ważny. Proszę o jakaś rade
agatgl
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 16 lut 2019 22:54

Re: Błędny czas przybycia w garmin drive smart 61

Postprzez Zachu » N, 17 lut 2019 7:33

To nie jest odbiornik do ciężarówki.
Nie spotkałem się nigdy żeby tak sobie Garmin ujmował godziny.
Nie możesz ieć tego samego ustawionego bo to dwa inne światy u Garmina. Napisz wszystko co tam ustawiłeś.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błędny czas przybycia w garmin drive smart 61

Postprzez Magnoom » N, 17 lut 2019 13:12

Może to dlatego, że stare nuvi ma już 10 lat nauki i danych na temat Twojego stylu jazdy. Chyba, że było resetowane w międzyczasie. Nie wiem czy w tych nowszych nuvi podobnie się uczy średnich prędkości jazdy na danych kategoriach dróg, ale to jest pierwsza myśl jaka mi przychodzi do głowy. Oczywiście przy założeniu korzystania z tej samej mapy i ustawień samego urządzenia. Zapewne nowe urządzenie zakłada jeszcze większe prędkości jazdy niż te osiągane w rzeczywistości i kalkuluje przejazd taką trasą szybciej o dwie godziny.
Trochę na temat takich testów na stronie projektu UMP:
http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Routing_w_GARMIN-ie

PS. Ja między innymi z tego powodu mam dwa osobne urządzenia do osobówki (gdzie prędkości jazdy mam zdecydowanie wyższe) i do terenówki (którą poruszam się zdecydowanie wolniej).
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Błędny czas przybycia w garmin drive smart 61

Postprzez Zachu » N, 17 lut 2019 13:31

W nowszych masz "myTrends", który to za Twoją zgodą zbiera info i uczy się Twoich tras. Jak sobie nie zaznaczysz to może się "nie uczyć" jak te starsze.
Na autostradzie niby symuluje prędkość 140 ale do kalkulacji przybliżonego czasu bierze niższą. Jadąc 140 zaczyna ubywać do przyjazdu.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błędny czas przybycia w garmin drive smart 61

Postprzez agatgl » Śr, 20 lut 2019 13:14

Tryb obliczania- krótszy czas, unikane- drogi gruntowe, zawracanie, pasy specjalne. W narzędziach mapy zaznaczone wszystko oprócz- jasności i utrudnień drogowych. Tak mniej więcej mam poustawiane. Jak coś konkretnego będzie potrzeba to napisze
agatgl
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 16 lut 2019 22:54

Re: Błędny czas przybycia w garmin drive smart 61

Postprzez Zachu » Śr, 20 lut 2019 16:09

Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błędny czas przybycia w garmin drive smart 61

Postprzez wiencek » Pt, 22 lut 2019 17:49

Zachu napisał(a):W nowszych masz "myTrends"

W DriveLux 50 nie mam czegoś takiego. A może było i się z aktualizacją zbyło :roll:

Zachu napisał(a):Na autostradzie niby symuluje prędkość 140 ale do kalkulacji przybliżonego czasu bierze niższą. Jadąc 140 zaczyna ubywać do przyjazdu.

Do kalkulacji przybliżonego czasu brane są prędkości przypisane w parametrach rutingu drogi. Nie te ze znaków. W autostradach parametr ten pozostał bez zmian, tylko przypisano nowe ograniczenie prędkości. Stąd ten efekt ubywania czasu. Pojeździsz trochę, przestroi się i będzie oki :wink:
60CSx, Nüvi 760, DriveLuxe 50 + CNE, UMP-pcPL, TOM navi
wiencek
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 19:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Błędny czas przybycia w garmin drive smart 61

Postprzez wiencek » Pt, 22 lut 2019 18:37

agatgl napisał(a):Na odcinku 600km ujmuje w trakcie jazdy około 2 godzin od pierwotnego czasu przybycia np. Mam czas przybycia na starej 2ga w nocy a na nowej wychodzi polnoc( maksymalna prędkość to 86km/h).

Myślę, że z tym DriveSmart jest wszystko okej. Problem w tym, że on nie wie o tak niskiej Twej prędkości maksymalnej. Zasymulowałem w BaseCamp trasę 300km po A4 i przy ustawionej średniej 130km/h oblicza czas na 2h20min, a przy przestawieniu średniej na 86km/h wylicza 3h20min. Jeśli dla 600km podaje czas o dwie godziny krótszy to się nie dziwię, bo większość zapewne wyznaczona po szybkich drogach.
agatgl napisał(a):Posiadam również 10letniego garmina nuvi 255W, gdzie czas jest idealny

Zapewne z tego powodu, że przez taki czas mocno przestroił (dopasował) średnie prędkości jazdy. Gdyby go zresetować to pewnie czas pokazał by jak ten nowy.
60CSx, Nüvi 760, DriveLuxe 50 + CNE, UMP-pcPL, TOM navi
wiencek
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 19:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Błędny czas przybycia w garmin drive smart 61

Postprzez Zachu » Pt, 22 lut 2019 19:56

wiencek napisał(a):W DriveLux 50 nie mam czegoś takiego. A może było i się z aktualizacją zbyło :roll:

W instrukcji opisali na 19 stronie. We wczęsniejszych było i jest w następnych. Masz podpowiedź jedź do domu o 15:00? To jest myTrnds ;)
wiencek napisał(a):Do kalkulacji przybliżonego czasu brane są prędkości przypisane w parametrach rutingu drogi. Nie te ze znaków. W autostradach parametr ten pozostał bez zmian, tylko przypisano nowe ograniczenie prędkości. Stąd ten efekt ubywania czasu. Pojeździsz trochę, przestroi się i będzie oki :wink:

Jeżdżę trochę, widzę i opisuję. Na A jeżdżę wolniej niż jest dozwolona i ubywa.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błędny czas przybycia w garmin drive smart 61

Postprzez wiencek » Pt, 22 lut 2019 22:27

Zachu napisał(a):
wiencek napisał(a):W DriveLux 50 nie mam czegoś takiego. A może było i się z aktualizacją zbyło :roll:
W instrukcji opisali na 19 stronie. We wczęsniejszych było i jest w następnych. Masz podpowiedź jedź do domu o 15:00? To jest myTrnds ;)

Aaa... no tak, gdzieś to widziałem, to tu. Tyle że wyłączenie tego nie wyłącza funkcji "uczenia się" Garmina średnich prędkości.

Zachu napisał(a):
wiencek napisał(a):Do kalkulacji przybliżonego czasu brane są prędkości przypisane w parametrach rutingu drogi. Nie te ze znaków. W autostradach parametr ten pozostał bez zmian, tylko przypisano nowe ograniczenie prędkości. Stąd ten efekt ubywania czasu. Pojeździsz trochę, przestroi się i będzie oki :wink:
Jeżdżę trochę, widzę i opisuję. Na A jeżdżę wolniej niż jest dozwolona i ubywa.

Coś jest na rzeczy. Nuvi760 dla 143km po autostradzie nie koryguje czasu przybycia. DriveLux50 dla tych samych 143km koryguje, skraca! Zarówno w CNE jak i UMP. Przy czym oba urządzenia zakładają czas przejechania tego odcinka w czasie 1h14m (minutowe różnice), czyli średnia prędkość to 110km/h.
60CSx, Nüvi 760, DriveLuxe 50 + CNE, UMP-pcPL, TOM navi
wiencek
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 19:31
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości