ZUMO 660 - karta pamieci

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: ZUMO 660 - karta pamieci

Postprzez krakn » Pn, 27 sie 2012 15:16

Zaktualizowałem City Navigator Europe NT 2013.10 do 2013.20

Ponieważ pełny obszar europy to około 2,8GB od pewnego czasu nie mieści się w pamięci urządzenia (Garmin Zumo 660)
Więc instaluję na karcie pamięci.
Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się ze mapa się nie ładuje.
W pierwszym momencie pomyślałem że to wina źle zainstalowanej mapy, następnie, formatowanie karty i ponowna instalacja.
Potem pomyślałem że może jakiś błąd w oprogramowaniu, bo przed wczoraj aktualizowałem soft.
Instalacja fragmentu mapy w pamięci urządzenia i wszytko gra, no to ponownie na kartę i urządzenie widzi mapę ale jej nie ładuje.
W koncu wybrałem inną kartę pamięci, tamta to jakaś firma uduś, prędkość wątpliwe Class 4, 32GB
Nowa karta to Sandysk Class 10/ 32 GB
Instalacja pełnej mapy i wszystko ruszyło.

Wygląda na to że ostatnia aktualizacja przekroczyła krytyczną ilość danych i wymaga nieco szybszych kart pamięci.

W tym monecie cały czas dodawane są graficzne dodatki, np wizualizacja rozjazdów i skrzyżowań, i to nawet w centrum miasta nie tylko na autostradach.
dochodzą kolejne mapki wysepek gdzie często europejczycy, a zwłaszcza Brytyjczycy jeżdżą.
Do tego wizualizacja budynków 3D
Jak tak dalej pójdzie można spodziewać się że mapa europy szybko pochłonie kolejne GB.

Warto brać to pod uwagę przy zakupie karty do GPS.
Jeszcze poprzednia wersja mapy bez problemu chodziła i chodzi na starszej wolniejszej karcie.
W tym momencie urzyłem karty przeznaczonej do kamery video

Niestety nie mam więcej powolnych kart micro SD powyżej 2 GB by potwierdzić ponad wszelką wątpliwość.
krakn
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): So, 02 cze 2012 13:20

Poprzednia strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości

cron