ZUMO 660 - karta pamieci

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

ZUMO 660 - karta pamieci

Postprzez peterr » Cz, 24 lis 2011 17:07

Witam. Po serii porazek dotyczacych uzywania Zumo 550 otrzymalem od Garmin Europe z Southampton nowy Zumo 660. Zdania na jego temat sa podzielone, pozwole wiec sobie na ta chwile nie wyrazac opinii poniewaz uzytkuje go dopiero od wczoraj. Z drugiej strony deklaruje chec opisania tego modelu i porownania go z Zumo 550.
Pisze ten watek bo instrukcja nie jest precyzyjna jesli chodzi o karte pamieci jakiej mam uzywac. Czy ktos moglby mi podpowiedziec? Widze ze slot jest maly wiec w gre wchodzi z pewnoscia jakas miniaturka karty. Czy to nie jest przypadkiem micro SD......czy mikro SDHC?
Dziekuje i pozdrawiam
ZUMO 660 + CNE NT 2016.10 + BLUETOOTH JABRA3030, HONDA HR125 ABS
Avatar użytkownika
peterr
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Pt, 21 mar 2008 14:43
Lokalizacja: UK

Re: ZUMO 660 - karta pamieci

Postprzez asandrzej » Cz, 24 lis 2011 17:25

Witam
Tak, jeżeli gniazdo jest mniejsze niż SD, https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=15000
taką kartę można kupić w komplecie z adapterem wielkości typowej karty SD,
czy zastosować kartę micro SD czy micro SDHC, to już zależy od Ciebie, nowe odbiornik jak również starsze po aktualizacji Fw. obsługują karty SD i SDHC.
Pozdrawiam
Dodany link.
Ostatnio edytowano Cz, 24 lis 2011 17:45 przez asandrzej, łącznie edytowano 3 razy
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: ZUMO 660 - karta pamieci

Postprzez romek » Cz, 24 lis 2011 17:29

u mnie w zumo 660 działa sdhc
DriveAssist 51
Avatar użytkownika
romek
Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): Śr, 21 mar 2007 18:49
Lokalizacja: Wawa ko02oe

Re: ZUMO 660 - karta pamieci

Postprzez bogdanbc » Pt, 25 lis 2011 8:11

romek napisał(a):u mnie w zumo 660 działa sdhc

Potwierdzam, działa - czyta. Choc powiem nie widziałem jeszcze mikro-sd, tylko sdhc ;-)
Poza tym zdarza się czasami, że po włączeniu nie widzi karty.
Trzeba (jak komputer) wyłączyć, odczekać kilka sekund i ponownie uruchomić.
Zumo 660, Nuvi 250
Avatar użytkownika
bogdanbc
Początkujący
 
Posty: 67
Dołączył(a): N, 13 lip 2008 18:47
Lokalizacja: Sopot

Re: ZUMO 660 - karta pamieci

Postprzez peterr » So, 26 lis 2011 0:37

Witam
Dzieki za pomoc koledzy. Chyba faktycznie karty mikro w sprzedazy to teraz tylko SDHC.
Ja kupilem wczoraj taka (wlasciwa jest ta srodkowa):
Obrazek
i dziala idealnie.
Powiem Wam, ze mimo krotkiego testu ZUMO660 (przejechanie 125km po odebraniu urzadzenia z Southampton) jestem zaskoczony in plus w sosunku do modelu 550:
- lepsza jakosc dzwieku komunikatow oraz muzyki (stereofonia)
- asystent pasa
- szybsza reakcja na zmiane trasy
Brakuje mi jeszcze informacji na glownej stronie mapy o odleglosci do konca trasy i/lub czasie pozostalym.
To tyle jesli chodzi o moje wrazenia na goraco.
Pozdrawiam
ZUMO 660 + CNE NT 2016.10 + BLUETOOTH JABRA3030, HONDA HR125 ABS
Avatar użytkownika
peterr
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Pt, 21 mar 2008 14:43
Lokalizacja: UK

Re: ZUMO 660 - karta pamieci

Postprzez bogdanbc » So, 26 lis 2011 19:20

peterr napisał(a):Brakuje mi jeszcze informacji na glownej stronie mapy o odleglosci do konca trasy i/lub czasie pozostalym.

To możesz akurat ustawić, puknij w ekranik na dole (po lewej lub prawej - w bieżące okienko informacji) i po wyświetleniu informacji puknij w ekranik w informację jaka cię interesuje - a pojawi się przy niej 'zielony ptaszek' i będzie ona wyświetlana na ekranie głównym.
Zumo 660, Nuvi 250
Avatar użytkownika
bogdanbc
Początkujący
 
Posty: 67
Dołączył(a): N, 13 lip 2008 18:47
Lokalizacja: Sopot

Re: ZUMO 660 - karta pamieci

Postprzez peterr » Wt, 29 lis 2011 12:18

Dzieki @bogdanbc :)
Teraz musze stwierdzic ze 660 naprawde sporo przewyzsza stara 550.
Nie wiem tylko czemu Garmin Europe odradzal mi miedzy slowami zamiane 550 na 660, sugerujac ze klienci nie sa z tego modelu zadowoleni. Fakt ze pierwszy egzemplarz ktory otrzymalem byl do bani - nie chcial sie wlaczac tylko tkwil na ekranie bootowania, a jesli juz sie wlaczyl to slychac bylo trzaski lub tez czesto glosny szum niczym z niedostrojonego odbiornika radiowego (FM). W kazdym razie na chwile obecna stwierdzam, ze wymina ta to byl krok wprzod. No moze poza nienajlepiej dopracowanym patentem ze schowana karta SD czy zlaczem USB - dostanie sie tam wymaga zdjecia klapki a to nie nalezy do przyjemnosci ;). Z drugiej jednak strony dostanie sie do aku 550 wymagalo specjalnego klucza i jesli ZUMO zwiesil sie w trasie to "umarl w butach"...a oczywiscie kluczyk akurat byl w domu.
ZUMO 660 + CNE NT 2016.10 + BLUETOOTH JABRA3030, HONDA HR125 ABS
Avatar użytkownika
peterr
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Pt, 21 mar 2008 14:43
Lokalizacja: UK

Re: ZUMO 660 - karta pamieci

Postprzez Miszel » Śr, 30 lis 2011 6:45

peterr napisał(a):Dzieki @bogdanbc :)
Teraz musze stwierdzic ze 660 naprawde sporo przewyzsza stara 550.


Czy mógłbyś jakoś w punktach porównać 550 i 660 - chodzi mi o konkretne twoim zdaniem przewagi jednego nad drugim?
Jestem tego naprawdę ciekaw - parę lat używałem 550 i mimo mojej naprawde dobrej o nim opinii brakowało mi w nim paru istotnych rzeczy. Zacząłem więc szukać czegoś innego. Myślałem o 660, ale początkowe opinie były fatalne. Nie znalazłem natomiast nigdzie porównania kogoś kto używał obu nawigacji na moto.

Byłbym wdzięczny za takie twoje twoje konkretne, poparte użytkowaniem zestawienie.
Zdrówko,
Miszel na Czarnym Lądzie
Monterra (+XRV750)
Avatar użytkownika
Miszel
Bywalec
 
Posty: 274
Dołączył(a): Wt, 09 cze 2009 5:56
Lokalizacja: Arctica Twin

Re: ZUMO 660 - karta pamieci

Postprzez bogdanbc » Śr, 30 lis 2011 8:38

Z moich doświadczeń:
Zumo660 (od 550) - większy ekran, mocniejsze i pewniejsze zamocowanie, łatwiej się mieści po zdjęciu w kieszeni, obsługa znaków między narodowych, lepsze zapamiętywanie śladu, większa pamięć własna.
Zumo 550 (do 660) - przyciski na boku - ale w sumie też ciężko je używać w trakcie jazdy, łatwiejsze rozjaśnianie ekranu, łatwiejszy dostęp do gniazda USB i karty.
Zumo 660, Nuvi 250
Avatar użytkownika
bogdanbc
Początkujący
 
Posty: 67
Dołączył(a): N, 13 lip 2008 18:47
Lokalizacja: Sopot

Re: ZUMO 660 - karta pamieci

Postprzez Miszel » Śr, 30 lis 2011 12:19

bogdanbc napisał(a): [...] obsługa znaków między narodowych, [...]

Tak, to jedna z ważniejszych wad 550. Poszukiwania nowej nawigacji zacząłem wtedy właśnie od tego :)
A co masz na myśli mówiąc: "lepsze zapamiętywanie śladu"? W 550 o ile pamiętam ślad można było zapisywać ręcznie, albo automatycznie po wyczerpaniu limitu punktów. No i wyświetlanie tylko 1 śladu na ekranie. Nie było chyba możliwości wyboru interwału. A w 660?
Zdrówko,
Miszel na Czarnym Lądzie
Monterra (+XRV750)
Avatar użytkownika
Miszel
Bywalec
 
Posty: 274
Dołączył(a): Wt, 09 cze 2009 5:56
Lokalizacja: Arctica Twin

Re: ZUMO 660 - karta pamieci

Postprzez bogdanbc » Śr, 30 lis 2011 13:40

Miszel napisał(a):A co masz na myśli mówiąc: "lepsze zapamiętywanie śladu"?

Kolega ma 550 i na wyjeździe, jak nie zapisywał śladu dziennego, lub dzienny był zbyt duży - to część śladu mu przepadała.
U mnie w 660 jak ślad dzienny był większy od maksymalnego, to zostawał w całości zapisywany w katalogu podręczny, i po powrocie do domu można było swobodnie posklejać ślady bez strat. W 550 nie udało się taka operacja - w śladach są dziury po 200-500 km.
Zumo 660, Nuvi 250
Avatar użytkownika
bogdanbc
Początkujący
 
Posty: 67
Dołączył(a): N, 13 lip 2008 18:47
Lokalizacja: Sopot

Re: ZUMO 660 - karta pamieci

Postprzez romek » Śr, 30 lis 2011 17:47

Nie zgadzam się z Tobą Bogdan. Miałem 550 i zapisywał ślad nawet kilkunasty tysięcy kilometrów. Poszczególne jego pliki można było odnaleźć, podobnie jak w 660, w katalogu / GPX/Archive. Jestem pewny w stu procentach, bowiem wyciągałem ślady z wycieczek dłuższych niż do Sopotu i wszystko było. Ograniczeniem było jedynie ewentualny brak pamięci wewnętrznej w 550. Kiedy przyjedziesz na kawę? Pozdrawiam - Romek
DriveAssist 51
Avatar użytkownika
romek
Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): Śr, 21 mar 2007 18:49
Lokalizacja: Wawa ko02oe

Re: ZUMO 660 - karta pamieci

Postprzez bogdanbc » Śr, 30 lis 2011 21:36

Nie neguję, że może tak byc - aczkolwiek wyjazd kolegi z Mazur do Portugalii nieco się zagubił :lol:
Może to nieodpowiednia obsługa, ale stało się.

A tak na marginesie to w swoim Zumo660 , to motorkiem miałem przejazdy w górach - bardzo kręte i nie za szybkie, gdzie ślad się urywał już po 250 kilometrach, ale przenosił się do /GPX/Archiwe (tak jak piszesz), ale inną razą wyjazd do murmańska - to ślad miał 1800 km w jednym kawałku ; 8) - ale jak dobrze wiesz, nie za dużo tam zakrętów.

romek napisał(a):Kiedy przyjedziesz na kawę?

Chyba prędzej się spotkamy nad Bajkałem lub w Gruzji :lol:
Zumo 660, Nuvi 250
Avatar użytkownika
bogdanbc
Początkujący
 
Posty: 67
Dołączył(a): N, 13 lip 2008 18:47
Lokalizacja: Sopot

Re: ZUMO 660 - karta pamieci

Postprzez tmsa » Cz, 19 sty 2012 22:28

Uzywam zumo 660 i potwierdzan gubi się slad, ale nie wiadomo jak i kiedy, brak jakiegoś schematu, jest nowy firmware do tego urządzanka ale to jakaś mikro poprawka.
Zumo 660
tmsa
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 06 cze 2011 21:47
Lokalizacja: N50 11 E18 52

Re: ZUMO 660 - karta pamieci

Postprzez krakn » So, 02 cze 2012 14:22

Miałem Zumo 550, około roku, Ale mało go używałem bo raz że używałem jednocześnie i na co dzień w samochodzie Nuvi 350 , a tylko na motocyklu Zumo 550, to jeszcze mi go ukradli.
kupiłem już około 3 lat temu Zumo 660, niestety po około 1 roku, pojawiły się problemy z dzwiękiem, po prostu pojawiał się jadowity pisk, albo milczał.
reset i wszytko działało i tak w kółko.

W końcu skontaktowałem się z serwisem, okazało się że w Southampton pracuje Polak, który niemal osobiście zajął się procedurą i z niesamowitym zaangażowaniem pomógł mi załatwić sprawę.
Niestety mój garmin już stracił gwarancję, natomiast za dopłatą 100 funtów, otrzymałem przesyłką kurierską na 2 lub 3 dzień nowy egzemplarz, subskrypcja map została przeniesiona na nowy egzemplarz.

I w zasadzie nie mam uwag, codziennie robię około 150 Km po mieście, niczym taksówkarz, zjeździłem z nim też wiele krajów europy, południowej i wysp Hiszpanii.

Hm, jezeli chodzi o wielkość no to coś za coś, jednak bardziej chwalę sobie funkcjonalność dużego ekranu, niż jego kieszonkowość, a właściwie kłopot w noszeniu w kieszeni.
Ale
Przecież turystyczne ubrania motocyklowe mają duże kieszenie, bo nikt o zdrowych zmysłach nie wybiera się w w obcisłych skórach na daleką podróż.
Więc nie ma problemu.
Natomiast w czasie jazdy, to nie ma za wiele czasu by się przyglądać w ekran.

reszta działa rewelacyjnie.

Z codziennej jazdy po mieście, to wiecie co?
te budynki 3 D to dla mnie pzdura, chętnie bym to wyłączył, natomiast przydało by się by w zwykłym sporym widoku można było sobie wybrać widoczne punkty, np stacje benzynowe, banki itp.
Czyli to co ważne w czasie nawigacji.

Bo jak jedziesz to wyszukiwanie z listy najbliższych stacji benzynowych to człowieka szlak trafia i zbyt absorbuje.
A nie zawsze jest czas by się zatrzymać i grzebać.
Było by znacznie prościej widzę na "horyzoncie" stacje paliw i po prostu klikam paluchem, mam widok z lotu ptaka, klikam na wcześniej widzianą stacje i tworzy mi się punkt pośredni.
tego mi brakuje strasznie.
Bo obecnie wiemy jak jest, żeby zobaczyć na mapie ikonki, to trzeba dać zbliżenie na max, a przy takim zbliżeniu to można ekran zasmyrać na śmierć.
Co roku garmin robi ze mną około 20-25 tyś mil po Londynie, do tego kilka- niemal kilkanaście tysiecy po europie :)
Próbował innych i żaden nie jest tak przyjazny w użyciu w czasie jazdy jak garmin ;)
No i ten serwis to mnie pozytywnie rozłożył na łopatki.

Natomiast mam jedno pytanie.
Moja licencja na mape to pełne obłożenie europy i do tej pory nie było problemu.

natomiast w tym momencie gdy chcę załadować całość dostaje komunikat że jest za mało miejsca :/
Nie mam w nim ani muzyki, ani zdjęć.
próbowałem wywalić stary plik mapy i wgrać ...
I to samo, albo europa zachodnia, albo .... no coś muszę odrzucić.

A np w tym roku będzie to dla mnie kłopotliwe, bo będę w kilku miejscach europy, bez wracania do domu, nie będe miał też ze sobą laptopa... raczej bo zastępuje mi go telefon.

Czy ew można wgrać mapę na kartę pamięci?

I jeszcze jedno pytanie, bo ktoś wspominał że ślad zapisuje mu się na karcie pamięci.
Jak zrobić by wybrać zapisywanie trasy na kartę?
Próbowałem kiedyś to skonfigurować i coś nie poszło tak.
krakn
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): So, 02 cze 2012 13:20

Następna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości