[Nuvi 250] nie wykrywalny na PC

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

[Nuvi 250] nie wykrywalny na PC

Postprzez tpokala » N, 29 kwi 2012 10:20

Mam problem z Nuvi 250: po podłączeniu do PC nie można w żaden sposób wejść na pamięć wewnętrzną czy też kartę pamięci. Co za tym idzie nie mogę wgrać żadnej mapy do pamięci wewnętrznej. MapSpurce nie widzi urządzenia, a przy próbie wejścia na pamięć wewnętrzną z eksploatora Windows komputer się wiesza.

Czy jest jakiś ratunek jeszcze?
tpokala
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): So, 06 wrz 2008 13:58

Re: [Nuvi 250] nie wykrywalny na PC

Postprzez mlistopad » Wt, 01 maja 2012 7:52

witaj

jeżeli nie usunąłeś żadnych plików z nuviego to prawdopodobnie masz uszkodzone gniazdo usb,
podłącz kabel od ładowania i nim poruszaj, jeżeli będzie przerywało to wtedy masz 100% że gniazdo jest uszkodzone
pozdrawiam
3760lmt i dezl760lmt
mlistopad
Początkujący
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pn, 17 sty 2011 22:16
Lokalizacja: Kraków

Re: [Nuvi 250] nie wykrywalny na PC

Postprzez tpokala » Wt, 01 maja 2012 9:55

ładowanie działa, działa też ratunkowa aktualizacja softu, więc gniazdo USB jest sprawne.
tpokala
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): So, 06 wrz 2008 13:58

Re: [Nuvi 250] nie wykrywalny na PC

Postprzez jawo » Wt, 17 mar 2015 20:55

Witam Wszystkich, od dłuższego czasu korzystam z dobrodziejstw tego forum, dzisiaj postanowiłem coś napisać ;).

Odgrzebałem ten stary temat bo może moja informacja komuś pomoże ożywić swoje urządzenie liczę także na uzyskanie wsparcia w rozwiązaniu podobnego problemu.

Mam Nivi 255W którego nie widzi Windows, sprawdzałem na kilku różnych komputerach z win7, win8 i nic. Nie wiem kiedy urządzenie straciło komunikację z Windows, zauważyłem to dopiero przy próbie aktualizacji oprogramowania w Garmin Express. Próbowałem też WebUpdater ale ten program także nie znajduje mojego urządzenia. Co dziwne mój podstawowy system linux xubuntu mapuje sobie poprawnie urządzenie trybie pamięci masowej i bez problemu mogę kopiować pliki na i z urządznia . Czy może ktoś orientuje się jakie pliki są potrzebne w urządzeniu żeby przywrócić komunikację z Windows?

uaktualnienie: w sumie windows także próbuje zamordować urządzenie w trybie pamięci masowej ale od razu chce je formatować. Pod linuxem sprawdziłem system plików to FAT32 który powinien być obsługiwany przez windows.

jawo
jawo
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 17 mar 2015 20:28


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości