Nuvi 760 uruchamia się i gaśnie

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Nuvi 760 uruchamia się i gaśnie

Postprzez luke.gr » Śr, 23 maja 2012 16:52

Witam.
Przejrzałem forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi. Problem z moim Garminem nuvi 760 jest mianowicie taki.

PO włączeniu urządzenia po naładowaniu map i wyświetleniu strony startowej nie mija 10 sekund i gaśnie obraz. Tak jakby co chwila resetował się. Nie wiem co mam z tym robić. Zaktualizowałem urządzenie na stronie garmina, ale nic to nie dało.
zrobiłem skanowanie w poszukiwaniu wirusów i wykryto zagrożenie poddałem kwarantannie. czy ma to jakiś wpływ???

Co mam robić ??
Nuvi 760 Gp CNE 2009 , Gpmapa 2008,3 Gpmapa Topo
luke.gr
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn, 24 lis 2008 12:25

Re: Nuvi 760 uruchamia się i gaśnie

Postprzez beetle-m » Śr, 23 maja 2012 19:39

Naładować akumulator ?
Wyjąć kartę SD (jeśli jest) ?
Opisać, co "wgrywałeś" przed wystąpieniem problemu ?
Usunąć ostatnio wgrany plik GPI (jeśli akurat dograłeś coś) ?
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Nuvi 760 uruchamia się i gaśnie

Postprzez Dariusz Młyński » Cz, 24 maja 2012 21:56

luke.gr napisał(a):zrobiłem skanowanie w poszukiwaniu wirusów i wykryto zagrożenie poddałem kwarantannie. czy ma to jakiś wpływ??? Co mam robić ??

A jak nazywa sie plik, który poddałes kwarantannie ?
Dariusz Młyński
Bywalec
 
Posty: 254
Dołączył(a): Wt, 23 wrz 2008 22:14

Re: Nuvi 760 uruchamia się i gaśnie

Postprzez Zibi_67 » Pt, 15 cze 2012 12:29

Mam ten sam problem, przy czym u mnie występuje on "w szerszym zakresie" :( , ponieważ urządzenie nie reaguje w ogóle, nawet wtedy, jak po USB podłączy się je do kompa. Postanowiłem więc w tych okolicznościach przyrody zadzwonić do Garmin Polska z prostym pytaniem: "Jak żyć Panie Premierze, gdy mój nuvi 760, który choć stary, do celu mnie już nie chce prowadzić, a wcześniej robił to szybko i sprawnie, jak na swoje możliwości, a co więcej w ogóle się nie włącza nawet przez kompa." :lol:
No i uprzejmy Pan z Garmina (mówię to szczerze i bez jakiejkolwiek złośliwości) wypytał mnie o "historię choroby", a przede wszystkim jaki soft został wgrany. No i wydało się - soft 5.30 jest do d....., co z resztą poruszają Forumowicze w innych postach dot. nuvi 760.
Obiecali pomóc, jak im dostarczę urządzenie do serwisu. Naprawa urządzenia na koszt Garminu, choć już dawno po gwarancji. Jeżeli im się uda, to będzie na prawdę super. Może i Ty powinieneś z tym problemem udać się do Garmin Polska?
Tak na marginesie. W "normalnych" warunkach programiści Garmina powinni nieźle za takiego babola "beknąć", bo firma musi ponosić koszty napraw (wymiany?) urządzeń dla których nie ma już gwarancji, ale czy tak będzie nie wiadomo. Jak się czyta tutaj posty, to co i rusz jakiś babol w sofcie, czy w mapach. Z drugiej strony my mamy o czym dyskutować, szukać rozwiązań, znajdować cenną pomoc, więc świat się kręci.Pozdrawiam
765Tx2; forerunner 310XT
Zibi_67
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Cz, 26 sie 2010 23:20

Re: Nuvi 760 uruchamia się i gaśnie

Postprzez Ursi » So, 16 cze 2012 19:23

Witam.
Też miałem podobny problem, ale pomógł twardy restart. Dotykasz prawy dolny róg ekranu podczas włączania urządzenia.
Stracisz przy tym ustawione ulubione adresy i kilka własnych ustawień.
Pozdrawiam
Nuvi 2595LMT, CNE NT 2013.40.
Avatar użytkownika
Ursi
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): N, 21 wrz 2008 10:04
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Nuvi 760 uruchamia się i gaśnie

Postprzez Zibi_67 » N, 17 cze 2012 16:57

@Ursi, to gratuluję, że Tobie pomógł twardy reset. U mnie niestety w końcu to nie dało efektu, choć początkowo (po 2 razach) urządzenie po twardym resecie działało... Pozdrawiam
765Tx2; forerunner 310XT
Zibi_67
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Cz, 26 sie 2010 23:20

Re: Nuvi 760 uruchamia się i gaśnie

Postprzez auri.chebzie » Pt, 08 lis 2013 16:07

Mam taki sam problem:

Po włączeniu pokazuje sie tylko logo garmin i za parę chwil gaśnie.
Po podłączeniu kompa też nic - komp go nie widzi (ani ubuntu ani win7), na ekranie jak wyżej logo garmina i koniec
Twardy reset nie działa.

Co robić?
auri.chebzie
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pt, 07 sty 2011 9:49

Re: Nuvi 760 uruchamia się i gaśnie

Postprzez garmin.sklep.pl » Pn, 18 lis 2013 13:38

Nie chcę być złym prorokiem ale mieliśmy już kilka takich przypadków i był to koniec urządzenia. Podejrzewam, że nawigacja jest już dawno po gwarancji ale mimo wszystko proponuję kontakt z infolinią Garmina 00 800 44 12 454. Być może zaproponują coś ciekawego.
garmin.sklep.pl
Początkujący
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt, 22 maja 2012 13:06


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości