garmin nuvi 350 planowanie trasy i inne bledy

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

garmin nuvi 350 planowanie trasy i inne bledy

Postprzez czeslaw555 » Cz, 22 mar 2007 21:26

moze ktos zna rozwiazanie problemu podaje przyklad.Jechachelz Holandii z miejscowosci Barendrecht do Gdańska i chce jechac przez Kolbaskowo (granica) ,wytyczyl mi trase przez hamburg i o dziwo nie podaj ile jest km do przejechania .Wbijam mu trase znowu z tej samej miejscowosci w holandii ale do kolbaskowa i jakie jest moje zdumienie , wytycza mi trase przez hannover do kolbaskowa , wbijam ponownie gdansk prze via kolbaskowo i znowu zdumienie moje ,wytycza mi trase przez hamburg a nie prze hannover. caly czas nie pokazuje ile to km razem trasy .domyslam sie ze to jakis blad w mapach Co jest i jak to naprawic?i druga sprawa MOge wytyczyc trase z gdanska przez (via) hanovver do tej miejscowosci w holandii (brak sumy km) i jak zapisac ta trase na stale ?jezdze ta trasa co tydzien ale tez i inne trasy jazdy mam. chcialbym miec to jako np."ulubione trasy" moze ktos wie jak to zrobic?w opcji nawi takiego czegos nie ma ,w tom tomach jest .Dla mnie to duzy problem .Chcialbym wiedzie ile razem km mam do przejechania i nie wpisywac za kazdym razem od nowa trasy (wytyczac)
czeslaw555
Bywalec
 
Posty: 276
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 14:24
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Piotrek » Pt, 23 mar 2007 18:43

Hi,

Jestem w sprawach gps w sumie zielony ale pilnie się uczę, proponuje Ci uzupełnić informacje :

- co to masz za mapy w nuvim?
- jaki firmware ma nuvi ?
- podpis sobie zrób.

Gwarantuję Ci, że Starzy Wyjadacze na tym Szacownym forum, jak tylko podasz konkrety na pewno Ci odpowiedzą.

Nuvi podaje km do celu jak dotkniesz w lewym dolnym rogu czas dotarcia na miejsce.

Nuvi ma jeszcze taką ciekawą opcję w menu, wybierasz czy trasa ma być szybka czy najkrótsza.

W ustawieniach możesz wybrać unikanie dróg: gruntowych, promów, płatnych autostrad itd.

Punkt via (1) wstawiasz jak chcesz konkretną trasa jechać.

A w ogóle to masz instrukcje do niego?
pozdrawiam,
Piotr, nuvi 1490T + nuvi 3597
Avatar użytkownika
Piotrek
Początkujący
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Chojnów

Postprzez czeslaw555 » Pt, 23 mar 2007 18:56

wiec po kolei .Mam oprograowanie do nuvi 350 takie software version 4,30
wersja oprogramowania GTM10:N/A , GPS:2,90 . Mape City Navigator Europe NT v9.Co do km w lewym dolnym rogu to wlasnie jak czytales ,opisuje ze przy tej konkretnej trasie nie pokazuje , jak wybrac trasy tez wiem i pkt.via tez wiem jak sie ustawia ,ale to wszystko nie rozwiazuje dalej mojego problemu i zapewniam ze innych uzytkownikow garmina tez .dla potwierdzenia tyc informacji podaje moje parametry trasy : wyjazd z Gdanska do miejscowosci Barnendrecht w Holandii ,zapewniam ze napewno nie bedzie podana odleglosc w km po kliknieciu wspomnianego dolnego rogu mapy .Reszta parametrow jest pokazywana. po drugie wpisz Brendrecht via kolbaskowo a zobaczysz ze zobaczysz trase inna !!!! przez hannover ale km ile jest tez nie zobaczysz i tu uwazam ze jest jakis blad w mapach ,bo wytycza wlasciwie dwie rozne trasy podaje rozne czasy przyjazdu ale km juz nie podaje ,byc moze mu sie to wszystko miesza .Mape mam tylko ta city navigator tak jaka podaje u gory w opisie.
Ostatnio edytowano Pt, 23 mar 2007 19:03 przez czeslaw555, łącznie edytowano 3 razy
czeslaw555
Bywalec
 
Posty: 276
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 14:24
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Gal » Pt, 23 mar 2007 18:58

Jeżeli masz w Nuvi CN8 i GPMapę, to musisz kalkulować "Barendrecht - do granicy Polski" i "od granicy - Gdańsk", a jeżeli masz CN9, to wyłącz GPmapę przed kalkulacją.

[EDIT]

Doczytałem dopiero, że GPMapy nie masz.
Wygląda więc na to, że CNE9 też źle kalkuluje przez granicę Polski. Musisz więc kalkulować "do Polski" i "w Polsce".
Tras nie da się zapisywać w Nuvi. Taką Garmin ma fantazję... :roll:

Pzdr.
Gal
Nuvi 300, SP2610, KNA-G520, CNE2008, GPM2008.1, UMP.
Gal
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 8:30
Lokalizacja: wieś mazowiecka

Postprzez Piotrek » Pt, 23 mar 2007 19:47

Wpisałem do swojego nuvi 300 miejscowosć w Holandii Barendrecht i od razu "przeliczam"-Jadźka gada.
po wcisnięciu"Przybycie" mam jak byk 947 km.
I dalej Jadźka kieruje. :?:
Bez jakichkolwiek problemów. :?: :?:
pozdrawiam,
Piotr, nuvi 1490T + nuvi 3597
Avatar użytkownika
Piotrek
Początkujący
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Chojnów

Postprzez czeslaw555 » Pt, 23 mar 2007 19:53

A z jaki miejscowosci ? bo moze piszesz z takiej gdzie nie ma alternatywnej szybkiej drogi? jezeli z trojmiasta to cos nie tak z moim nuvi 350 i mojego kolegi ,bo on ma tez taki sam i tak samo pokazuje
czeslaw555
Bywalec
 
Posty: 276
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 14:24
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez czeslaw555 » Pt, 23 mar 2007 19:54

podaje moje parametry trasy : wyjazd z Gdanska do miejscowosci Barnendrecht w Holandii ,zapewniam ze napewno nie podaje lacznej sumy km .Reszta parametrow jest pokazywana. po drugie wpisuje Brendrecht via kolbaskowo i trasa jest inna !!!! przez hannover,(poprzednia przez Hamburg) ale km ile jest tez brak i tu uwazam ze jest jakis blad w mapach ,bo wytycza wlasciwie dwie rozne trasy podaje rozne czasy przyjazdu ale km juz nie podaje ,byc moze mu sie to wszystko miesza
czeslaw555
Bywalec
 
Posty: 276
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 14:24
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Piotrek » Pt, 23 mar 2007 20:41

Wyjeżdżam z Chojnów(Dolny Śląsk), kierunek - Kassel, Duisburg
Przejście graniczne Jędrzychowice k/ Zgorzelca.
pozdrawiam,
Piotr, nuvi 1490T + nuvi 3597
Avatar użytkownika
Piotrek
Początkujący
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Chojnów

Postprzez czeslaw555 » Pt, 23 mar 2007 20:47

i dlatego mozesz miec wszystko Ok.Moj kolega ma tez 350 i jak jechalem w trasie powiedzialem mu o tym problemie .sprawdzal inne trasy gdzie moga wystepwac dwie rozne szybkie drogi ,i zawsze pojawial sie ten problem.zobacz od siebie gdzie moga byc 2 drogi glowne i zobaczysz ze wyjdzie ci to samo co nam .tzn 2 rozne trasy zalezy jak podasz dane no i brak km. :(
czeslaw555
Bywalec
 
Posty: 276
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 14:24
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Piotrek » Pt, 23 mar 2007 21:00

Dałem trasę najkrótszą i było 914 km.
Potem podałem via Hannover i 964 km.
Ja mogę jechać :shock:
pozdrawiam,
Piotr, nuvi 1490T + nuvi 3597
Avatar użytkownika
Piotrek
Początkujący
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Chojnów

Postprzez czeslaw555 » Pt, 23 mar 2007 21:06

nie zrozumiales chyba o co mi chodzi.znajdz sobie cel trasy taki aby byly dwie mozliwosci wg papierowej mapy tam dojechac i +- te same kilometry do przejechania a zobaczysz ze bedzie tak jak u mnie
czeslaw555
Bywalec
 
Posty: 276
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 14:24
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Piotrek » Pt, 23 mar 2007 21:25

No nie wiem, próbowałem podobne 2 trasy wyznaczać do tej samej miejscowości, podobna ilość km i wszystko ok.
8)
pozdrawiam,
Piotr, nuvi 1490T + nuvi 3597
Avatar użytkownika
Piotrek
Początkujący
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Chojnów


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości