City Navigator Europe 2013.21

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez GPS Maniak » Pt, 17 sie 2012 20:29

beetle-m napisał(a):.. albo nie zasłużyłeś na .21

:mrgreen: No to ja nie zasłużyłem. Mapa - także w odbiorniku - zgłasza się jako 2013.20 (NT)

W nawiązaniu do postu kolegi "stalan" - dzisiaj miałem objazdówkę po klientach. Trasy typowe - powtarzane co miesiąc. Nie zauważyłem ubytków w LA w stosunku do 2013.10, co nie oznacza, że we wcześniejszych wersjach mapy nie było w tej materii lepiej.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez tboniasty » So, 18 sie 2012 22:49

No, no... Uwzględnili wszystkie moje zgłoszenia, a nawet pojawiła się numeracja domów na mojej wiosce. Toż to szok!

Obrazek

Przejazd z wioski do wioski nadal wymusza poruszanie się traktorem :lol:
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez Dariusz Młyński » So, 18 sie 2012 22:52

Zamienił stryjek siekierkę na kijek.
Wgrałem nową mapę do mojej 765 - chyba na swoje nieszczęście :)
Jako element docelowy wpisałem Sukosan w Chorwacji ulica Tratice. (1700 km) (jutro wyjeżdżam)
Mielił, mielił i wymielił komunikat, że dokładnych wskazówek nie poda bo
za długa trasa - ale trasę chyba policzył, bo zaproponował przejazd.
Puściłem symulację. Samochód wyjechał z pod domu (Gdynia).
Myślę - pomniejszę obraz i przesunę żeby zobaczyć jak mnie puścił bez żadnego VIA
(chcę jechać przez Węgry a nie Austrię).
No i "black screen" urządzenie się wyłączyło - nawet nie restart.
Myślę - no tak nie splunąłeś przez lewę ramię - czyli brak MasterResetu. Włączam, paluch
w prawym dolnym rogu- reset. Wychodzę się przejść złapać fixy - ustalić gdzie mieszkam.
I znowu próba.
Ta sama trasa symulacja - wyjazd z pod domu - próba zooma i przesunięcia ekranu "black screen"
Chyba zbliżyli się do Microsoftu i zamiast Blue Screen mają Black Screen
Chociaż ten niebieski lepszy - po numerkach można dojść co boli.

Co ciekawe w 2010 na tym samym urządzeniu ale z aktualną na te czasy mapą i firmware
nie miałem żadnych problemów.
Wot i postęp jak kiedyś mówili sojusznicy :)

Oj będzie się działo - dobrze, że mam papierową mapę europy 1:3 500 000 (wydanie 2012 - zauważyłem już kawałki autostrady na Słowacji których nie ma ) , sprawny samochód :) i 3 dni zapasu do urlopu (może być zbyt mało)
Budapeszt, Bukareszt, Bratysława - wszystko na B - dobrze , że Europa nie ma granic.
W razie czego będę jechał pod słońce - powinienem nad jakieś morze dojechać.

Ale jest światło w tunelu - w samochodzie jest wbudowana nawigacja -ale jak to
Mercedes jak kiedyś próbowałem to wszystkie trasy do Chorwacji wiodły przez Niemcy.'
Może zawsze musi odwiedzić Stuttgart :)
Ale za to nauczyli już go gadać po Polsku - i to całkiem miło.
Umie pokazywać różne typy poi na ekranie w czasie jazdy.
Osobiście aktualizowałem w nim mapę - może nie będzie tak źle.
Będzie trzeba co najwyżej kupić wszystkie europejskie winiety.
Żona mnie zabije :(

PS. Coś mnie tknęło i przed aktualizacją skopiowałem zawartość dysku z urządzenia do komputera.
Zawsze mówiono - backup to podstawa :)
Ostatnio edytowano Śr, 22 sie 2012 21:20 przez Dariusz Młyński, łącznie edytowano 2 razy
Dariusz Młyński
Bywalec
 
Posty: 254
Dołączył(a): Wt, 23 wrz 2008 22:14

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez h007 » So, 18 sie 2012 23:04

Dariusz Młyński napisał(a):Ale jest świało w tunelu - w samochodzie jest wbudowana nawigacja -ale jak to
Mercedes jak kiedys póbowałem to wszystkie trasy do Chorwacji wiodły przez Niemcy.'
Może zawsze musi odwiedzić Stuttgart :)

Kiedyś myślałem, że Garmin nuvi, to taki "mercedes" wśród nawigacji. Trochę poczytałem forum i dziękuję Wam, że żadnego nuvika nie kupiłem. Byłem również przeciwnikiem nawigacji wbudowanych w aucie. Co prawda takowej nie posiadam, ale wydaje mi się, że takie urządzenie ma jedną wielką zaletę - po prostu działa :mrgreen:
Forerunner 110 | 735XT
Dakota 20, UMP-pcPL, PL_TOPO
Nuvi 2545LMT
Dash Cam 56
Avatar użytkownika
h007
Bywalec
 
Posty: 432
Dołączył(a): So, 01 paź 2011 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez kaltam » N, 19 sie 2012 7:17

@Bywalec
Warto czytać opinie innych użytkowników danego sprzętu. Jednak wyrażanie własnej opinii o danym sprzęcie (bez użytkowania go) - pozytywnej czy negatywnej - jest delikatnie mówiąc bez sensu. Bez obrazy, ale na tym forum ludzie mają świadomość wad i zalet urządzeń i softu Garmina. Ta wiedza nabyta w trakcie użytkowania danego sprzętu, służy innym. Na koniec dodam że mam w swoim samochodzie nawigację wbudowaną (samochód klasy premium) i uwierz mi że nie jest tak różowo (w Polsce) jak Ci się wydaje - aktualizacja 1x na rok za dużo większą kasę.
edge 1000 + radar Varia + Fenix 5 + nuvi 56LM + nuvi 1490T + CNE + UMP, Oregon 450 + Honor 7
kaltam
Bywalec
 
Posty: 485
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 7:36

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez saper » N, 19 sie 2012 7:41

Kaltam, czy naprawdę jesteś w stanie z czystym sumieniem polecić komuś garmina z cne do samochodu?
Nuvi 760, Oregon 300 nuMaps Lifetime + ostatnia GPMapa, HTCwildfire + 3-oś kompas, Navigon, Rmaps.
Samsung Galaxy tab p-1000 + mapamap PL-2011Q3
Avatar użytkownika
saper
Bywalec
 
Posty: 735
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:07
Lokalizacja: Zaklików

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez romek » N, 19 sie 2012 8:50

Dariusz Młyński napisał(a):Myśle - pomienijszę obraz i przesunę żeby zobaczyć
(...)
No i "black screen" urządzenie się wyłączyło - nawewt nie restart.


U mnie w Zumo 660 dzieje się to samo. Wniosek zatem, że nie należy być zbyt ciekawskim :)
DriveAssist 51
Avatar użytkownika
romek
Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): Śr, 21 mar 2007 18:49
Lokalizacja: Wawa ko02oe

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez Marko » N, 19 sie 2012 9:30

@Dariusz
To chyba cos z Polska nie tak w CNE 2011.2, bo trasy Cieszyn-Split czy Cieszyn-Bucuresti, a nawet Cieszyn-Lizbona liczy dosyc sprawnie.
Faktycznie, z Gdyni ma problemy.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez JacekN » N, 19 sie 2012 9:42

saper napisał(a):Kaltam, czy naprawdę jesteś w stanie z czystym sumieniem polecić komuś garmina z cne do samochodu?

Do mojego pasuje idealnie,nie muszę wysilać się i planować tras widokowych,czasami tylko włączam napęd na cztery koła.Bardzo wdzięczny jestem garminowi i jego mapie:)
176C&FF320C&SP7200&sporo innych gratów i na dodatek 64st
JacekN
Bywalec
 
Posty: 605
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 11:41
Lokalizacja: Rzeszów

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez laluka2 » N, 19 sie 2012 14:12

Panowie garmin i tylko garmin po polsce niema 100% pokrycia ale kraje beneluksu bajka i TMC również z garmina jestem bardzo zadowolony.
Pozdrawiam
Nuvi 1490T LMU + / UMP-pcPL+GPMapa/CNE 2014.40/
laluka2
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pn, 21 lut 2011 17:51

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez GPS Maniak » N, 19 sie 2012 16:45

saper napisał(a):Kaltam, czy naprawdę jesteś w stanie z czystym sumieniem polecić komuś garmina z cne do samochodu?

Ja czasami polecam. Przy czym sprawę przedstawiam uczciwie. Mówię, że nawigacja sprawdza się w miarę przyzwoicie ale na pewno nie jest to mistrzostwo świata.

Być może polecałbym coś innego ale tak po prawdzie od lat z niczym innym nie jeżdżę (pomijam pojedyncze trasy testowe z takim czy innym softem na Androida) więc przy nieznajomości aktualnych możliwości konkurencji trudno byłoby mi "z czystym sumienie" głosić opinie w stylu: AutoMapa będzie lepsza. Tego po prostu nie wiem :mrgreen: Na dodatek na Garniaku co rusz pojawia się jakiś nowy użytkownik Garmina, który właśnie rozstał się z AM i opinie dotyczące zalet i wad tej przesiadki są niejednoznaczne. Tzn. są głosy, że AM w porównaniu do CNE to och i ach ale bywają też głosy zgoła odmienne.

Ciekawie też wygląda sprawa porównania CNE czy w ogóle Navteqa z TeleAtlasem - przez pryzmat map Europy. Jeden z moich bliskich współpracowników kilka razy do roku jeździ do Włoch (NUVI-660) i często na te wyjazdy pożycza od syna TomToma, gdyż jego zdaniem we Włoszech lepiej sprawdzają się mapy T.A. Zresztą jest to chyba zgodne z opiniami krążącymi w sieci - że na Półwysep Iberyjski czy Półwysep Apeniński TA jest wyraźnie lepszy, podczas gdy Navteq dominuje głównie w Niemczech, Francji czy Beneluxie. Krótko mówiąc tak źle i tak niedobrze. Najlepiej mieć i AM i Garmina i na dodatek jeszcze TomToma :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez Matimag » N, 19 sie 2012 23:17

CNE 2013.21 nie prowadzi po autostradzie A2 od Strykowa do Warszawy. Poprzednia wersja czyli 2013.10 tez nie prowadziła na tym odcinku. Jednak pod koniec lipca po aktualizacji firmware zaczęła wyznaczać trasę po A2. Wcześniej jadąc tym odcinkiem autostrady prowadziła do najbliższego zjazdu i spychała na równoległą drogę . Byłem pewien że CNE 2013.21 z pewnością będzie prowadzić. Niestety po aktualizacji mapy znów brak prowadzenia po A2.
Bardzo to dziwne i nie bardzo rozumiem jak aktualizacja firmware mogła wpłynąć na funkcjonowanie mapy. Chyba że to zbieg okoliczności ale naprawdę tak to wyglądało że po aktualizacji oprogramowania urządzenia pojawiło się prowadzenie.
Jak to wyjaśnić?
nuvi 2460LMT/ CNE 2015.40 /GMT35
Matimag
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt, 02 mar 2012 21:43
Lokalizacja: Łódź

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez bubuu77 » Pn, 20 sie 2012 5:51

U Mnie tak samo do Poznania autostradką jadąc od Warszawy i później wracając każe zjechać w boczne drogi mimo że dana autostrada jest naniesiona na mapie.w poprzedniej wersji CNE było tak samo.
nuvi 660,1390T lmt, Drive Smart 61
bubuu77
Początkujący
 
Posty: 77
Dołączył(a): Pt, 01 lip 2011 18:48

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez Zachu » Pn, 20 sie 2012 7:11

Matimag napisał(a):Bardzo to dziwne i nie bardzo rozumiem jak aktualizacja firmware mogła wpłynąć na funkcjonowanie mapy.

To nie oprogramowanie tylko nowa data w mapie. Wcześniej prowadziło też jeszcze nie istniejącym wjazdem.
Za to A2 pod Mińskiem wypełni przejezdna :)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez Dariusz Młyński » Wt, 21 sie 2012 23:00

h007 napisał(a):
Dariusz Młyński napisał(a):Ale jest świało w tunelu - w samochodzie jest wbudowana nawigacja -ale jak to
Mercedes jak kiedys póbowałem to wszystkie trasy do Chorwacji wiodły przez Niemcy.'
Może zawsze musi odwiedzić Stuttgart :)

Kiedyś myślałem, że Garmin nuvi, to taki "mercedes" wśród nawigacji. Trochę poczytałem forum i dziękuję Wam, że żadnego nuvika nie kupiłem. Byłem również przeciwnikiem nawigacji wbudowanych w aucie. Co prawda takowej nie posiadam, ale wydaje mi się, że takie urządzenie ma jedną wielką zaletę - po prostu działa :mrgreen:

Tu się mylisz. Podzieliłem trasę na 2 etapy do noclegu i od noclegu.(chociaż powinno pość na raz). Nie dotykałem nawigacji i 980km. z Gdyni za granice węgierską poszło bez problemu (no prawie bez).
Za granicą Polski skierował mnie zaraz ledwo co za sklepem z winietami w lewo, że niby krócej. Dobrze, że jadę terenówką. Był asfalt i nawet niezły -
ale bez napędu na 4 koła w nocy i w deszcz to chyba cofałbym się pośladzie.
Mam również wgrana najnowszą dostępna mapę w nawigacji wbudowanej w samochodzie ( o takie małe zabezpieczenie) . Włączyłem ja na moment jadąc po autostradzie na Słowacji. Kazała mi dojechać do najbliższej drogi i kontynuować
Próbowałem wbić adres docelowy Sukosan Tratice - Sukosan się znalazł - ulica Tratice już nie - na Garminie nie jest cała ale jest.
Generalnie - mapy wgrywane do samochodów są opóźnione około 0,5-roku w stosunku do Garmina. Wychodzą 1 może 2 razy do roku. Mają bezsprzeczne zalety
1. Nie trzeba ich pilnować
2. Są połączone z inercyjnymi czujnikami w kołach. Jak skręć to skręć w tym miejscu.
3. W Mercedesie polskie komunikaty są mówione językiem prawie, że literackim.
4. Obsługa w czasie jazdy, prawa ręka na joystick i jedziesz - naprawdę wygodne.
5. Wyświetlanie punków POI chcesz stacje i parkingi - masz, chcesz jeszcze apteki masz, chcesz wszystko masz.
6. 0 problemów z odświerzaniem
7.Chcesz skrócone informacje na wyświetlaczu na konsoli - masz
8. TCM Wbudowany i aktywny

Padnie Ci mama w Europie na wyjeździe - najbliższa autoryzowana stacja Mercedesa i jeszcze Cię tam zawiozą na lawecie (gwarancja mobilo) i masz problem z głowy

Może się poświęcę i zrobię porównanie Garmin VIS Mercedes. Na trasie Polska Chorwacja.
Ostatnio edytowano Śr, 22 sie 2012 21:26 przez Dariusz Młyński, łącznie edytowano 1 raz
Dariusz Młyński
Bywalec
 
Posty: 254
Dołączył(a): Wt, 23 wrz 2008 22:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości