City Navigator Europe - rozczarowania

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: City Navigator Europe - rozczarowania

Postprzez Zachu » Śr, 20 lut 2013 11:17

CN ten ostatni kawałek skraca przez B104 i DK10
http://her.is/Nx7Lk
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nuvi 1390 LMT - rozczarowanie

Postprzez jzagaja » N, 24 lut 2013 15:53

nocnyMarek napisał(a):1.Zawiodłeś się na mapie a w tytule piszesz o sprzęcie
2. Stróżewo jest na mapie CNE, więc chyba zawiodły Twoje umiejętności obsługi programu.


Cóż z tego że jest? Mape mam 2013.30 i nie ma tej miejscowości na liście to jak mam wybrać? Kod pocztowy jest Pyrzyc. Zgłosiłem sprawę do Garmina. Dziękuję wole TomToma na tablecie.
jzagaja
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 20 lut 2013 8:58

Re: City Navigator Europe - rozczarowania

Postprzez popej » N, 24 lut 2013 16:27

Miejscowości bez danych adresowych można wyszukać jako "miasta", nie będzie ich przy próbie wyszukania jako "adres". To znana przypadłość Garmina.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: City Navigator Europe - rozczarowania

Postprzez jzagaja » N, 24 lut 2013 17:12

Zgadza się - to była przyczyna. Dzięki!
jzagaja
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 20 lut 2013 8:58

Re: City Navigator Europe 2014.10

Postprzez saper » N, 21 lip 2013 21:18

Sory za słowa prawdy ale cne to takie g że szkoda nawet tego komentować, w południowej Polsce z tym jeździć się nie da, od ponad roku wykorzystuję te g.. tylko do adresów zresztą też mocno chybionych, moim marzeniem jest aby cna wypuściła adresy tak jak Czechy a tą swoją siatkę dróg to niech sobie w buty wsadzą.
Nuvi 760, Oregon 300 nuMaps Lifetime + ostatnia GPMapa, HTCwildfire + 3-oś kompas, Navigon, Rmaps.
Samsung Galaxy tab p-1000 + mapamap PL-2011Q3
Avatar użytkownika
saper
Bywalec
 
Posty: 735
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:07
Lokalizacja: Zaklików

Re: City Navigator Europe - rozczarowania

Postprzez dire_straits » N, 04 sie 2013 22:47

Witam.
Dodam od siebie kilka słów. Cztery lata temu (2009) przed wyjazdem do Skandynawii kupiłem Nuvi 765. Pojechałem na Nordkapp i z powrotem. Dwa tygodnie w Szwecji i Finlandii, dwa tygodnie w Norwegii. Lekko ponad 11 tyś. km. Garmin sie spisał, prowadził pewnie nawet po szwedzkich szutrach Harjedalen i Lapplandii, błedów było naprawdę niewiele. Rok poźniej objazdówka po Chorwacji, Bośni i Czarnogórze - tez nie mogłem narzekać - mimo że pokrycie nominalnie obejmowało w większości jedynie drogi główne, nie było problemu z przelotami nawet drogami drugorzędnymi. W tym roku pojechałem znowu do Skandynawii. Widząc co moje nuvi potrafi od jakiegoś czasu w Polsce (o czym tu była juz mowa, nie bedę sie powtarzał) byłem pełny najgorszych przeczuć. Ale tłumaczyłem sobie, Polska to Polska, marginalny odbiorca, poza tym dużo zmian itp., itd. ale przecież Skandynawię mają rozpracowaną od dawna, ludu tam jeździ co roku masa i to nie tylko Polaków ;), nie moga sobie pozwolić na wtopę. Mogą... PORAŻKA. Lecę drogą krajową, prostą jak strzała, nuvi mi piszczy "trzymaj się lewej strony" i każe mi wjechać chłopu na farmę w podwórko, przejechać przez nie wjechać w następne i zjechać z powrotem na krajówkę. Tak, nie mam włączonego unikania dróg gruntowych, ale mam włączoną opcję "krótszy czas" a dłuższy na oko o 200-250 m objazd przez podwórka na pewno nie bedzie szybszy. Po kilkunastu takich mykach włączam unikanie dróg gruntowych, nuvi rezygnuje z leśnych i wiejskich skrótów, za to w Östersund próbuje mnie prowadzić przez parking jakiegoś supermaketu. Norwegia: dojeżdżam do Oppdal drogą E6, na celowniku Sunndalsøra. Powinienem pojechać drogą nr 70, garmin kilometr wcześniej każe mi skręcić w drogę 513. Widzę że proponowany przez Garmina wariant prowadzi drogą niższej kategorii, ale jest trochę krótszy, więc ryzykuję, na szczęscie nie spieszy mi się, mam tylko dość tej karawany kamperów i przyczep kampingowych w której sie posuwam od godziny. Skręcam w wąską Vikavegen, przez pierwsze 2-3 km jazda przez osiedle, co 100 m albo i gęściej mulda w poprzek drogi i cały czas ograniczenie do 30 km/h. Sprawdzam opcję: stoi jak wół: "KRÓTSZY CZAS". Śmieję sie sam do siebie... Mina mi rzednie po kolejnych chyba 2 km. Wąski asfalt przechodzi w jeszcze węższą szutrówę i telepię sie tak jeszcze 15 km. Sprawdzam z niedowierzaniem: unikanie dróg gruntowych włączone. I tak wkoło Macieju.. Tydzień przed końcem wyprawy mam dość. Mam szczerą ochotę pożegnać sie z moim nuvi w jakiś spektakularny sposób, na przykład urzadzić mu lot do Lysefiordu z Preikestolen, ale szanuję przyrodę i doceniam troskę Skandynawów o jej czystość, poza tym trochę mi żal wywalonej 4 lata temu kasy. Ląduje w ciemnym kącie, może po powrocie uda mi sie go sprzedać chociaż za ułamek procenta jakiemuś nadętemu fanowi drogich, firmowych, najlepszych na świecie nawigacji. Albo podaruję go za darmo komuś, kogo kurna po prostu nie lubię ;) Sciągam na telefon Sygica, kupuję pakiet Nordic, kłopoty sie kończą. Świetna grafika, przejrzyste mapy (kurde, tak można ???), żadnych skrótów przez podwórka, czytelne komunikaty bez "wiaduktem w prawo" na rondzie, bajka... Nie rozumiem tylko jak mogłem tkwić tyle czasu przy tym szajsie i łudzić sie nadzieją, że sie wreszcie poprawi, kiedy gołym okiem było widać że każda kolejna edycja map i oprogramowania jest coraz gorsza.
Nie chodzi mi Panowie o komentarze dotyczące mojego wpisu. Niech każdy sobie sam przemysli czego chce od nawigacji i czy Garmin daje nam na drodze, to czego oczekuje kierowca od dobrej nawigacji. Nie mam też zamiaru pisać czegokolwiek do supportu Garmina, bo jeżeli ktoś uważa, że ten support jest cos wart, to zazdroszczę mu optymizmu i wiary w ludzi. Moja przygoda z tym badziewiem dobiegła końca. Co najmniej 2 lata za późno.
PS. Kilka kilometrów za Lærdal, koło parkingu i punktu widokowego przy Śnieżnej Drodze (Snøvegen) umieszczono osobliwą "instalację": w sztucznej grocie za grubym szkłem leży martwy miś na ogromnej stercie wszelakich śmieci. Puszki, butelki z PE, jakieś żelastwo, etc. Wymowa jest jasna i oczywista: śmiecąc zabijamy przyrodę. Ale dla mnie ta instalacja zawiera jeszcze jeden symbol: zaraz przy szybie, tuz pod misia łapą, na wierzchu tej sterty leży... Garmin Nuvi jakiś tam z ładowarką :))
Mogę tylko powiedzieć, że miałem więcej szczęscia niż miś. Przeżyłem :)))
Pozdrawiam serdecznie.
Szczęśliwy były posiadacz Garmina.
dire_straits
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): So, 18 lip 2009 17:54

Re: City Navigator Europe - rozczarowania

Postprzez nocnyMarek » Pn, 05 sie 2013 9:05

Nie masz czasem zdjęcia tej 'instalacji'?
Palmax & AM3/4/5/6, NE, /Sygic, AP, N2/9, OM-free
Avatar użytkownika
nocnyMarek
Bywalec
 
Posty: 607
Dołączył(a): Śr, 21 mar 2007 21:17
Lokalizacja: Silesia

Re: City Navigator Europe - rozczarowania

Postprzez Zachu » Pn, 05 sie 2013 11:33

dire_straits napisał(a):Sciągam na telefon Sygica, kupuję pakiet Nordic, kłopoty sie kończą. Świetna grafika, przejrzyste mapy (kurde, tak można ???), żadnych skrótów przez podwórka, czytelne komunikaty bez "wiaduktem w prawo" na rondzie, bajka...
:D
NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE
- Wysokiej jakości mapy TomTom przechowywane na telefonie

posting.php?mode=reply&f=1&t=12013#postingbox
Tylko zmiana dostawcy mapy. AM jakoś daje rade - wszystkie nowe drogi już są na mapie a te które w budowie są ładnie po blokowane.
Nie mam pojęcia skąd oni biorą te dane ale mają. Przyznam że ja jakoś odpuściłem wstawianie brakujących ( braków jakichkolwiek) , jest ich za dużo a ja nie mam czasu na poszukiwania co jest a czego nie ma. Po prostu jeżdżę i porównuję różne mapy.
Doceniam Was chłopaki z TA że dwoicie się i troicie :) duży plus za determinację.
Moim skromnym zdaniem cały ten system porostu jest do ....... :]

http://pdaclub.pl/forum/tomtom/mapy-9-1 ... msg1629950
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: City Navigator Europe - rozczarowania

Postprzez dire_straits » Pn, 05 sie 2013 11:44

Nie mam. Dość ciemno tam było. Ale tutaj kilka zdjęć i informacja: http://www.nasjonaleturistveger.no/en/a ... ugane#img1. Na drugim zdjęciu masz misia, a pod pyskiem leży garmin :) Musisz uwierzyć, albo pojechać i samemu sprawdzić ;))
Autorem tego dzieła jest Amerykanin, Mark Dion. Może stąd ten garmin :))
dire_straits
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): So, 18 lip 2009 17:54

Poprzednia strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości