City Navigator Europe - rozczarowania

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: City Navigator Europe 2013.30

Postprzez Zachu » Pn, 10 gru 2012 12:55

JerzyMarian napisał(a):Przed 5 minutami napisałem post, ukazał się i zniknął.

Jak na razie to żaden Twój post/no może pierwszy/ nie bym merytoryczny. Kolejny raz naszło Cię na podzielenie się tym z całym internetem.
Jedynie można wyczytać żale o A2. Można mieć pretensje do producenta mapy ale skoro zarządca drogi nawet nie pofatygował się żeby oznaczyć dojazdy to mamy ogólny pogląd sytuacji. Jeśli przy A2 to zauważyłeś obwodnicę Żyrardowa? Tylko parę dni po otwarciu dalej trafiali się mistrzowi co jadą na pamięć i jechali przez miasto.
Takich przykładów można podać 1000 dla każdego produktu. Ty pewnie zorientowałeś się dobrze w temacie skoro córce poleciłeś TT.
Najlepiej podsumował całe te rozważania Dariusz Młyński
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: City Navigator Europe 2013.30

Postprzez JerzyMarian » Pn, 10 gru 2012 13:18

To jest twoja ocena i wolno ci. Nie opisywałem wszystkich wpadek Garmina, bo opisując jedną opisuje się wszystkie. Jest błąd i to nie jeden, a w Warszawie szczególności. Mam ci napisać, iż Garmin nie wie o węźle Łopuszańska, mam ci napisać, iż jadąc Prymasa Tysiąclecia do celu na ul Kasprzaka słyszymy informację/podpowiedź/.... "wiaduktem w prawo", gdy tymczasem należy jechać prawą stroną (a nie broń Boże wiaduktem) i skręcić w prawo. Dlatego córce poradziłem TT, kupiła 1005 i cieszy się dobrą nawigacją z aktualnymi mapami. Nawet Zumi wie o A2, a Zumi to nie mistrzostwo świata.
pozdrawiam
JerzyMarian
nüviCam LMT
JerzyMarian
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr, 22 sie 2012 9:01

Re: City Navigator Europe 2013.30

Postprzez Zachu » Pn, 10 gru 2012 14:08

JerzyMarian napisał(a): Mam ci napisać, iż Garmin nie wie o węźle Łopuszańska

To chyba nie wiem gdzie ten węzeł jest. Mój Nuvi go zna, widzi i dobrze powadzi we wszystkich relacjach.
JerzyMarian napisał(a):mam ci napisać, iż jadąc Prymasa Tysiąclecia do celu na ul Kasprzaka słyszymy informację/podpowiedź/.... "wiaduktem w prawo",

To wynika ze specyfiki rysowania mapy. Zjazd jest narysowany rampą. Komunikat "wiaduktem" pojawia się na zjazdach z dróg szybkiego ruchu.
JerzyMarian napisał(a):Dlatego córce poradziłem TT, kupiła 1005 i cieszy się dobrą nawigacją z aktualnymi mapami.

Most się oberwał ?
JerzyMarian napisał(a):To jest twoja ocena i wolno ci.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: City Navigator Europe 2013.30

Postprzez popej » Pn, 10 gru 2012 14:37

Zachu napisał(a):To wynika ze specyfiki rysowania mapy. Zjazd jest narysowany rampą. Komunikat "wiaduktem" pojawia się na zjazdach z dróg szybkiego ruchu.

Właściwie to jest błąd tłumaczenia, nie powinno być "wiadukt" ale np. "podjazd", "zjazd". Głos TTS Agata już nie używa słowa "wiadukt", zwykle przemilcza kłopotliwe sformułowanie ;)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: City Navigator Europe 2013.30

Postprzez JerzyMarian » Pn, 10 gru 2012 14:57

Nie kombinujcie. Żaden zjazd, żaden podjazd. Jazda Al. Prymasa - kierunek Bródno, Marki, jest wiadukt nad ul. Kasprzaka, obok wiaduktu dwa pasy - jazda wprost do Górczewskiej albo skręt w prawo/w lewo w Kasprzaka. Trzeba zjechać na prawy pas aby skręcić w prawo w Kasprzaka. Piszę jasno - trzeba zjechać na prawy pas aby skręcić w prawo. Żaden wiadukt nie wchodzić w rachubę. Jest niezbędny aby nim jechać prosto do Marek itp. Q.E.D
pozdrawiam
JerzyMarian
nüviCam LMT
JerzyMarian
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr, 22 sie 2012 9:01

Re: City Navigator Europe 2013.30

Postprzez GPS Maniak » Pn, 10 gru 2012 15:25

JerzyMarian napisał(a):Nie kombinujcie. ... Żaden wiadukt nie wchodzić w rachubę.

Przeczytaj - ze spokojem - jeszcze raz to, co napisał popej.

A przy okazji rozważań ogólnych. Podoba mi się sformułowanie: Ten produkt został opracowany przez innego, niezależnego i licencjonowanego twórcę map. Firma Garmin nie udziela żadnych zapewnień ani gwarancji w odniesieniu do dokładności, niezawodności lub kompletności produktu dostawcy map ani jego zawartości. jakie można znaleźć przy opisie Slovakia Topo. :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: City Navigator Europe 2013.30

Postprzez Zachu » Pn, 10 gru 2012 15:34

popej napisał(a):Głos TTS Agata już nie używa słowa "wiadukt", zwykle przemilcza kłopotliwe sformułowanie ;)

No i jest to jakieś rozwiązanie :)
JerzyMarian czytaj ze zrozumieniem. Zwykły głos Polski informuje wiaduktem w prawo, Agata oznajmia zjedź w prawo.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: City Navigator Europe 2013.30

Postprzez popej » Pn, 10 gru 2012 16:15

Żeby było śmieszniej, to podobnie jak z unikaniem słowa "wiadukt", Agata uznaje za oczywiste jazdę na wprost. W związku z tym nie mówi "zjedź w prawo a następnie jedź na wprost" ale "zjedź w prawo a następnie jedź" :)
Głos standardowy chyba powiedziałby coś w rodzaju "następnie wiaduktem na wprost".
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: City Navigator Europe 2013.30

Postprzez Zachu » Pn, 10 gru 2012 17:06

Podobnie jest W TomTomie. Nie informuje o jeździe na wprost gdzie droga jest "główna".
To mi nie przeszkadza i lubię jak milczy Nuvi na trasie 20 czy 300 km.
W AutoMapie dla odmiany, jest upierdliwe /było/ jak informuje trzymaj się lekko w lewo.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: City Navigator Europe 2013.30

Postprzez popej » Pn, 10 gru 2012 17:21

Agata nie milczy, mówi "jedź" :)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: City Navigator Europe 2013.30

Postprzez JerzyMarian » Wt, 11 gru 2012 12:17

Staram się czytać ze zrozumieniem.
Głos lektora, kobiecy zresztą, mojego nieszczęsnego Garmina 3790 LMT wyraźnie mówi o "wiadukcie" i nie tylko w tym miejscu. Nie ma innego lektora w języku polskim.
pozdrawiam
JerzyMarian
nüviCam LMT
JerzyMarian
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr, 22 sie 2012 9:01

Re: City Navigator Europe 2013.30

Postprzez Zachu » Wt, 11 gru 2012 13:24

W tym poście viewtopic.php?p=155029#p155029 słowo Agata jest koloru zielonego bo ukryty jest odnośnik do tematu o głosie TTS Agata.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: City Navigator Europe 2013.30

Postprzez GPS Maniak » Wt, 11 gru 2012 13:46

JerzyMarian napisał(a):Staram się czytać ze zrozumieniem.

Starać się, a zrobić to pewna różnica :wink:
JerzyMarian napisał(a):Głos lektora ... wyraźnie mówi o "wiadukcie" i nie tylko w tym miejscu.

Tego przecież nikt nie negował. Wydaje się jednak, że posty Zachu i popeja w sposób wystarczający wyjaśniły genezę tego zjawiska. Nie chodzi tu o żaden wiadukt ile o dość nieszczęśliwe tłumaczenie pojęcia drogi, będącej "odnogą" (zjazdem) od drogi głównej, występujące w podstawowej wersji pliku dźwiękowego.

No i właśnie. Kolejna sprawa to kwestia samego pliku z lektorem. O ile dobrze kojarzę, to od czasu gdy wgrałem sobie do mojego N-1200 głos TTS (Agatka) nie słyszałem już słowa "wiadukt".

Powtórzę zatem prośbę: Czytaj staranniej i nie zakładaj z góry, że my nic nie wiemy i tylko tak sobie gaworzymy dla samego gaworzenia :wink: :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: CN Europe NTU 2013.21 - rozczarowanie

Postprzez Zachu » Wt, 11 gru 2012 16:10

GPS Maniak napisał(a):my nic nie wiemy i tylko tak sobie gaworzymy dla samego gaworzenia

To powinno być motto przewodnie forum :D
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: CN Europe NTU 2013.21 - rozczarowanie

Postprzez JerzyMarian » Wt, 11 gru 2012 17:42

"Nieszczęśliwe tłumaczenie" i to ma być usprawiedliwienie? Niestety gaworzycie dla samego gaworzenia. Finis coronat opus.
pozdrawiam
JerzyMarian
nüviCam LMT
JerzyMarian
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr, 22 sie 2012 9:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

cron