City Navigator Europe - rozczarowania

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

City Navigator Europe - rozczarowania

Postprzez JerzyMarian » Śr, 22 sie 2012 9:27

Witam,
Czekałem na aktualizację map. Pobudowano parę kilometrów autostrad i dobrze było, aby Garmin o tym wiedział. Wreszcze się doczekałem i co... Rozczarowanie. Niby wie ale nie do końca wiec co wie.
Przykład - jadę z Grodziska Maz. do Warszawy, wybrana opcja "krótszy czas". Kieruje mnie nadal na starą trasę przez Pruszków i al. Jerozolimskie. Nie słucham i jadę w kierunku autostrady - ja wiem gdzie ona jest, gorzej dla "obcych". Dojeżdzam do miejsca gdzie nowa droga prowadzi do autostrady, skręcam w prawo - a Garmin przelicza - chciał starą na Błonie. Przeliczył. Jadę. Widzę rondo (nowe), na nim trzeba skręcić w prawo, ja wiem, a Garmin każe wjechać na rondo i zjechać drugim zjazdem, czyli ponownie na Błonie, starą trasą. Olewam polecenie, wjeżdżam na wjazd - przelicza", wreszcie chyba zobaczył autostradę .... Gratulacje.
Wrcam z Warszawy do Grodziska Maz. Zapowiada się nieźle, w Morach wjeżdzam na autostradę. Jadę i klapa przy zjeździe do Grodziska. Pokazuje wprawdzie rondo (to nowe) rondo i każe skręcić w prawo na Błonie, a nie w lewo na Grodzisk. Skrecam w lewo, przelicza i dowiozł mnie do domu.
Kompletna porażka.
pozdrawiam
JerzyMarian
nüviCam LMT
JerzyMarian
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr, 22 sie 2012 9:01

Re: CN Europe NTU 2013.21 - rozczarowanie

Postprzez Hypnos » Śr, 22 sie 2012 10:20

Drogi płatne ma kolega zaznaczone czy odznaczone?
nüvi 1200T 6.30 LA/JCV, CNE 2020.20 nüMaps Lifetime
Avatar użytkownika
Hypnos
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr, 18 maja 2011 22:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: CN Europe NTU 2013.21 - rozczarowanie

Postprzez JerzyMarian » Śr, 22 sie 2012 10:53

W "Unikane" - Autostrady i Drogi Płatne są odnaczone. Nie ma też znaczenia wybór metody obliczania. Mam zaznaczone - krótszy czas. Dla wyjasnienia - moja trasa dom (Grodzisk) - praca (Warszawa) stara droga to ok. 1 godz. (32 km) w warunkach sprzyjających, autostrada - 30 - 35 minut (34,6 km). Stąd napisałem - porażka.
pozdrawiam
JerzyMarian
nüviCam LMT
JerzyMarian
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr, 22 sie 2012 9:01

Re: CN Europe NTU 2013.21 - rozczarowanie

Postprzez bombel » Śr, 22 sie 2012 18:49

Zamiast na poprawnym routingu skupili się na landmarkach 3D. Do eurowych stadionów można niemal zajrzeć.
[Vista HCx] + 2*[Nuvi 765T] + [Nuvi 1690 w rozsypce] + [UMP + rower]
bombel
Bywalec
 
Posty: 143
Dołączył(a): Śr, 29 lip 2009 11:34
Lokalizacja: POZ

Re: CN Europe NTU 2013.21 - rozczarowanie

Postprzez Zachu » Śr, 22 sie 2012 19:21

JerzyMarian napisał(a):Czekałem na aktualizację map

viewtopic.php?p=149230#p149230
bombel napisał(a):Zamiast na poprawnym routingu skupili się na landmarkach 3D. Do eurowych stadionów można niemal zajrzeć.

viewtopic.php?p=142947#p142947
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez JerzyMarian » Cz, 23 sie 2012 10:06

Mój wątek został zamknięty. I dobrze. I tak nasze uwagi nic nie zmienią. Ostania mapa to żenada. Ktoś zapytał "czy poleciłbyś nawigację Garmin?".
Dzisiaj nie. Trzeba być debilem aby jechać wąskimi drogami gdy parę kilometrów dalej jest wjazd na astostradę A2. Rzecz w tym, ze ja to wiem bo jestem miejscowy, a inni byc może posłuchali by Garmina. Dlatego dzisiaj nie polecam, a nawet odradzam. Pozdrawiam
pozdrawiam
JerzyMarian
nüviCam LMT
JerzyMarian
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr, 22 sie 2012 9:01

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez JerzyMarian » Cz, 23 sie 2012 11:29

Mój wątek został zamknięty. I dobrze. I tak nasze uwagi nic nie zmienią. Ostania mapa to żenada. Ktoś zapytał "czy poleciłbyś nawigację Garmin?".
Dzisiaj nie. Trzeba być debilem aby jechać wąskimi drogami gdy parę kilometrów dalej jest wjazd na astostradę A2. Rzecz w tym, ze ja to wiem bo jestem miejscowy, a inni byc może posłuchali by Garmina. Dlatego dzisiaj nie polecam, a nawet odradzam. Pozdrawiam
Newbie
pozdrawiam
JerzyMarian
nüviCam LMT
JerzyMarian
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr, 22 sie 2012 9:01

Re: CN Europe NTU 2013.21 - rozczarowanie

Postprzez beetle-m » Cz, 23 sie 2012 11:31

Masz już otwarty wątek - działaj sobie.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: CN Europe NTU 2013.21 - rozczarowanie

Postprzez JerzyMarian » Cz, 23 sie 2012 11:37

:) nie ma potrzeby. Nic więcej nie mam do dodania. Po za tym, iż zadzwoniłem do supportu i .... mają sprawdzić. Podobno tylko ja zgłosiłem tego typu uwagi. Pozdrawiam
pozdrawiam
JerzyMarian
nüviCam LMT
JerzyMarian
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr, 22 sie 2012 9:01

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez popej » Cz, 23 sie 2012 11:46

JerzyMarian napisał(a):Ktoś zapytał "czy poleciłbyś nawigację Garmin?". Dzisiaj nie.

Twoja analiza jest bardzo ograniczona a wnioski zadziwiająco szerokie. Obszar, który oceniasz, to ułamek procenta jednej mapy. A Garmin oferuje setki map. Co więcej nie tylko mapy ale dziesiątki modeli odbiorników GPS do nawigacji samochodowej, turystycznej, morskiej, lotniczej. Nie poleciłbyś kupna nawigacji Garmina na jacht?

Wracając do Twoich spostrzeżeń, kupujemy produkty Garmina, bo używamy na nich nie tylko mapy Garmina. Także takie, które prowadzą po A2 w Twoim rejonie. Może napisz sensowniej: dla osób chcących dojechać z Grodziska do Warszawy nie polecam aktualnej wersji City Navigatora Europe? Byłoby w zgodzie z tym co faktycznie sprawdziłeś.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: CN Europe NTU 2013.21 - rozczarowanie

Postprzez beetle-m » Cz, 23 sie 2012 11:46

Wszyscy wiedzą, że CNE do perfekcyjnych nie należy. Chyba tylko Ty zostałeś spośród tych, którym chce się jeszcze o tym pisać.
Nie raczyłeś napisać z jakim urządzeniem jeździsz, nie masz wypełnionej stopki. Takie wątki nie cieszą się zbytnim zainteresowaniem, bo dwa ekrany trzeba spędzić na wydobycie szczegółowych informacji od autora. :oops:

A wierz mi, że bardzo dużo zależy też od ustawień odbiornika - nie tylko kwestia Unikane - "drogi płatne", ale także np. "pasy specjalne", "utrudnienia drogowe", itd.
Wiele zależy też od firmware odbiornika - i nie zawsze najnowszy firmware jest najlepszy.

Mnie na przykład ten "suchy opis", że CNE jest do d..y (z pierwszego postu) nie zainteresował wcale.
Natomiast Support będzie musiał to sprawdzić - trzymam kciuki.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: CN Europe NTU 2013.21 - rozczarowanie

Postprzez popej » Cz, 23 sie 2012 11:50

A support sprawdza? Już nie odpowiadają, że to mapa Navteka i tam trzeba reklamować? ;)

Poza tym, ten odcinek A2 jest zablokowany w CNE, żadne ustawienia nie pomogą.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: CN Europe NTU 2013.21 - rozczarowanie

Postprzez beetle-m » Cz, 23 sie 2012 11:54

JerzyMarian napisał(a):... i dowiozł mnie do domu.
Ale cel Garmina w końcu został osiągnięty. :lol: Support umyje ręce. :wink:
popej napisał(a):... żadne ustawienia nie pomogą.
To było z mojej strony raczej "na przyszłość" (ew. kolejne wątki usera). Nie znalazłem tyle samozaparcia by wczytywać się w rozbudowaną treść. :|
Wystarczyła jedna linijka i/lub dobry tytuł wątku: "CNE nie nawiguje po otwartej już A2".

Zachu podrzucił link do istniejącej już u nas informacji na ten temat:
Matimag napisał(a):CNE 2013.21 nie prowadzi po autostradzie A2 od Strykowa do Warszawy. Poprzednia wersja czyli 2013.10 tez nie prowadziła na tym odcinku. Jednak pod koniec lipca po aktualizacji firmware zaczęła wyznaczać trasę po A2. Wcześniej jadąc tym odcinkiem autostrady prowadziła do najbliższego zjazdu i spychała na równoległą drogę . Byłem pewien że CNE 2013.21 z pewnością będzie prowadzić. Niestety po aktualizacji mapy znów brak prowadzenia po A2.
Bardzo to dziwne i nie bardzo rozumiem jak aktualizacja firmware mogła wpłynąć na funkcjonowanie mapy. Chyba że to zbieg okoliczności ale naprawdę tak to wyglądało że po aktualizacji oprogramowania urządzenia pojawiło się prowadzenie.
Jak to wyjaśnić?
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: City Navigator Europe 2013.21

Postprzez Mariusz65 » Cz, 23 sie 2012 12:13

JerzyMarian napisał(a):Trzeba być debilem aby jechać wąskimi drogami gdy parę kilometrów dalej jest wjazd na astostradę A2.

Wgrałbyś do swojego Garmina darmową mapę UMP i już nie masz problemu.
CNE to możesz włączać za granicą ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: CN Europe NTU 2013.21 - rozczarowanie

Postprzez JerzyMarian » Cz, 23 sie 2012 12:32

Uwagi krytyczne przyjąłem. Podpis poprawiłem. Support jeszcze nie odpowiedział. Może za dużo oczekiwałem od Garmina, ale do tej pory sprawował się przyzwoicie. Nie jestem zawodowym kierowcą alle trochę jeżdzę. W moim rozumieniu dobra nawigacja to jeden z elementów bezpiecznej jazdy. Ostatnia aktualizacja mapy tego wymogu nie spełnia, mało tego wprowadza w błąd.
pozdrawiam
JerzyMarian
nüviCam LMT
JerzyMarian
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr, 22 sie 2012 9:01

Następna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości