nuvi - widok wybranych punktów POI

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

nuvi - widok wybranych punktów POI

Postprzez krakn » Pn, 27 sie 2012 21:13

wiecie czego mi brakuje?
Widoku wybranych punktów szczególnych na mapie w widoku 3D

dokładnie o co chodzi.
Mianowicie jadąc powiedzmy miedzy klientami, czy powiedzmy do celu, widzę że konczy mi się paliwo i po drodze chciałbym zatankować.
owszem można się zatrzymać i sobie poklikać.
Ale nie zawsze można się zatrzymać, przecież bywają nieraz bardzo długie odcinki drogi gdzie nie wolno się zatrzymać, bo np zatrzymanie może skutkować mandatem, czy to za szybe, do ręki czy to z kamery (zależy jaki kraj)
Nie zawsze jest też czas by znaleść miejsce do zatrzymania, następnie klikać po liście stacji paliw która jest najblizej wybranej trasy i gdzie możemy sobie zjechać.
I to samo może dotyczyć np bankomatów, banków itd.
wyśfietlenie tych informacji w kupie zrobiło by zamieszanie, więc wyobrażam sobie tak.
paluchem tak jak teraz wybieram "dokąd?"
następnie wybieram pokaż punkty szczególne i wybieram co mnie interesuje, np bankomaty
W tym momencie na mapie widzę małe znaczki WYBRANYCH grup, np tylko stacje benzynowe, czy chorągiewki pojawiające się w zasięgu widoku mapy
To było by znacznie bardziej przydatne niż wg mnie bzdurne wizualizacje budynków 3D.
W tym momencie znaczki np stacji paliw pojawiają się po takim przybliżeniu że tak na prawdę są zupełnie nieprzydatne w praktyce.
krakn
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): So, 02 cze 2012 13:20

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez wojtek » Pn, 27 sie 2012 22:10

1. Po pierwsze nie ma to nic wspólnego z City Navigatorem (mapą).
To jest funkcjonalność oprogramowania -> nie ten wątek.
2. To właśnie "dzięki" grzebaniu w urządzeniu podczas jazdy pojawiają się pomysły ograniczenia użytkowania urządzeń nawigacyjnych.

Za jakiś czas "tryb bezpieczny" będzie włączony na stałe i koniec :wink:
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez Castel 899 » Pn, 27 sie 2012 22:59

1. W tym temacie jest dużo takich wpisów, i to od bywalców. Wydzielenie ich do " W moim nuvi chciałbym ..." to robota dla byłego cenzora.
2. Jeszcze proponuję ograniczyć palenie podczas kierowania.
krakn napisał(a):... W tym momencie na mapie widzę małe znaczki WYBRANYCH grup, np tylko ...
Sądzę, że jazda do jednej z chorągiewek, które pokazały się na mapie (szczególnie na 3D) to dopiero byłaby porąbana i niebezpieczna, bo wymagająca ciągłego gapienia się na mapę. Myślę że lepsze jest to, co jest:
Dokąd > Pkty szczególne > X ... tu wybierasz pierwszy od góry, przy którym jest strzałka azymutowa "do przodu", > Jedź > Dodaj jako punkt pośredni.
Pozdrawiam - Dominik
1490T/6.30 + 8 GB, CNE 2019.20, ogąki :), Win10H
Avatar użytkownika
Castel 899
Bywalec
 
Posty: 428
Dołączył(a): Śr, 06 paź 2010 9:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez krakn » Wt, 28 sie 2012 5:51

soory nie wiem czy to kwestia oprogramowania czy zawartości mapy.

bez przesady, nawet w tak bardzo zabudowanym terenie o niesamowitej gęstości dróg jak w Londynie, jesteś wstanie zapamiętać mniej więcej trasę na dość znacznym odcinku.
Argument że trzeba się gapić cały czas jest tak samo przesadzony jak to że kogoś flash kamery oślepi i ze kamery są niebezpieczne.
I tak się każdy gapi na GPS, a dziesiątki tysięcy zdjęć robione kierowcom nie powodują kolizji, więc bez pompatycznych przesad.

Przynajmniej ja nie mam z tym problemu, nie zawsze chce mi się zapinać interkom w motocyklu i właśnie jadę spoglądając co pewien czas na mapę.
Kwestia tylko by GPS był tak umieszczony by był widoczny kątem oka.
u mnie w samochodzie jest to dolny róg przedniego okna. dlatego uważam że sat nav umieszczony gdzieś w radio jest bez sensu.

Niestety np własnie w Londynie, Paryżu i podobnych miastach kwestia wybrania z listy jest czesto bez sensu.

bo po wskazaniu na liście może się okazać że wybrana stacja benzynowa jest w takim miejscu że trzeba zboczyć lub w pewnym momencie zawrócić.
A czasami taki manewr powoduje pół godziny toczenia się dłużej, gdy tymczasem dosłownie kilometr dalej masz stację paliw nie dość że przy samej drodze to jeszcze przy trasie przelotu.

ja wiem że w Polsce praktycznie nie ma korków i jeździ się bardzo szybko, sieć dróg w miastach jest bardzo otwarta, łatwo i szybko można zawrócić, ale w wielu miastach Europy toczenie się przez 60-80 km, z prędkością 20-30-40 km/h to codziennosć i takie udogodnienie było by znacznym ułatwieniem. Spędzam za kółkiem prawie cały dzień jeżdżąc po mieście, nie po autostradach i manipulowanie i odnajdywanie objazdów i skrótów na GPS jest niemal koniecznością.
Stąd mój pomysł.

zauważcie ze gdy zapiszecie ulubiony punk, to chorągiewka takiego punktu jest widoczna.

i w tym momencie wykorzystuje właśnie tą funkcję, po prostu wprowadziłem sobie jako ulubione kilkadziesiąt stacji paliw które oferują LPG na obszarze Londynu i w razie jak mi się skończy gaz nawiguje do chorągiewki w miarę możliwości
krakn
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): So, 02 cze 2012 13:20

Re: nuvi - widok wybranych punktów POI

Postprzez beetle-m » Wt, 28 sie 2012 6:00

krakn napisał(a):wiecie czego mi brakuje? Widoku wybranych punktów szczególnych na mapie w widoku 3D
Piszesz o swoim zumo ? Dodaj model do swojej stopki na forum :evil:

Jeśli dobrze zrozumiałem czego szukasz to ... tak może być w nuvi:
nuvi 3490.png
nuvi 3490 - ekran mapy

W trybie jazdy, na ekranie głównym wyświetlane są POI wyselekcjonowane przez "wielkiego brata".
Jak pisał wojtek - to nie jest kwestia mapy lecz modelu urządzenia (firmware).

A jak się już zatrzymasz to możesz zawęzić krąg poszukiwań do odpowiednich kategorii POI. Będzie to działało tylko w trybie przeglądania mapy:
3490_podgląd POI.png
Ekran przeglądania mapy
3490_podgląd POI.png (155.32 KiB) Przeglądane 6983 razy

34xx_ShowPOI_PL.PNG
Lista wyboru POI
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: nuvi - widok wybranych punktów POI

Postprzez Zachu » Wt, 28 sie 2012 6:44

beetle-m napisał(a):Jeśli dobrze zrozumiałem czego szukasz to ... tak może być w nuvi:

Nowe Zumo ma menu z serii 2012.
viewtopic.php?f=1&t=11633&p=144749&hilit=zumo+350#p144749
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nuvi - widok wybranych punktów POI

Postprzez beetle-m » Wt, 28 sie 2012 6:51

Ale kolega ma wciąż stary model (zumo 660 refurbished): viewtopic.php?p=144723#p144723
@krakn. Zepsuj znowu i wymień na model "350" :wink: a uzyskasz więcej na ekranie mapy podczas jazdy.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez Mariusz65 » Wt, 28 sie 2012 6:53

krakn napisał(a):ja wiem że w Polsce praktycznie nie ma korków i jeździ się bardzo szybko, sieć dróg w miastach jest bardzo otwarta, łatwo i szybko można zawrócić

Dawno temu jeździłeś po Polsce? ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: nuvi - widok wybranych punktów POI

Postprzez TxF » Pn, 03 wrz 2012 15:23

Zachu napisał(a):
beetle-m napisał(a):Jeśli dobrze zrozumiałem czego szukasz to ... tak może być w nuvi:

Nowe Zumo ma menu z serii 2012.
viewtopic.php?f=1&t=11633&p=144749&hilit=zumo+350#p144749

I starszy nuvi 765 w wersji TWN ;)
Pozdrawiam,
TxF, nuvi 765/DriveSmart 55
TxF
Bywalec
 
Posty: 161
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 7:23

Re: nuvi - widok wybranych punktów POI

Postprzez sdsyc » Pn, 03 wrz 2012 16:40

I 1200 z fw SG/MA też
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości

cron