Nuvi 30 - usuwanie śladu dziennika podróży

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Nuvi 30 - usuwanie śladu dziennika podróży

Postprzez wanmic1 » So, 01 wrz 2012 20:45

Witam,

Dostałem ostatnio nuvi 30 i go testuję. Czy ktoś z Was orientuje się jak z poziomu urządzenia usunąć zapisany ślad (dziennik podróży) ?
Jak zrobię to w ten sposób, że przy uruchamianiu przytrzymam przez długi czas prawy dolny róg ekranu, to wyskakuje zapytanie, czy chcę usunąć wszystkie dane użytkownika ? Jak kilknę TAK, to owszem usuwa ślad, ale usuwa mi również wszystkie ustawienia i (co jest niedopuszczalne) wszystkie dane zapisane w ulubionych (!!!) Czy można jakoś usunąć ślad nie usuwając przy okazji wszystkich innych istotnych danych ? Może da się to chociaż zrobić jakoś z poziomu PC ?

Nie rozumiem tego, że Garmin mając już tak duże doświadczenie w dziedzinie nawigacji ciągle robi produkty, które coś mają skopane, coraz mniej mi się to podoba. Firma z takim doświadczeniem nie powinna sobie na to pozwalać...

dziękuję i pozdrawiam
Michał
Garmin nuvi 30 + GPMapa (ostatnia) + City Navigator Europe NT 2014.20 + kilka innych :)
wanmic1
Bywalec
 
Posty: 481
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 15:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nuvi 30 - usuwanie śladu (danych dziennika podróży)

Postprzez Zachu » So, 01 wrz 2012 21:39

Ja tego na oczy nie widziałem ale pewnie bedzie tak.
Nawigacja -> samochód -> nuRoute -> myTrends jak to wyłączysz to będzie komunikat
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nuvi 30 - usuwanie śladu (danych dziennika podróży)

Postprzez popej » So, 01 wrz 2012 21:44

Ja też nie widziałem tego odbiornika ale spodziewałbym się:
Narzędzia -> Urządzenie -> Wyczyść historię podróży

A jeżeli 30 ma menu "Aplikacje" to może być także:
Aplikacje -> Gdzie byłem -> ikona menu -> Wyczyść historię podróży

Edycja: widzę na zdjęciach, że "Aplikacji" nie ma.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nuvi 30 - usuwanie śladu (danych dziennika podróży)

Postprzez wanmic1 » Pn, 03 wrz 2012 8:56

Dzięki Panowie,

Niestety nie da się tego wywalić tak jak piszecie. Prosiłbym o pomoc może jeszcze kogoś kto posiada taki sprzęt.
Andrzej, jest przycisk "Wyczyść historię podróży", ale to usuwa tylko zapisane w komputerze podróży dane jak prędkość max, średnią itd....
A czy z poziomu PC da się to jakoś wywalić ? W jakim pliku może siedzieć ślad ? Jak to wygląda w podobnych urządzeniach ?

dziękuję

Pozdrawiam, Michał
Garmin nuvi 30 + GPMapa (ostatnia) + City Navigator Europe NT 2014.20 + kilka innych :)
wanmic1
Bywalec
 
Posty: 481
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 15:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nuvi 30 - usuwanie śladu (danych dziennika podróży)

Postprzez Zachu » Pn, 03 wrz 2012 9:10

Pierwszy link w google:
Trip Log

The trip log allows you to display where you’ve been (which can be a big help navigating mega-mall parking lots, and even in everyday city driving). The trip log shows as a thin blue line on the map.

There are options to Show or Hide this info, but unfortunately (unlike on other nuvis) there appears to be no way to clear the trip log short of a hard reset! Perhaps this is just an oversight that will be fixed in an upcoming firmware update; I’m certainly hoping Garmin hasn’t decided that privacy features should be limited to higher priced models!

http://gpstracklog.com/2011/10/garmin-n ... eview.html
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nuvi 30 - usuwanie śladu (danych dziennika podróży)

Postprzez beetle-m » Pn, 03 wrz 2012 9:58

A czy nie można tego zrobić takim trickiem (?):
- skopiować z nuvi do komputera plik current.gpx
- usunąć z niego ślady (pozostawiając tylko Ulubione waypointy),
- wgrać zmodyfikowany plik do nuvi jako temp.gpx
- skasować z nuvi dotychczasowy current.gpx
- uruchomić nuvi (Beetl(e)dit: master reset).

Niestety nie miałem nigdy w rękach nuvi 30 :(
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Nuvi 30 - usuwanie śladu (danych dziennika podróży)

Postprzez asandrzej » Pn, 03 wrz 2012 10:01

Skasowanie pliku current.gpx chyba nie wystarczy, trzeba zrobić restart odbiornika
żeby odbiornik „zainteresował” się plikiem temp.gpx
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Nuvi 30 - usuwanie śladu (danych dziennika podróży)

Postprzez beetle-m » Pn, 03 wrz 2012 10:07

asandrzej napisał(a):...trzeba zrobić restart odbiornika
Raczej reset.
Faktycznie potrzebny będzie "master reset".

wanmic1 napisał(a):... czy chcę usunąć wszystkie dane użytkownika ? Jak kilknę TAK, to owszem usuwa ślad, ale usuwa mi również wszystkie ustawienia i (co jest niedopuszczalne) wszystkie dane zapisane w ulubionych (!!!)
Mam nadzieję, że podczas tej operacji nuvi odczyta plik temp.gpx i zaimportuje go do current.gpx (bez śladów, które usunęliśmy poprzez np. MapSource). Ulubione powinny zostać.
Niestety, po master resecie konieczne będzie ponowne ustawienie nuvi pod kątem preferencji: Unikane, wyświetlanie, poziomy głośności, etc.
Ale ślady, a to odczytuję jest największą bolączką Michała na teraz - powinny zniknąć.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Nuvi 30 - usuwanie śladu (danych dziennika podróży)

Postprzez asandrzej » Pn, 03 wrz 2012 10:13

beetle-m napisał(a):Raczej reset. Faktycznie potrzebny będzie "master reset".

O..o... dokładnej to, tak.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Nuvi 30 - usuwanie śladu (danych dziennika podróży)

Postprzez beetle-m » Pn, 03 wrz 2012 10:19

Biorąc pod uwagę te informacje o nuvi 30, które zacytował Zachu to mam obawy czy czasami nie okaże się, że plik current.gpx zmodyfikowany przez MS czy BC będzie "niekompatybilny z urządzeniem". Pasowało by mi to to ostatnich "standardów" Garmina :P
Kopia bezpieczeństwa to Garminowa podstawa !
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Nuvi 30 - usuwanie śladu (danych dziennika podróży)

Postprzez wanmic1 » Śr, 05 wrz 2012 16:46

Dzięki Panowie za porady, trochę to skomplikowane. Czyli nie da rady tego zrobić z poziomu urządzenia...Ale kicha :( Po dłuższym jeżdżeniu mam na ekranie pełno niebieskich zawijasów i w ogóle ta opcja śladu traci sens dla mnie...

A gdzie teraz siedzi w urządzeniu mapa CNE ? Kiedyś (jeszcze w nuvi 300) siedziała jako plik gmapsupp.img. Teraz otwieram zawartość nuvi 30 i co widzę ? No właśnie - nie widzę żadnego pliku img...

garminmw.jpg
garminmw.jpg (45.75 KiB) Przeglądane 10437 razy

W dodatku mi pokazuje, że zawartość waży uwaga: 75 MB...
Gdzie siedzi mapa ?

dziękuję i pozdawiam, Michał
Garmin nuvi 30 + GPMapa (ostatnia) + City Navigator Europe NT 2014.20 + kilka innych :)
wanmic1
Bywalec
 
Posty: 481
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 15:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nuvi 30 - usuwanie śladu (danych dziennika podróży)

Postprzez sdsyc » Śr, 05 wrz 2012 17:55

wanmic1 napisał(a):Gdzie siedzi mapa ?

Nüvi:/.System/gmapprom.img z tym że folder .System jest systemowy i ukryty. W Windows należy w opcjach folderów włączyć pokazywanie plików/folderów systemowych i ukrytych.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Nuvi 30 - usuwanie śladu (danych dziennika podróży)

Postprzez sdsyc » Śr, 05 wrz 2012 18:06

Co do usuwania zarchiwizowanej części dziennika podróży, może (po uprzednim skopiowaniu w bezpieczne miejsce) wyczyścić folder nüvi:/gpx/archive ? Być może będziesz mieć mniej niebieskich kresek na ekranie. A nie możesz wyłączyć pokazywanie dziennika podróży?
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Nuvi 30 - usuwanie śladu (danych dziennika podróży)

Postprzez beetle-m » Cz, 06 wrz 2012 6:53

Michał. Jak na "Bywalca" przystało ... wysil się w sprawie załączników na forum (bo stracę przez Ciebie wzrok) i poczytaj proszę troszkę o ukrytych folderach w nowych seriach nuvi.
wanmic1 napisał(a):Po dłuższym jeżdżeniu mam na ekranie pełno niebieskich zawijasów i w ogóle ta opcja śladu traci sens dla mnie...
Moim zdaniem, mimo braku możliwości skasowania dziennika podróży powinna działać opcja wyłączenia jego wyświetlania na ekranie mapy.
sdsyc napisał(a):A nie możesz wyłączyć pokazywanie dziennika podróży?
No właśnie.
@wanmic1. Poszukaj w menu.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Nuvi 30 - usuwanie śladu (danych dziennika podróży)

Postprzez wanmic1 » Cz, 06 wrz 2012 10:35

Cześć,

Mariusz - przepraszam za ten mikro-załącznik, masz rację że kitowo wygląda, ale nie mam sieci w domu i wszystko wysyłam z pracy (na co mam bardzo mało czasu).

Panowie, to oczywiste, że mogę wyłączyć ślad :) Aż taki zielony nie jestem :) Ale co mi to da jeśli ja chcę widzieć ślad ? Ja chciałbym mieć w urządzeniu możliwość po każdej podróży skasować wcześniej narysowany ślad, żebym mógł przy następnej jeździe narysować i wyświetlić go na nowo. I o to mi chodzi. Nie interesuje mnie możliwość narysowania śladów na 10 trasach i później ich wyłączenia :) Jak gdzieś jadę, to chcę wracać tą samą drogą (jeśli będzie ciekawa) i tyle w związku z tym muszę widzieć jedną kreskę a nie 10 pętelek :)

Pozdrawiam, Michał
Garmin nuvi 30 + GPMapa (ostatnia) + City Navigator Europe NT 2014.20 + kilka innych :)
wanmic1
Bywalec
 
Posty: 481
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 15:15
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości