podmiana trip log w .gpx

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

podmiana trip log w .gpx

Postprzez michalkopczynski » Pt, 23 lis 2012 14:16

Cześć,

Wiecie może czy da się w nuvi i zumo podmienić trip log w pliku current.gpx na jakiś inny ślad utworzony w Google Earth, czy z inneg źródła

Mam dwa pliki gpx, jeden current.gpx ze śladem bieżącym i drugi z jakims tam śladem.

Jak zamieć ślad bieżący w current.gpx na ślad z innego pliku gpx?

Pozdrawiam
michalkopczynski
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2012 14:12

Re: podmiana trip log w .gpx

Postprzez popej » Pt, 23 lis 2012 15:01

Witam,

plik current.gpx to nie jest zwykły plik ale obraz wewnętrznej pamięci urządzenia. Zapisy do tego pliku są ignorowane, bo nie zmieniają pamięci urządzenia.
Podobnie bieżący ślad to nie jest zwykły ślad ale ślad aktualnie opracowywany przez urządzenie. Operacja typu zapisz do aktywnego nie bardzo ma sens.

Patrząc na problem z innej strony, o ile wiem, żaden nuvi nie przyjmuje zewnętrznych śladów. Ślady można skonwertować na trasy i wtedy niektóre nuvi je zaakceptują. Można również ślady skonwertować na mapę i wtedy każdy nuvi będzie je wyświetlać.

Być może zumo akceptuje zewnętrzne ślady, nie znam tych urządzeń.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: podmiana trip log w .gpx

Postprzez michalkopczynski » Pt, 23 lis 2012 15:21

jak skopiuje na dysk current.gpx to w basecampie widze tam slad, moge ten plik przegrac na kazde inne nuvi czy zumo, i ten slad bedzie tam widoczny jako slad biezacy.

wlasnie jest problem z nagrywaniem sladow do nuvi i zumo, da sie przekonwertowac na trase, ale trasy maja ograniczenia na ilosc punktow,

w trip logu tego ogracniczenia nie ma, dlatego chce podmienic jakos ten trip liog na slad ktory ma ponad 1000 punktow via.

czy sa jakies narzedzia, ktore pozwola mi na edcje triploga, podmienie go z innym sladem, w koncu to zwykle pliki tekstowe, musi byc jakis bnaglowek po ktorym rozposznaje sie triploga.

mozesz przyblizyc konwersje sladow na mape? Moze to rozwiaze moj problem.

zumo wlasnie nie akceptuje sladow, stad moj problem, tworze trasy offroad z wieloma punktami i nijak nie moge tegp tam wrzucic
michalkopczynski
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2012 14:12

Re: podmiana trip log w .gpx

Postprzez popej » Pt, 23 lis 2012 16:00

To może jeszcze raz: trip log w nuvi nie jest dostępny do edycji. Plik current.gpx służy jedynie do odczytu. Domyślam się, że zumo działa tak samo.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: podmiana trip log w .gpx

Postprzez michalkopczynski » Pt, 23 lis 2012 17:26

Trip log jest zapisany w pliku current.gpx
Wiem, ze nie wyedytuje trip loga w basecampie, dlatego pytam o jakies inne narzedziea do edycji plikow gpx.
Plik jak plik, tekstowy.

Pytam czy sa jakies narzedzia do edycji GPS, ze uda mi sie podmienic zapisany trip log w tym pliku na jakis inny slad.
Normalnie przeslanych sladow mi nie widzi. konwersja na route nie ma sensu, bo go podzieli. Trip log moze byc dowolnie dlugi, dlatego wlasnie chce jakos wyedytowac ten trip log w pliku current.gpx


I jezeli mogłbys mi przyblizyc zamienianie sladow na mapy, moze to wystarczy by zaladowac jakos moje slady
michalkopczynski
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2012 14:12

Re: podmiana trip log w .gpx

Postprzez michalkopczynski » Pt, 23 lis 2012 18:21

Racja, faktycznie.

Sorry za zawracanie gitary.

A te przerabianie sladow na mapy?
michalkopczynski
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2012 14:12

Re: podmiana trip log w .gpx

Postprzez popej » Pt, 23 lis 2012 18:38

W uproszczeniu: odczytać ślad w GPSMapEdit, skonwertować na obiekt typu droga czy inna linia, wyeksportować w formacie polskim (*.mp) i skompilować cgpsmapperem.
Można użyć innych darmowych narzędzi, np. MapTK albo płatnych typu Mapwel, img2gpx. W każdym przypadku chyba trzeba nieco postudiować temat.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości