3D Live traffic

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

3D Live traffic

Postprzez domel » N, 25 lis 2012 20:35

Od niedawna jestem posiadaczem 2595LMT, do tej pory używałem głównie Naviexperta którego traffic oceniam dobrze(a ostatnio nawet bardzo). TMC z kolei w Poznaniu hmm jeden remont poprawnie, jakieś dziwne korki gdzie ich nie było dlatego zacząłem myśleć o 3d Live przez Smartphone linka. Czy ma ktoś doświadczenie z nim w Polsce i za granicą, warto dać 25€? Ciekawe co jest źródłem danych w tej usłudze.
domel
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): N, 25 lis 2012 20:22

Re: 3D Live traffic

Postprzez frasun » Pn, 26 lis 2012 8:12

Rewelacja zagranicą (testowałem w Austrii i Niemczech) raczej zabawnie w Polsce.
Wadą zagranicą są stosunkowo duże ilości pobieranych danych.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: 3D Live traffic

Postprzez domel » Wt, 21 maja 2013 19:59

Wykupiłem tą usługę, zarazem miałem okazję testować ją oraz TMC w Niemczech. Niestety obie usługi mnie zawiodły. Nie wskazywały np. remontów. TMC przez całą podróż(w okolice Frankfurtu nad Menem) pokazał tylko raz wypadek którego nie było. Zero oznaczeń remontów, z kolei 3D live w Polsce pokazywał remonty których nie było. Odnośnie TMC mam pytanie- standardowo na kablu 35gmt nie ma TMC Pro w niemczech? Ciekawe czy jest skuteczniejsze? Sam algorytm 3D live wydaje się skuteczny tylko źródeł brak... w Poznaniu jak stanę w korku po chwili pojawia się czerwona ikona na mojej trasie. A same wrażenie z Garmina na takiej trasie(900km w jedną stronę)- ciągle mam mieszane uczucia. Z jednej strony cieniutki traffic w porównaniu do np. Automapy, kiepskie planowanie tras(brak możliwości puszczenia obok punktu a nie przez konktretny punkt), czasem zaskakujące niekoniecznie optymalne trasy, z drugiej strony także w porównaniu do AM o wiele większa czytelność map, bardzo pożyteczne rzeczy jak "usługi na zjeżdzie", ułatwiający jazdę po trasie z wieloma zjazdami Junction View.
domel
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): N, 25 lis 2012 20:22

Re: 3D Live traffic

Postprzez nocnyMarek » Śr, 22 maja 2013 9:05

domel napisał(a):w porównaniu do AM o wiele większa czytelność map

Tu mnie zdziwiłeś, możesz rozwinąć to zdanie? Co konkretnie masz na myśli?
Palmax & AM3/4/5/6, NE, /Sygic, AP, N2/9, OM-free
Avatar użytkownika
nocnyMarek
Bywalec
 
Posty: 607
Dołączył(a): Śr, 21 mar 2007 21:17
Lokalizacja: Silesia

Re: 3D Live traffic

Postprzez domel » Śr, 22 maja 2013 16:48

Dla mnie są czytelniejsze, spojrzę krótko i widzę gdzie jechać, może to kwestia kolorystyki...nie wiem... ale pod tym względem są dla mnie lepsze niż w AM.
domel
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): N, 25 lis 2012 20:22

Re: 3D Live traffic

Postprzez MarqsM » Cz, 23 maja 2013 14:59

TMC Pro w Niemczech ma dużo więcej komunikatów. Są również dokładniejsze, ale rewelacji jednak nie ma. Za duża bezwładność systemu i opóźnienia w aktualizacji komunikatów.
----------------------------
garmin nuvi 765T
CNE 2013.41
UMP - zawsze najnowsze ;)
MarqsM
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr, 12 sty 2011 15:11


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości