nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez Zachu » N, 15 gru 2013 11:06

Jak chcesz rozmawiać o kalkulacji trasy to przynajmniej podaj jakie masz ustawienia w unikaniu i jaka trasę wybierasz. Jak prowadzi to subiektywne preferencje. Jeden lubi autostradami drugi polami.
Szukając miast lecisz: dokąd -> kategorie /nie wiem czy tak u Ciebie jest/ -> miasto i .... pierwsze co pokazuje Palic :shock:
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez kmichal » N, 15 gru 2013 11:54

Jeżeli chodzi o miasta to faktycznie tą opcję już wyczaiłem.
Natomiast jeżeli chodzi o wybór trasy to sprawdzałem ją zarówno na opcji Najkrótsza jak i na opcji Krótszy czas.
W unikaniu mam zaznaczone: zawracanie, utr. drogowe. pasy specjalne i drogi gruntowe.
kmichal
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 14 gru 2013 13:41

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez sdsyc » N, 15 gru 2013 17:23

kmichal napisał(a):W unikaniu mam zaznaczone: zawracanie, utr. drogowe. pasy specjalne i drogi gruntowe.

Poczytaj w viewtopic.php?f=1&t=8858 o pasach specjalnych
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez GPS Maniak » N, 15 gru 2013 17:34

Artur napisał(a):Akurat w 2495 (przynajmniej w moim) mam ETA do celu.

W 3490 jest możliwość wyboru, dzięki czemu zadowolona jest zarówno moja Pani (za ile zatrzymamy się w punkcie pośrednim na "si"?) jak i ja (czy zdążę na mecz w TV?) Krótko mówiąc wyświetlam: Godzinę przybycia do celu oraz ile czasu potrzeba by dojechać do najbliższego punktu pośredniego.

Zalacznik1.jpg
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez kmichal » N, 15 gru 2013 17:47

Pasy specjalne już odznaczylem ale trasę wyznacza tak samo.
A jak wygląda sprawa asystenta pasa ruchu? Czy to samoczynnie się pojawia w trakcie nawigacji czy też trzeba gdzieś tą funkcję załączyć?
kmichal
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 14 gru 2013 13:41

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez tagor » N, 15 gru 2013 18:07

Działa "z automatu". Możesz wyznaczyć jakąś trasę ze zjazdem z autostrady i uruchomić symulację. Zobaczysz jak to wygląda bez wsiadania do samochodu.
Pozdrowienia,
Marek
N765LMT
N3490LMT
tagor
Bywalec
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 7:57

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez Zachu » N, 15 gru 2013 18:12

W tym wypadku "pasy" nic nie wnoszą. Popatrz na mapę. Cała prawie trasa przez Katowice leci Autostradami i Ekspresówkami. Nie ma się co dziwić że tamtędy prowadzi. Google nie wie że DW mogą być gruntowe i tamtędy potrafi pociągnąć. To jest dobre do ogólnej orientacji.
Różnica jest 100 km i gdyby nieprzewidywalny czas na bramkach to spokojnie jest to szybciej do przejechania.

Z pytaniami sugerował bym się wstrzymać zanim nie zaznajomisz się z tematem viewtopic.php?f=1&t=8858
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez kmichal » N, 15 gru 2013 21:30

Pierwsza krótka trasa ( test ) zaliczony.
Natomiast przy dłuższych chyba jednak trzeba bedzie go wspomagac swoją wiedzą i naprowadzac go punktami pośrednimi.
Z drugiej jednak strony ciekawe, że jak zaznaczam mu opcję Krótsza trasa to pokazuje dłuższą chociaż "wie" o krótszej bo ją pokazuje gdy zamiast Poznań - Palic wspisuje mu Poznań - Ołomuniec - wtedy jedzie z automatu przez Kłodzko.
Stopniowo będę się kształcił i zapoznawał z Waszymi wskazówkami opisanymi już na forum.
Dzięki i pozdrawiam.
kmichal
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 14 gru 2013 13:41

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez kmichal » Pn, 21 kwi 2014 9:51

Witam ponownie.
Niestety nie jestem zadowolony z nawigacji. Przez kilka lat opierałem się jej i miałem rację.
Pierwszy ZONK był w trakcie pierwszej dłuższej trasy z Poznania do Zakopanego przez Wrocław. Na odcinku Poznań - Wrocław non stop kierowała mnie na nieistniającą jeszcze trasę szybkiego ruchu. Natomiast teraz szukam trasy Poznań - Zamek Czocha i fatalnie kieruje mnie przy różnych ustawieniach- nawet z punktem pośrednim kieruje mnie drogami gruntowymi lub total bocznymi ( gruntowe są zaznaczone w unikaniu ) - w stosunku do tras pokazywanych na google maps moja navi wskazuje fatalnie przebieg trasy. Żałuję zakupu - szkoda kasy.
Pozdrawiam.
kmichal
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 14 gru 2013 13:41

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez Antonio » Pn, 21 kwi 2014 11:58

To raczej kwestia błędów CNE, a zakładam, że taką masz mapę. Proponuję przesiadkę na UMP. Co do reszty, to może być kwestia unikanych. Co masz zaznaczone?
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez Zachu » Pn, 21 kwi 2014 13:11

Raczej nowości u Garmina. Nie mogę znaleźć tematu ale ktoś ostatnio pytał o głupie prowadzenie.
Można sobie sprawdzić też komunikaty na trasie http://her.is/LwNv6
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez kmichal » Pn, 21 kwi 2014 20:06

W unikanych mam zaznaczone np. drogi gruntowe, zawracanie, utrudnienia drogowe itp.
Sorry za pytanie a czym się różnią mapy CNE od UMP ?
Mam wgraną i zaktualizowaną ( ostatnio miesiąc temu ) standardową mapę Garmina.
Powiem szczerze, że sądziłem, że nawigacja nie będzie gorsza od np. google maps a tu niestety tak jest.
W końcu ustaliłem trasę ale po drodze trzeba współpracowac z google maps i dojdzie się z kilkoma punktami pośrednimi do celu.
Jednak już wiem, że zanim wyruszę w dalszą trasę to i tak przestudiuję papierowe mapy oraz google maps a nawigacja tylko posłuży jako pomoc a nie jako faktyczne narzędzie dotarcia do celu - zdecydowanie liczyłem na coś więcej.
kmichal
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 14 gru 2013 13:41

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez sdsyc » Pn, 21 kwi 2014 21:06

kmichal napisał(a):W unikanych mam zaznaczone np. drogi gruntowe, zawracanie, utrudnienia drogowe itp.
"Itp" ma znaczenie. W viewtopic.php?p=171113#p171113 prosiłem Ciebie o lekturę viewtopic.php?f=1&t=8858. Jak masz zaznaczone "pasy specjalne"?
kmichal napisał(a):Sorry za pytanie a czym się różnią mapy CNE od UMP ?
UMP - darmowa, społecznościowa, codziennie aktualizowana i bardzo aktualna, bardzo wiarygodna tam, gdzie jest wielu edytorów i "wrzucaczy" poprawek. Dobra na terenie PL. Nie zawiera bajerów typu: widoki skrzyżowań, asystent pasa ruchu, pokazywanie dopuszczalnej prędkości itp.
CNE - jaka jest widzisz. Wolniej aktualizowana, czasem nie trafiająca z przewidywaniami co do terminów udostępniania nowych dróg, mająca denerwującą kategoryzację dróg (czasem lubi prowadzić wsiami i osiedlami). Ma bajery, generalnie szczegółowsza od UMP poza PL.
Poza PL konkurencją dla CNE może być darmowy OSM.
kmichal napisał(a):Powiem szczerze, że sądziłem, że nawigacja nie będzie gorsza od np. google maps a tu niestety tak jest.
Inne dane mapowa, inne algorytmy routingu... Dobrze, że w życiu jest wybór.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez kmichal » Pn, 21 kwi 2014 21:37

W unikanych mam zaznaczone pozycje j.w. a pasy specjalne mam odznaczone.
A jak wygląda współpraca UMP z Garminem i jej wgranie - nie kolidują ze sobą i mogę korzystać z nich na zmianę ( np Polska - Europa ) ?
kmichal
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 14 gru 2013 13:41

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez sdsyc » Pn, 21 kwi 2014 22:05

Nie ma problemu, jeśli trzymasz się zasady, że w danej chwili jest aktywna jedna mapa z routingiem.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości