Aktualne mapy Europy nie NT

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Aktualne mapy Europy nie NT

Postprzez kajttek » Śr, 20 mar 2013 21:37

Witam wszystkich.

Garmina używam już od 5 lat, i jest dla mnie najlepsza nawigacją z jaką się spotkałem. Model który używam to SP c510 i jestem naprawdę bardzo zadowolony.
teraz kupiłem sobie drugiego na motor - SP 2610, trochę zabytkowa, ale funkcji ma naprawdę dużo i do tego wychwalana na rożnych forach.
Problem w tym że chciałem sobie normalnie z MapSourca wgrać mapę, w tym wypadku CityNavigatora, a tu zonk, bo nie można. Czytam po forach i się okazało że niestety ta nawigacja nei obsługuje map NT.
I teraz jestem w kropce, bo co to za nawigacja jeżeli nie będzie miała aktualnych map. I tutaj pytanie do was:
Jakie mapy aktualne i w miarę dokładne można do niej wgrać? Dodam ze interesuje mnie cała Europa. Na razie radze sobie w Polsce z UMP, ale zbliża się sezon, i na pewno jakieś wyjazdy zagraniczne się trafią.
Drugie pytanko, czy któryś z jej następców (2650, 2720 2820) ma możliwość wgrywania map NT? Może warto kupić taką, tylko ciężko taką znaleźć na rynku wtórnym, a nowe nawigacje dla motocyklistów to już niestety wydatek rzędu 2000, na co mnie nie stać.
Rozumiem ze nie ma też możliwości przerobienia mapy NT na zwykła?
Pozdrawiam
kajttek
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 20 mar 2013 21:26

Re: Aktualne mapy Europy nie NT

Postprzez Mariusz65 » Śr, 20 mar 2013 22:09

Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Aktualne mapy Europy nie NT

Postprzez GPS Maniak » Śr, 20 mar 2013 23:22

kajttek napisał(a):Na razie radze sobie w Polsce z UMP,

Innej możliwości niestety nie ma.
Mapy bazujące na podobnej filozofii: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_ ... n/Download
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Aktualne mapy Europy nie NT

Postprzez kajttek » Cz, 21 mar 2013 8:58

Właśnie ściągam już od wczoraj jakąś Europę z OSM waży 1,8GB. Mam nadzieję ze uda się ją normalnie po ludzku wgrać do MapSource
A Z map płatnych nie ma żadnych ciekawych propozycji nie NT? Czy Citynavigator to jedyna mapa europy? Przecież osoby które mają zamontowane w pojazdach GPS na stałe a nie obsługują NT, też muszą sobie jakoś radzić?
Dodam że jeżeli istnieje mapa która jest warta wgrania do tego odbiornika, to jestem gotów ją kupić, ale chciał bym pierw poznać opinie ich użytkowników.
kajttek
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 20 mar 2013 21:26

Re: Aktualne mapy Europy nie NT

Postprzez GPS Maniak » Cz, 21 mar 2013 10:32

kajttek napisał(a):Właśnie ściągam już od wczoraj jakąś Europę z OSM waży 1,8GB. Mam nadzieję ze uda się ją normalnie po ludzku wgrać do MapSource.

Jeżeli ściągasz wersję w postaci instalki pod MapSource nie powinno być problemu.
Jeżeli to wersja "gotowiec" plik gmapsupp.img będziesz musiał wrzucić na kartę do folderu Garmin - tak przynajmniej mi się wydaje.

kajttek napisał(a):A Z map płatnych nie ma żadnych ciekawych propozycji nie NT? Czy Citynavigator to jedyna mapa europy? Przecież osoby które mają zamontowane w pojazdach GPS na stałe a nie obsługują NT, też muszą sobie jakoś radzić?

Osoby, które posiadają odbiorniki nie obsługujące map NT po prostu kupują nowy sprzęt, bo komercyjnych map "nie NT" Garmin już nie wypuszcza na rynek.
Inna sprawa, że na stronie Garmina w specyfikacji sprzętu jest info: StreetPilot c510 Specifications Moving map features Storage: Preprogrammed with City Navigator™ NT, więc już nic nie wiem :oops: W ogóle jak patrzę teraz na ilustrację, przypominam sobie że chyba miałem styczność z takim odbiornikiem, ale nie pamiętam jakie mapy były na pokładzie. Na pewno była tam jakaś GPMapa (PL) i fragment jakiegoś CNE ale czy były to mapy w wersji NT, czy nie, tego nie pamiętam :?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Aktualne mapy Europy nie NT

Postprzez kajttek » Cz, 21 mar 2013 11:10

Nie zrozumieliśmy się, c510 odczytuje mapy NT i go używam już 5 lat jestem zadowolony. Tutaj chodzi o nawigację 2610, która kupiłem na motor.
A mówiąc o osobach posiadających odbiorniki bez NT miałem na myśli takie seryjnie montowane, np w hondach goldwing takie były, pewnie też w jakiś samochodach. Pozdrawiam
kajttek
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 20 mar 2013 21:26

Re: Aktualne mapy Europy nie NT

Postprzez GPS Maniak » Cz, 21 mar 2013 11:14

Zbyt szybko czytam :oops: Nie zmienia to faktu, że jeżeli odbiornik nie obsługuje map NT, to niestety pozostają tylko projekty społecznościowe typu UMP i OSM.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Aktualne mapy Europy nie NT

Postprzez kajttek » Pt, 12 kwi 2013 20:46

Teraz miałem chwile by potestwoać w trasie tę nawigację na mapach OSM i jestem średnio zadowolony. Fakt, aktualne, ale mało czytelne niestety. Skoro jednak nie ma innej opcji, nawet płatnej to zostanę przy nich, bo co mam zrobić?
Inna sprawa, po wgraniu tych map nie mogę wyszukiwać adresu (zniknęła w ogóle z menu ta opcja) czy te mapy nie obsługują wyszukiwarki czy co się stało?
kajttek
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 20 mar 2013 21:26


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości

cron