CNE czy UMP?

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: CNE czy UMP?

Postprzez Janusz_ » Cz, 05 wrz 2013 9:42

Mariusz65 napisał(a):Jest coś bardziej sensownego na Polskę dla Garmina niż UMP (nie CNE) do auta :?: :shock: :wink:


Możesz przyjrzeć się projektowi OSM
garmin.osmapa.pl
Pozdrawiam
Janusz

|| Nuvi 760 | UMP pcPL | CNE nüMaps Lifetime | OSMapaPL || Sygic ||
Avatar użytkownika
Janusz_
Bywalec
 
Posty: 154
Dołączył(a): Wt, 26 sie 2008 13:05

Re: CNE czy UMP?

Postprzez GPS Maniak » Cz, 05 wrz 2013 10:02

Pytanie było retoryczne, a przede wszystkim było o coś bardziej sensownego :wink:
O ile mi wiadomo OSM - do samochodu - z UMP-em raczej nie może konkurować.

Nawiasem mówiąc alternatywą dla UMPa może być komercyjna PL_Topo (2013). Dużo jednak zależy od odbiornika. Topo jest mapą typowo turystyczną i jak na samochodówkę jest nieco przegadana, w związku z czym w niektórych odbiornikach może mocno przymulać.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: CNE czy UMP?

Postprzez Janusz_ » Cz, 05 wrz 2013 10:29

No może faktycznie słówko "bardziej" jest kluczem :), ale jeździłem trochę na tym OSM i w wielu miejscach był o niebo dokładniejszy od UMP
Pozdrawiam
Janusz

|| Nuvi 760 | UMP pcPL | CNE nüMaps Lifetime | OSMapaPL || Sygic ||
Avatar użytkownika
Janusz_
Bywalec
 
Posty: 154
Dołączył(a): Wt, 26 sie 2008 13:05

Re: CNE czy UMP?

Postprzez wojtek » Cz, 05 wrz 2013 16:11

Z Osmapą nie znajdziesz praktycznie żadnego adresu, no i kategoryzacja według bliżej nieokreślonego klucza.
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Re: CNE czy UMP?

Postprzez blur » Pt, 06 wrz 2013 9:47

UMP teraz dostanie niezłego kopa, po włączeniu jej w system ostrzegania Yanosik, każdy kto używa nawigacji z pod tego programu może na bieżąco informować o zmianach i błędach na mapie, do tej pory trzeba było zapamiętać co i jak, potem przysiąść przed kompem. Teraz można to zrobić od z panelu smartfona i zapomnieć. Już widzę że poprawiono błąd w mojej miejscowości, drogi gruntowe były oznaczone jako asfalt i miałem routng przez las, teraz już wszystko jest tak jak powinno. Tutaj chyba szybciej można zmiany zgłosić http://yanosik.pl/mapa-zmiany/
blur
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr, 21 maja 2008 21:37
Lokalizacja: okolice Gliwic

Re: CNE czy UMP?

Postprzez beetle-m » Pt, 06 wrz 2013 10:14

Wczoraj otwarcie odcinka S2 w Warszawie - dzisiaj dane do pobranie (w wersji PE).
Być może w CNE był już tam routing od kilku lat :lol: ale takie wpadki zniechęcają do produktu Navteqa.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: CNE czy UMP?

Postprzez h2o » So, 19 paź 2013 21:34

eszel napisał(a):Wiem, już dzięki, problem zostanie zgłoszony. Ja zaczynam dopiero przygodę z Garminem, więc chciałem zaznaczyć moje zaskoczenie CNE :)
ale żeby nie być nie fair, UMP widzi świeżutkie rondo w moim drugim mieście, w którym bywam, a CNE nie widzi :)
Ale dobra, nie rozwijam już tego tematu.

Wiesz, ja mam ogromną frajdę, kiedy zgłaszam nową drogę do flspry. Ty masz 3 nowe i jeszcze narzekasz... :evil:
Krzysiek

w schowku: nuvi 2497LMT+CNE LifeTime + UMP-pcPL
na ryby: Oregon 650 + VMAP +PL Topo 2013.30
na stanie: nuvi 255WT+UMP
Avatar użytkownika
h2o
Bywalec
 
Posty: 494
Dołączył(a): Cz, 17 sty 2008 19:14
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości