Wideorejestrator od garmina: GDR 35D

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Wideorejestrator od garmina: GDR 35D

Postprzez Wojtek Szydlowski » Śr, 02 paź 2013 15:05

http://www.garmin.com.sg/products/ontheroad/gdr35/

Podobne kamerki stają sie u nas popularne.
Cena na ebay prawie 370 dolarów http://www.ebay.com/itm/Garmin-GDR-35D- ... 417497e527
Drogo, zważywszy, że bardzo podobny i solidny Mio (wprawdzie bez GPS,ale tu jest moim zdaniem zbędny) można kupić za 400 zł.

Interesująco za to wygląda możliwośc połączenia tego na jednym uchwycie z nowym Nuvi na androidzie i integracji kamerki z odbiornikiem.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Wideorejestrator od garmina: GDR 35D

Postprzez tboniasty » Śr, 02 paź 2013 16:05

Bardzo drogo jak na moj gust. Rejestratory 720p mozna miec z wysylka za 30 pare zielonych i maja dosc przyzwoite nagrania.
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Wideorejestrator od garmina: GDR 35D

Postprzez Wojtek Szydlowski » Śr, 02 paź 2013 20:02

Mi właśnie dzisiaj przyszedł Mio 358, rozpoznaję urządzenie. Z premedytacją zrezygnowałem z GPS w kamerze.
Garmin oferuje możliwość połączenia w samochodzie 2 kamer, jedna na przedniej szybie, druga na tył, z możliwością wyświetlania obrazu z kamer na ekranie GPS o dobrej rozdzielczości.
Ciekawe - ale chyba np. dla prywatnych detektywów ;)
Ogólnie rzecz ujmując podoba mi się rozwiązanie Garmina, gdyż wszystko tu współpracuje ze wszystkim, stawiam jednak, że nowy Nuvi + kamera to początkowo będzie wydatek rzędu 2500 - 3000, co jest absurdalną kwotą jak za nawigację i gadżet w postaci kamery, który ma jedną jedyną rolę: ma być, nie zasłaniać szyby, nagrywać w zapętlonym trybie ciągłym i (oby nigdy albo jak najrzadziej!!!) dać dowody w razie wypadku lub kolizji. (nota bene niekonieczne uznane przez sąd / policję)
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Wideorejestrator od garmina: GDR 35D

Postprzez Zachu » So, 05 paź 2013 15:21

W zasadzie żadne urządzenie nie nagrywa w nocy akceptowalnego obrazu. Niestety trochę to wszystko jak Garmin, świetna koncepcja, wykonanie różne efekt końcowy losowy ;)
Mam tylko oświadczenie z GoPro.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wideorejestrator od garmina: GDR 35D

Postprzez meridian » So, 05 paź 2013 17:16

Rejestratory samochodowe są tylko, dlatego, że jest to techniczne możliwe do wykonania, ja w swoim życiu miałem trzy lub cztery stłuczki z mojej winy jak i bez mojej winy,
ostatnia, jaką pamiętam to była ze dwadzieścia lat temu. Jak sobie pomyślę, że przez następne lata miłym włączać wyłączać, plątać się z kablami to wolę ryzykować i nie mieć filmu z ewentualnej kolizji. Czym innym jest rejestrator zamontowany fabrycznie w samochodzie, działa bezobsługowo możemy nawet nie wiedzieć, że jest zamontowany. Rejestratory montowane w samochodach są to urządzania z niewielką pamięcią, rejestrują nadpisując wcześniejsze nagranie, podczas kolizji są wyłączane przez czujnik zderzeniowy zachowując ostatnie minuty przed wypadkiem. Urządzenie jest bezobsługowe jest to, jakby czarna skrzynka. Przecież nie będę oglądał zarejestrowanego materiału z podróży z Krakowa do Zakopanego. W dużych miastach europejskich nikt za bardzo nie przejmuje się stłuczkami, idąc ulicą w Rzymie można nie znaleźć nieuszkodzonego samochodu w śród zaparkowanych. Parkują bardzo ciasno jeden od drugiego, zasadą jest, że nie zaciąga się hamulca ręcznego, podczas wyjeżdżania delikatnie cofając przepycha się samochód zaparkowany z tyłu, podjeżdżając przepycha się zaparkowany z przodu, powiększając sobie przestrzeń do wyjazdu, jednocześnie zmniejszając odstęp między innymi zaparkowanymi samochodami, nie zawsze jest to delikatnie, skutkiem tego samochody są poobijane. Miałem przypadek w Rzymie ( tego nie zaliczam do stłuczki) jadący na skuterze zaczepił z boku o „mój” zderzak przedni, przeciskając się między samochodami w ruch, huk był niemiłosierny, zatrzymałem się żeby zobaczyć skutek, właściciel skutera zatrzymał się nieco dalej, usłyszałem tylko „sorry” i odjechał, do czego byłby przydatny rejestrator.Takich zdarzeń tam się nie zgłasza.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Wideorejestrator od garmina: GDR 35D

Postprzez Mariusz65 » So, 05 paź 2013 17:55

Wideorejestratory najbardziej przydatne są tam gdzie panuje zbójeckie prawo ;-)
W Rosji ma je już 70% kierowców
"Możesz wsiąść do samochodu bez gaci, ale nie ruszaj w drogę, dopóki nie zaopatrzysz się w kamerę" - to nowe przykazanie rosyjskich kierowców.

:arrow: http://facet.interia.pl/obyczaje/styl-z ... nId,937649
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Wideorejestrator od garmina: GDR 35D

Postprzez Wojtek Szydlowski » So, 05 paź 2013 18:35

Zachu napisał(a):W zasadzie żadne urządzenie nie nagrywa w nocy akceptowalnego obrazu.

W filimikach reklamowych Mio "niby" dobrze wypada w nocy, niestety jeszcze nie było czasu na zabawę gadżetem :(

meridian napisał(a):Rejestratory samochodowe są tylko, dlatego, że jest to techniczne możliwe do wykonania,

Piszesz o tym z praktyki, czy po prostu myślisz, że takie są raealia użytkowania wideorejestratora?
Czasy się zmieniają, urządzenia też.
meridian napisał(a):Jak sobie pomyślę, że przez następne lata miłym włączać wyłączać, plątać się z kablami [...]. Czym innym jest rejestrator zamontowany fabrycznie w samochodzie, działa bezobsługowo możemy nawet nie wiedzieć, że jest zamontowany. Rejestratory montowane w samochodach są to urządzania z niewielką pamięcią, rejestrują nadpisując wcześniejsze nagranie, podczas kolizji są wyłączane przez czujnik zderzeniowy zachowując ostatnie minuty przed wypadkiem. Urządzenie jest bezobsługowe jest to, jakby czarna skrzynka

Dokładnie tak samo działają dzisiaj urządzenia zewnętrzne. Mio jaki zakupiłem montujesz na szybie za lusterkiem wstecznym, w praktyce prawie nie widzisz, że coś tam jest. Producent pomyślał i dał bardzo długo przewód zasilający, który spokojnie można ukryć pomiędzy szybą a słupkami, dodatkowo dodane są takie spinki na kabel, żeby zamocować go na stałe i nie "plątać się kablami" jak napisałeś.
Urządzenie włącza się samo, gdy ruszysz i wyłączy, gdy się zatrzymasz.
Dodatkowo jest tryb parkingowy, który włącza kamerę, gdy zauważy ruch w zasięgu "widzenia".
Nagranie oczywiście zapętla się i nadpisuje poprzednie, o pamięć nie musisz się martwić.
Czujnik zderzeniowy też jest, pokazuje nawet na schemacie siły i kierunki ich oddziaływania, w przypadku zdarzenia. Wystąpienie zdarzenia powoduje zapisanie filmu na stałe i niekasowanie tej części.
Dodatkowo można łatwo wypiąć kamerę z uchwytu (ma wbudowaną baterię i bardzo kompaktowe wymiary) i w razie stłuczki sfilmować lub obfotografować (jest funkcja aparat) całe auto w celach dowodowych.
Jak widzisz, urządzenia poszły do przodu a "zbójeckie prawo" Rosji wcale nie tak bardzo odbiega od naszych realiów na drodze.
Ostatnio jeżdżę pewnie z 30 - 40 tys rocznie i to co się widzi na drogach jest doprawdy pouczające, tak samo jako zachowanie niektórych kierujących w przypadku kolizji, nie mówiąc już o towarzystwach ubezpieczeniowych, które robią wszystko aby odkręcić kota ogonem i nie płacić odszkodowania lub je minimalizować.

To co piszesz o Rzymie.. nigdy tam nie byłem, to co piszesz brzmi nawet gorzej niż "zbójeckie prawo" ;) aż mi się nie chce wierzyć, że powszechnie ludzie godzą się z nieustannym obijaniem ich auta.
Nigdy nie zaparkowałbym samochodu na parkingu, gdzie upychają samochody jak śledzie w beczce a potem "nikt nic nie widział".
Popularne są takie dzikie parkingi zwłaszcza w miejscowościach wypoczynkowych.
Wolę przejść nawet 2 kilometry a nigdy nie zostawię auta u takich cwaniaków, już kiedyś miałem z takimi "przygodę" i oczywiście stratę musiałem pokryć z własnej kieszeni.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Wideorejestrator od garmina: GDR 35D

Postprzez tboniasty » So, 05 paź 2013 19:03

Serwisant, który zagląda czasem do mojej firmy, sporo jeździ służbowo po Polsce. Miał taki epizod, że dzieciak na rowerze jadący drogą przepuścił wcześniejsze auto i myśląc, że nic za nim nie jedzie skręcił w lewo, prosto pod koła znajomego. Wiadomo czym to by się normalnie zakończyło. Poszukiwanie świadków, słowo przeciwko słowu, jeżdżenie kilkaset km do oddziału sądu i w ogóle niepotrzebne nerwy. Pokazał tylko zapis z rejestratora mundurowemu, a ten sporządził notatkę służbową o przebiegu zdarzenia. Dostał tylko zawiadomienie o prowadzonym postępowaniu, w którym występuje jako poszkodowany.

Byłem też świadkiem zdarzenia na skrzyżowaniu (2 pasy prosto i jeden w lewo), w którym bus z przyczepą, jadący skrajnym prawym pasem zmienił pas na ciągłej i zajechał drogę innemu pojazdowi. Ten ostatni, unikając kolizji, uciekł na całkiem lewy pas uderzając niestety w stojącą osobówkę. Sprawca zwolnił za skrzyżowaniem widząc chyba co zrobił, ale po chwili ruszył i uciekł. Zatrzymałem się zaraz przy poszkodowanych i zapytałem czy spisali numery. Brakowało (nie byli pewni) dwóch znaków, więc zdecydowałem się przejrzeć nagranie. Wszystko było widać jak na dłoni. Zostawiłem nr telefonu - policjantka zadzwoniła zapytać czy potwierdzam ich wersję...

Mój rejestrator włącza się w momencie gdy pojawi się napięcie na zasilaniu (wtyczka 12V) i wyłącza się po zgaszeniu silnika. Przewodu zasilającego było tyle, że uchwyt zamontowałem za środkowym lusterkiem, a kabel poszedł nad "przyłbicą" i w słupku znika w desce rozdzielczej dochodząc do rozgałęziacza gniazda zapalniczki.

Co do czasu nagrywania to przy ustawieniu rozdzielczości 640x480 zarejestrowałem całą drogę Opole - Poznań (ostra zima - 5,5 godziny jazdy) i na 16 GB karcie została jeszcze połowa miejsca. Filmik przerobiłem na fajny timelapse :-)

Zamawiałem go tutaj: http://dx.com/p/720p-car-dvr-video-road ... tft-124791 , a jest to klon http://www.euro.com.pl/rejestratory-jaz ... -300.bhtml (heh, fajnie, że zeszli z ceną w końcu bo wcześniej był za 269 zł - niezła przebitka ;-))
Ostatnio edytowano So, 05 paź 2013 19:05 przez tboniasty, łącznie edytowano 1 raz
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Wideorejestrator od garmina: GDR 35D

Postprzez meridian » So, 05 paź 2013 19:05

Wojtek Szydlowski napisał(a):nigdy nie zostawię auta u takich cwaniaków, już kiedyś miałem z takimi "przygodę" i oczywiście stratę musiałem pokryć z własnej kieszeni.

Jeżeli piszesz, że jest tak źle, mogę się zgodzić, że różnie można trafić, ale jeżeli źle trafisz to rejestrator nie pomoże, bo ci go zabiorą.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Wideorejestrator od garmina: GDR 35D

Postprzez easyrider » Wt, 08 paź 2013 18:34

Zachu napisał(a):W zasadzie żadne urządzenie nie nagrywa w nocy akceptowalnego obrazu.

Zapewne nie widziałeś jeszcze rejestratorów DOD... gdy go zainstalowałem to wszystkie inne rejestratorowe wynalazki poszły do kosza
Oregon 600 . .nuvi 2255 . .nuvi 3597 . . . . + 1 samochód . . + 3 rowery . . + kilka par butów
easyrider
Bywalec
 
Posty: 396
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:02
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wideorejestrator od garmina: GDR 35D

Postprzez kaltam » Śr, 09 paź 2013 7:17

Jedna firma to kanadyjska DOD a druga to koreańska Pittasoft - wg mnie lepszych obecnie nie ma. Mam komerę tej drugiej DR-500 GW-HD. Link (strona się długo wgrywa): http://www.blackvue.com/en/contents/sub1.asp?idx=16. Dwa razy się już przydała w dyskusji z Policją.
edge 1000 + radar Varia + Fenix 5 + nuvi 56LM + nuvi 1490T + CNE + UMP, Oregon 450 + Honor 7
kaltam
Bywalec
 
Posty: 485
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 7:36

Re: Wideorejestrator od garmina: GDR 35D

Postprzez tboniasty » Wt, 31 gru 2013 11:16

Znalazłem fajne porównanie DODa z chińskim Seezeus: http://www.youtube.com/watch?v=lAsoDV8daCI

Chiński klon można już kupić za 130-140 $ i ma wbudowany gps logger.
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Wideorejestrator od garmina: GDR 35D

Postprzez Zachu » Cz, 09 sty 2014 9:51

Miałem to w rękach. Całkiem przyjemna zabawka. Właściciel bardzo chwalił obraz uzyskiwany. Nocne filmy są lepsze niż w tych nowych outdoorowych kamerach Virb.

Co do samych wideo rejestratorów to polecam stronkę porównawczą http://dashcamtalk.com/dash-cam-comparison/ . Tam w kompendium można poczytać ile tak naprawdę jest fabryk produkujących te zabawki i co jest klonem czego ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości