Nuvi 50 podstawowa obsługa

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Nuvi 50 podstawowa obsługa

Postprzez Ledzepo » Cz, 03 paź 2013 17:59

Dzień dobry,

Posiadam nawigację Garmin nuvi 50 lm - chciałbym załadować do niej trasę z Google Maps. Próbowałem przez wtyczkę Garmin Communicator - ładuje się tylko dany punkt, a nie trasa.

Kolejnym podejściem było korzystanie z programu Tyre to travel - utworzony został plik z trasą w formacie GPX, który został zapisany w folderze o tej samej nazwie w urządzeniu- jednak trasy nie ma w ulubionych.

Czy mój model obsługuje wgrywanie tras z Google Maps?

Czy w tym modelu można ustawić tylko jeden punkt posredni (chce ustawić dłuższą trasę po drogach, które uważam za najlepsze - jeden punkt posredni nie wystarcza a urządzenie wybiera trasę, której nie chce)?

Proszę o pomoc.
Ledzepo
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 03 paź 2013 17:50

Re: Garmin Nuvi 50lm

Postprzez sdsyc » Cz, 03 paź 2013 18:14

Cześć.

Twój model jest podstawowy i tras złożonych z wielu punktów nie obsługuje. Nie martw się - mój też nie ;-)

Ma to zalety, ponieważ przeliczanie długich tras (np. kiedy w czasie podróży z takiej trasy zboczysz), złożonych z wielu punktów, trwa dość długo.

W prostych modelach radzimy sobie tak, że tworzymy (lub wgrywamy programem BaseCamp) same punkty, tzw. waypoint-y (w nuvi: ulubione), przez które zamierzamy przejechać. Nawigując wpierw wybieramy te bliższe, a potem kolejne.

Przy tworzeniu możesz im nadawać nazwy zaczynające się od cyfr np. 01 - fajna knajpa, 02 - kolejna...

Poczytaj viewtopic.php?f=1&t=8858
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin Nuvi 50lm

Postprzez garmin.sklep.pl » Pt, 11 paź 2013 14:03

Witam,
Tak jak wspomniał kolego przede mną, Twój model Garmina ma możliwość wprowadzenia tylko 1 pkt. pośredniego. Starsze mimo, że nie posiadały aplikacji "Utwórz trasę" miały możliwość wprowadzenia kilku pkt. pośrednich. Natomiast jeśli chodzi o korzystanie z Google Maps, to może po pomóc ci informacja Garmin Support (niestety w j. angielskim). Poniżej link
Kod: Zaznacz cały
http://support.garmin.com/support/searchSupport/case.faces?caseId={f868fd20-12df-11dd-dc9c-000000000000}
Ostatnio edytowano Pt, 11 paź 2013 16:43 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ujęcie linku w znacznik code
garmin.sklep.pl
Początkujący
 
Posty: 46
Dołączył(a): Wt, 22 maja 2012 13:06

Re: Garmin Nuvi 50lm

Postprzez hani » So, 26 paź 2013 20:14

Witam.
Od niedawna mam ten nawigator. Mam problem, ponieważ nie wiem jak powrócić do normalnego wyglądu ekranu który miałem.Nie wiem co nacisnąłem, że dolne informacje ustawiły mi się z prawej strony ekranu. Dolne informacje tzn. godz. przybycia z lewej i prędkość z prawej ustawiły mi się z prawej strony ekranu, tworząc kolumnę wraz z aktualna godziną i wysokością terenu.
Będę niezmiernie wdzięczny za informację.
Pozdrawiam
hani
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): So, 06 gru 2008 17:49

Re: Garmin Nuvi 50lm

Postprzez kelek4m » So, 26 paź 2013 20:27

nie pamietam najlepiej ale cos w tym stylu
ustawienia > wyswietlanie > strzałka w dół > standardowy (zamiast szczegółowy)
kelekLB
Nuvi 2597lmt, Nuvi 765t ; Nuvi 775t ;Dakota 20
kelek4m
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pn, 27 wrz 2010 19:46
Lokalizacja: Francja

Re: Garmin Nuvi 50lm

Postprzez hani » So, 26 paź 2013 20:51

Ponownie witam.
Znalazłem, ale ścieżka jest nieco inna w Nuvi 50:
ustawienia ----> mapa -----> układ danych mapy -------> Standardowy
ale informacja pomogła bo przypomniałem sobie, że widziałem gdzieś tryb Standardowy i znalazłem. Dziękuję.
Pozdrawiam
hani
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): So, 06 gru 2008 17:49


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron