Nuvi 250w- zamiana pola danych

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Nuvi 250w- zamiana pola danych

Postprzez GNIEW » Pt, 15 lis 2013 21:26

Witam
Mam pytanie:
Czy da się ustawić, żeby na wyświetlaczu wyświetlało się ile zostało km do celu?
Pojawia się tylko czas i ile km do skrzyżowania.
Pozdrawiam
Nüvi 2597 LMT
GNIEW
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): N, 03 lis 2013 11:25
Lokalizacja: Bawaria

Re: Nuvi 250w- zmiana na wyświetlaczu

Postprzez wodzirej » Pt, 15 lis 2013 21:40

Nie pamiętam, ale możesz sprawdzić klikając w pole dystansu do najbliższego skrzyżowania, czy da się zmienić na dystans do celu.
Jeśli nie ma takiej opcji, to z ekranu mapy przejdź do ekranu komputera podróży, gdzie dystans do celu jest na pewno.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Nuvi 250w- zamiana pola danych

Postprzez Mariusz65 » Pt, 15 lis 2013 23:23

W tym modelu chyba nie można konfigurować pól danych na ekranie mapy.
Jedynie na ekranie komputera podróży (klikając na pole prędkości) możesz podglądnąć dystans do celu, jak już kolega wyżej napisał. Tylko ostrożnie z klikaniem w czasie jazdy! ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Nuvi 250w- zamiana pola danych

Postprzez GNIEW » So, 16 lis 2013 21:21

Dzięki. Tyle wiem, tylko myślałem, że można by zmienić, bo po cholerę mi godzina, w której przyjadę do celu. Wolę ile zostało km.
Ale trudno się mówi. Szkoda
Nüvi 2597 LMT
GNIEW
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): N, 03 lis 2013 11:25
Lokalizacja: Bawaria

Re: Nuvi 250w- zamiana pola danych

Postprzez wodzirej » So, 16 lis 2013 21:25

Tobie niepotrzebna, ale jeśli dzwonisz z trasy, to rozmówcy po cholerę ilość km. Rozmówcę interesuje tylko - o której godzinie przyjedziesz?
Możesz wymienić model na nowszy dający więcej możliwość wyboru pól danych, w tym dystans do celu.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Nuvi 250w- zamiana pola danych

Postprzez GNIEW » N, 17 lis 2013 0:39

Nie mówię, że całkiem niepotrzebne. Km łatwiej przeliczyć na czas, ale wolałbym mieć stały podgląd ile zostało do celu.
W każdym bądź razie dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam serdecznie
Nüvi 2597 LMT
GNIEW
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): N, 03 lis 2013 11:25
Lokalizacja: Bawaria

Re: Nuvi 250w- zamiana pola danych

Postprzez GPS Maniak » N, 17 lis 2013 14:46

GNIEW napisał(a): bo po cholerę mi godzina, w której przyjadę do celu.

Bo - jak wspomniał wodzirej - to ważna informacja.
Czy zdążę na mecz, czy zdążę przed zamknięciem sklepu, na którą godzinę żona ma przygotować obiad ... etc.
GNIEW napisał(a):Wolę ile zostało km.

Używając Twoich słów: Na cholerę mi te kilometry? :wink:
GNIEW napisał(a): Km łatwiej przeliczyć na czas,

Być może, ale by uzyskać godzinę przyjazdu do celu, to po przeliczeniu km musisz jeszcze spojrzeć na zegar by sprawdzić która jest obecnie godzina, dodać jedno do drugiego, by w końcu powiedzieć klientowi: Będę o 16.40, co obecnie masz podane na tacy :D

Oczywiście rozumiem, że niektórzy wolą km, ale dlaczego od razu dyskredytować tak ważną informację jak godzina przybycia?
Dodam, że w moim N1200 mam możliwość zmiany pól, a mimo to używam właśnie to z godziną przybycia, bo dla mnie to najważniejsza informacja :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Nuvi 250w- zamiana pola danych

Postprzez meridian » N, 17 lis 2013 16:16

GPS Maniak napisał(a):Oczywiście rozumiem, że niektórzy wolą km

Ja wolę „kilometry do celu”, chociażby, dlatego, że mam orientację, co może się zdażyć się drodze przede mną, Nuvi tego nie wie,
nie wie, jaki będzie ruch na poszczególnych odcinkach, zależnie od dnia tygodnia, pory dnia, czy warunków na drodze. Nuvi nie wie tego, co ja wiem.
Inna spraw, że na podstawie odległości w kilometrach mam orientację, czy odbiornik wyznaczył trasę w jakiś sensowny sposób.

GPS Manioak napisał(a):ale dlaczego od razu dyskredytować tak ważną informację jak godzina przybycia?

Można się zastanowić, dlaczego jest dyskredytowana ( przynajmniej w Nuwi 250) ważą informacja o odległość w kilometrach.
Problem jest w tym, że nie ma wyboru, jeżeli byłby wybór to „Gniew” nie napisałaby

..bo po cholerę mi godzina..
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Nuvi 250w- zamiana pola danych

Postprzez sdsyc » N, 17 lis 2013 17:40

A ja wolę godzinę. Nüvi nie wie, co będzie, ale wie, co było i na tej podstawie całkiem udolnie szacuje ten czas.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3372
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Nuvi 250w- zamiana pola danych

Postprzez epkchmiele » N, 17 lis 2013 17:50

Kiedy jeżdżę na rowerze to w oregonie mam ustawiony czas i km do celu. Nigdy nie zwracam uwagi na na czas bo to parametr złudny. Tak naprawdę to sprawdza się na 10 minut przed metą. To samo jest w M10, ale ciągle obserwując czas do celu można w przybliżeniu określić godzinę przybycia. Pamiętam że w aplikacji Garmin xt potrafiłem to określić. Im bliżej do celu tym bardziej wskazania były wiarygodne. Dlatego wolę kilometry do celu, obserwując średnią prędkość z jaką się poruszałem mam na bierząco możliwość weryfikacji czy będę za dwie czy trzy godziny.
Navi nie wie, ale ja również nie wiem na podstawie czego to obliczyła, zwykle te obliczenia są z opóźnieniem( a już w oregon 550 to było z bardzo dużym opóźnieniem), przynajmniej mi się tak wydaje. Oczywiście tak jak wspomniałem mając do wyboru tylko czas na podstawie obserwacji mogłem przewidzieć czy dodać jeszcze z pół godziny czy odjąć.
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 833
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Nuvi 250w- zamiana pola danych

Postprzez Mariusz65 » N, 17 lis 2013 18:18

Żeby doprecyzować, to Nuvi 250 pokazuje nie czas do celu lecz ETA – czyli godzinę przybycia!


Oregon to inna bajka, bo tam wszystkie pola można dowolnie edytować.
epkchmiele napisał(a):Nigdy nie zwracam uwagi na na czas bo to parametr złudny. Tak naprawdę to sprawdza się na 10 minut przed metą.

ETA w ręczniaku zależy w dużej mierze od prawidłowego ustawienia środka lokomocji i czy nawigacja jest po drogach czy na krechę. W tym drugim przypadku ETA jest dużo precyzyjniejsze.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Nuvi 250w- zamiana pola danych

Postprzez epkchmiele » N, 17 lis 2013 18:36

Mariusz65 napisał(a):W tym drugim przypadku ETA jest dużo precyzyjniejsze.

Dzięki, sprawdzę bo widząc co pokazuje w oregonie od razu skresliłem ten parametr. Nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzić z ETA i że to tak działa jak w navi.
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 833
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Nuvi 250w- zamiana pola danych

Postprzez Mariusz65 » N, 17 lis 2013 18:51

Mi Dakota pokazuje praktycznie idealnie godzinę przybycia ETA przy nawigacji na krechę, nawet wtedy jeśli jadę autem a mam ustawiony tryb pieszy ;-)

Jak nawigacja jest nie po bezdrożu lecz po drogach, to już trzeba odpowiednio przestawnic na samochód/rower/pieszy bo wyjdą bzdury.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Nuvi 250w- zamiana pola danych

Postprzez GNIEW » Pn, 18 lis 2013 22:14

Wywiązała się ciekawa dyskusja. Jak widać są zwolennicy jednej opcji, ale są też i drugiej.
Ja podałem, jaka jest moja i o możliwość zmiany pytałem.
Szkoda, że nie da się zmienić.
Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Nüvi 2597 LMT
GNIEW
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): N, 03 lis 2013 11:25
Lokalizacja: Bawaria


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości