Garmin nuvi 765 jak do radia transmitować z telefonu muzykę?

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Garmin nuvi 765 jak do radia transmitować z telefonu muzykę?

Postprzez stopergo » Wt, 26 lis 2013 12:33

Witajcie.

W nawigacji Garmin nuvi 765 jest transmiter FM.
Sparowany z nim po bluetooth HTC Hero V działa bez zarzutu - w radiu samochodowym słychać rozmowę.

Czy można puścić muzykę z telefonu i słuchać jej w radiu za pośrednictwem nawigacji?

Robiłem testy i muzykę słychać w radiu samochodowym tylko wtedy, gdy jest prowadzona rozmowa telefoniczna, a w tle jest uruchomiony odtwarzacz w telefonie.
Po zakończeniu rozmowy nawigacja automatycznie rozłącza transmisję z telefonem do czasu ponownej rozmowy.
W trakcie rozmowy nie słychać muzyki w głośniczku telefonu tylko w radiu samochodowym.
Po jej zakończeniu muzyka przełącza się z powrotem z radia do telefonu

W telefonie mam ustawioną transmisję muzyki przez bluetooth.

Czy jest jakiś sposób aby nawigacja cały czas transmitowała muzykę z telefonu do radia?

Pozdrawiam
stopergo
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 26 lis 2013 12:14

Re: Garmin nuvi 765 jak do radia transmitować z telefonu muzykę?

Postprzez bombel » Wt, 26 lis 2013 15:17

Z samego telefonu jest zestawiane połączenie bluetooth hf jedynie podczas rozmowy. (Oraz łączność szeregowa do odczytu książki, na starcie połączenia). Być może jest to kwestia możliwości samego telefonu. U mnie nie zdołałem odtwarzać muzyki z telefonu na garmina.

Obejście problemu:
Wrzucasz pliki mp3 na kartę garmina. W garminie odtwarzasz pliki bez udziału telefonu (ustawienia -> odtwarzacz).
W opcjach głośności wybierasz, czy mają lecieć na lokalny głośniczek, czy po FMie do radia.
[Vista HCx] + 2*[Nuvi 765T] + [Nuvi 1690 w rozsypce] + [UMP + rower]
bombel
Bywalec
 
Posty: 143
Dołączył(a): Śr, 29 lip 2009 11:34
Lokalizacja: POZ

Re: Garmin nuvi 765 jak do radia transmitować z telefonu muzykę?

Postprzez stopergo » Wt, 26 lis 2013 15:21

Dziękuję za odpowiedź.

Próbowałem odtwarzać z karty, ale bardzo długo trwa wczytywanie listy mp3.
Jest jakiś sposób, żeby to przyspieszyć?
stopergo
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 26 lis 2013 12:14


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości

cron