Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez QQryQ » Pt, 30 maja 2014 15:11

Witam,
Mam drobny problem po uaktualnieniu Germinka przez Expresa do wersji mapy 2015.10.
Otóż niby wszystko się udało :) (czytaj: prawie) , gdyż po pełnym restarcie zawsze pojawia się komunikat, że urządzenie zostanie zrestartowane "Urządzenie wykona restart za XX sek. w celu ponownego pobrania danych mapy" / "Device will restart in XX seconds to reload map data." Po restarcie niby wszystko jest ok, nawet zostawiłbym tą sprawę, jednak już kilkukrotnie nie mogłem wyznaczyć trasy "Nie mogę wyznaczyć trasy" / "Cannot calculate route". rewelacja :) oczywiście próba wyłączenia (pełnego) spowoduje ten restart od nowa.

Próbowałem włączyć Garminka i zresetować do ustawień fabrycznych "prawy dolny róg w czasie startu". Również szybkościomierz i skasowanie wszystkich danych użytkownika jednak nie widzę poprawy.
Dodam, że używam karty SDHC 32GB.

Może to jest normalne zachowanie po rozpoczęciu używania karty SD. Włożyłem ją dopiero przy tej aktualizacji, gdyż zabrakło miejsca :) - mimo wszystko mam problemy z wyznaczaniem trasy (b. często).
Czy może macie inne pomysły?
Czy można wrócić do mapy 2014.40 (nie mam jej już w MapSource)?
A może można wgrać backup od zakupu sprzętu (mam oryginalny katalog .System zapamiętany). Jednak boję się skasować wszystko i go wgrać - o ile to jest możliwe.

Będę wdzięczny za naukę, pokutę i naprawienie.


UPDATE:
Dodam, że Garminek zaczął gubić mapę (tzn często nie wyświetla jej w ogóle, nie widać ulic, chociaż w spisie są widoczne i zaznaczone wszystkie mapy) lub też są widoczne ulice, ale nie wytyczy się żądnej trasy. Pełny restart pomaga na jakiś czas.
Dodatkowo już 3x zrestartował się samoistnie w czasie nawigowania, super :(

dziękuję
Ostatnio edytowano Pn, 02 cze 2014 9:24 przez QQryQ, łącznie edytowano 1 raz
QQryQ
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz, 29 maja 2014 15:16

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez lotiss » N, 01 cze 2014 21:04

witam,
miałem podobny problem.
pobierz program WEBUPDATER http://www8.garmin.com/support/collection.jsp?product=999-99999-27; zainstaluj, uruchom, podłącz urządzenie, sprawdź aktualność oprogramowania, pewnie uzyskasz informacje , że oprogramowanie jest aktualne ... będzie też opcja zainstaluj ponownie oprogramowanie i wybierz tą opcję, po instalacji zresetuj urządzenie (przycisk conajmniej 10 sekund) ... u mnie pomogło
lotiss
Garmin Nuvi 300 / Garmin Nuvi 3597 & TomTom 5200
lotiss
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): N, 17 cze 2007 9:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez lotiss » N, 01 cze 2014 21:07

a i sprawdź jakie nasz odchaczone mapy (nie może być jednocześnie UMP i CNE)
lotiss
Garmin Nuvi 300 / Garmin Nuvi 3597 & TomTom 5200
lotiss
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): N, 17 cze 2007 9:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez QQryQ » Pn, 02 cze 2014 9:23

Dziękuję, sprawdzę procedurę.
Dodam, że Garminek zaczął gubić mapę (tzn nie wyświetla jej w ogóle, nie widać ulic, chociaż w spisie są widoczne i zaznaczone wszystkie), albo są widoczne ulice, ale nie wytyczy się żądnej trasy.
Poza tym już 3x zrestartowało się samoistnie w czasie nawigowania, super :(
QQryQ
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz, 29 maja 2014 15:16

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez beetle-m » Pn, 02 cze 2014 12:24

QQryQ napisał(a):Mam drobny problem po uaktualnieniu Germinka przez Expresa do wersji mapy 2015.10.
Otóż niby wszystko się udało :) (czytaj: prawie) , gdyż po pełnym restarcie zawsze pojawia się komunikat, że urządzenie zostanie zrestartowane "Urządzenie wykona restart za XX sek. w celu ponownego pobrania danych mapy" / "Device will restart in XX seconds to reload map data." Po restarcie niby wszystko jest ok, nawet zostawiłbym tą sprawę, jednak już kilkukrotnie nie mogłem wyznaczyć trasy "Nie mogę wyznaczyć trasy" / "Cannot calculate route". rewelacja :) oczywiście próba wyłączenia (pełnego) spowoduje ten restart od nowa.
Witam.
Moim zdaniem jest to problem map zainstalowanych przez Garmin Express na karcie SD.
Trafiłem podobne objawy w nuvi 3490 po ostatniej aktualizacji do 2015.10:
- po wytyczeniu celu brak komunikatów o skrętach,
- nawigacja przestała komunikować o fotoradarach,
- brak asystenta pasa ruchu,
- dziwacznie działająca funkcja "autozoom" podczas jazdy,
- zacięcia w wyświetlaniu mapy.

Przeniosłem mapę (pliki gmapprom.xxx) z karty SD do pamięci nuvi.
Ostatnia aktualizacja przez GE niestety nie czyści starych plików w pamięci nuvi:
- stary plik JCV,
- stare pliki SID,
- stare pliki ASR.

Po zrobieniu porządku w pamięci nuvi okazało się, że jest wystarczająco dużo miejsca by mapa weszła w całości.
Od tej pory nie mam żadnych uwag na temat poprawności działania urządzenia.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez QQryQ » Pn, 02 cze 2014 14:11

Czy jesteś w stanie podać mi listę plików z tych katalogów? Wtedy bezpieczniej będzie mi je usunąć :)
Ostatnio edytowano Pn, 02 cze 2014 15:17 przez Mariusz65, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięty cytat
QQryQ
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz, 29 maja 2014 15:16

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez beetle-m » Pn, 02 cze 2014 16:14

Nie miałem Twojego modelu (3597) w rękach więc mogę działać tylko "na oślep".
Przede wszystkim zacznij od kopii całości zawartości nuvi i karty SD na komputer. Zawsze będzie możliwość powrotu do stanu wyjściowego.
Pamiętaj by zmienić ustawienia Eksploratora Windows tak, byś widział folder: \.System
Podpowiedź: :arrow: viewtopic.php?p=151979#p151979

Pliki, które zostały zaktualizowane przy wersji 2015.10 będą miały daty z dnia, w którym dokonałeś aktualizacji. To jasne.
Pliki stare (z poprzedniej aktualizacji lub oryginalne) będą miały:
- starsze daty,
- nazwy nieznacznie różniące się od tych najnowszych.
Zerknij tu, a zobaczysz jak poznać stare i nowe pliki: :arrow: viewtopic.php?p=177664#p177664

Komplet plików z karty SD (z katalogu \Garmin) przenosimy do katalogu \.System naszego nuvi.
Zanim nadpiszesz którykolwiek z plików upewnij się na 200%, że masz kopię na komputerze.

Opcja II.
Po wyczyszczeniu nuvi ze starych śmieci możesz przeprowadzić aktualizację przez GE raz jeszcze. Aplikacja powinna tym razem rozpoznać, że jest już wystarczająco dużo miejsca w pamięci urządzenia.

Jeśli nie czujesz się na siłach - nie korzystaj z tej porady.
Zapewne za kilka dni Garmin poprawi wpadkę i aktualizacja będzie w końcu sprzątała starocie.
Tak już kiedyś było.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez cubasz » Pn, 02 cze 2014 16:33

Mi model 3590LMT po aktualizacji był łaskaw wywalić historię (ostatnie), ustawienia, ślady, punkty, wyzerował liczniki itd.
No super.
Czy jest jakiś sposób przywrócenia tego? Poza ręcznym ustawianiem?
Bakap w Garmin Express mam z października 2013...

(może nie będę zakładał nowego wątku)

Dzieki i pozdrawiam

Kuba
Nuvi 660, 3590
Avatar użytkownika
cubasz
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 30 gru 2007 1:16
Lokalizacja: Sztokholm

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez QQryQ » Pn, 02 cze 2014 16:46

Nie chcę za wcześnie się chwalić, ale zauważam pewną prawidłowość. GE wrzucił pliki gmap3d.* i gmapdem.* do swojej pamięci i tylko największy gmapprom.* na kartę SD (największy plik). Zauważyłem poprawę (za wcześnie na 100% pewności) jak wszystkie pliki są na karcie SD. Potestuję i dam znać.
Mogę, po wyczyszczeniu wskazanych przez Ciebie plików (po dacie) i pozostawieniu PL języka wgrać wszystko do wewnętrznego flasha. Zobaczymy efekt za jakiś czas.
QQryQ
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz, 29 maja 2014 15:16

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez QQryQ » Wt, 03 cze 2014 16:11

Witam,
Mogę już potwierdzić, że wgranie w 100% mapy do pamięci wewnętrznej urządzenia rozwiązuje problem z restartami aby doczytać mapę, z błędnymi mapami i samoistnymi restartami.
Pozostawienie jakiegokolwiek pliku na karcie SD powoduje powrót tych "rewelacyjnych" zachowań.
Niestety wgranie mapy 2015 wymaga wykasowanie niemal wszystkiego poza wybraną Agatką lub Jacusiem. Nie przypuszczam, żeby ten workaround zadziałał następnym razem skoro wolnego jest 40MB.
Używałem karty microSDHC firmy A-DATA 32GB.

Oczywiście zgłosiłem ten fakt do supportu.

pozdrawiam i dziękuję Wam za wszystkie sugestie i pomoc.
QQryQ
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz, 29 maja 2014 15:16

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez beetle-m » Śr, 04 cze 2014 6:02

To dobrze. Najważniejsze, to stabilne działanie sprzętu.
Zastanawia mnie tylko to skąd bierze się ten problem. Czy to firmware urządzeń 3xxx nie radzi sobie w 100% z kompletem CNE na SD ?
Przecież mapa UMP (umieszczona na SD) działa stabilniej. Hmm.

Kartę SD używam od dłuższego czasu i uważam ją za "pewną". Nie mam z nią problemów w przypadku zapisu śladów, odczytu punktów POI.
Gdy pojawia się na niej komplet plików map CNE (zamiast w pamięci urządzenia) to zaczynają się (losowo) kłopoty.

Taki przypadek jaki trafił mi się z CNE NTU 2015.10 miałem już kilka aktualizacji temu. Wtedy też przeniesienie do pamięci nuvi rozwiązało problem.

Na rozwiązanie naprowadził mnie ten fragment:
QQryQ napisał(a):pojawia się komunikat, że urządzenie zostanie zrestartowane "Urządzenie wykona restart za XX sek. w celu ponownego pobrania danych mapy" / "Device will restart in XX seconds to reload map data."
Ten komunikat powinien pojawiać się tylko gdy:
- mapa (jakakolwiek, nawet druga dodatkowa) znajduje się na karcie SD włożonej do urządzenia,
- przytrzymamy klawisz ON/OFF dłużej niż komunikat o potwierdzeniu wyłączenia urządzenia.

Szerokiej drogi.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez Ghostwell » Wt, 10 cze 2014 21:59

Witam,

To mój pierwszy post ale mam nadzieję, że sensowny.

Mam nuvi 3597 od 10 miesięcy.
Miałem mniejsze kłopoty przy aktualizacjach. Faktycznie największy kłopot pojawił się przy ostatniej aktualizacji do 2015.10 tj. pozostawienie starych plików co przełożyło się na brak miejsca na pam. wew. i mapy zostały zainstalowane na sd. Kolejny to skasowanie Agatki. Dzięki forum poradziłem sobie ze wszystkim.
Nie miałem natomiast kłopotu z samym faktem, że mapa jest na sd.

Zauważyłem pewien chyba istotny komunikat podczas "zaawansowanej" instalacji map. GE poinformował aby nie stosować karty większej niż 8GB. Ja dostałem w zestawie 4GB i jak już wcześniej pisałem takich kłopotów nie miałem. Może navi ma kłopot z adresowaniem większej przestrzeni karty i chce się przeładowywać w celu ponownego odnalezienia map.

Jeśli macie mniejsze karty to przetestujcie i napiszcie czy to ma jakiś sens.

Pozdrawiam
Ghostwell
nüvi 3597LMT
Ghostwell
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 10 cze 2014 21:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez Zachu » Śr, 11 cze 2014 7:11

Wywal jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś stare pliki z odbiornika i resztę niepotrzebnych rzeczy i przenieś do odbiornika. Zostanie jeszcze 1G wolnego miejsca.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez Ghostwell » Śr, 11 cze 2014 11:11

Już to wszystko dzięki wam zrobiłem :) Pewnie jeszcze jakieś śmieci zostały ale bardziej nie chciałem ryzykować więc wywaliłem tylko te pliki co najwięcej zajmowały.
nüvi 3597LMT
Ghostwell
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 10 cze 2014 21:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez Herhor » Cz, 12 cze 2014 11:51

Zachu napisał(a):Wywal jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś stare pliki z odbiornika i resztę niepotrzebnych rzeczy i przenieś do odbiornika. Zostanie jeszcze 1G wolnego miejsca.


Jak to możliwe? Ja wywaliłem wszystko (dosłownie) poza obsługą języka polskiego i po instalacji pełnej mapy 2015.10 zostało mi ... 850 kB wolnego. Dodam, że historię i ślady też wywaliłem. Co jeszcze można wyrzucić? Może jakiś fachowiec powinien na tym forum podać listę plików, które powinny zostać przy niezbędnym minimum.

Mnie również GE zasugerował, żeby karta była pomiędzy 4, a 8 GB. Może faktycznie powyżej 8 GB jest problem z adresacją? Czytając wasze posty, odnoszę wrażenie, że problemy miały osoby, które w swoich odbiornikach mają karty 32 GB.
Pozdrawiam!

Mariusz

Nuvi 3597, Etrex 30
Avatar użytkownika
Herhor
Początkujący
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz, 22 mar 2007 19:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości