Nuvi 55LMT - moja krótka opinia

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Nuvi 55LMT - moja krótka opinia

Postprzez wembur » Śr, 19 lis 2014 17:13

Witam wszystkich,
Zawsze przed kupnem garmina czytam opinię użytkowników, obowiązkowo tez na tym forum, i tak też było przed kupnem mojego obecnego 55LMT.
Niestety opinii o tej generacji nuvi (ta z "falowaną" obudową i nowym uchwytem) było (i jest) mało więc kupowałem "na próbę", sprzedając z ulgą pierwszego w życiu (i ostatniego?) TomToma Go Live 1005.
Winien zatem jestem zwykłym użytkownikom kilka słów subiektywnej opinii po kilkumiesięcznym użytkowaniu tego modelu (kupiłem wersję 55 zamiast 56 (tańsza!) bo różni się tylko tym, że zamiast 45 ma 22 kraje, a tych i tak nie odwiedzę wszystkich, po co przepłacac, manią kupujących na rynku wtórnym jest "polowanie" na wersje 45 - idiotyzm. Wersje czterowcyfrowe z niepotrzebnym mi blu czy inteligentna klawiaturą róznież ze względu na cenę, przebolałem.

- przycisk włączania to krok wstecz do poprzedniej serii; ciężko go "wymacac" jest zlicowany z obudową na równi, zdecydowanie za długi czas przytrzymywania w celu osiągnięcia wyłączenia nawigacji (uśpic prosto ale wyłączyc to nerwy już biorą)
- głośnik tragedia, charczy i rezonuje, co się stało z jednym z najlepszych atutów garmina?
- szybsze i powtarzelne przeliczanie trasy w stosunku do poprzedniej generacji nuvi. Duży plus.
- płynniej chodzi mapa, przesuwanie, itd, widac że jest lepszy procesor
- nadal głupio wylicza niektóre trasy ale tak było i jest (i będzie)
- uchwyt mocowania jest hm, lepszy? ...na pewno inny ...a dla mnie jest lepszy bo nawigację 5 calową (6 zapewne też) można zakładac i zdejmowac jedną dłonią), można poprzez obrót plecków wybrac sobie czy klips mocujący naciskac kciukiem od dołu czy palcem wskazującym od góry. Wiedza dotycząca zakładania na okrągły uchwyt polega na tym aby nie naprowadzac obudowy prostopadle tylko ukośnie od dołu, wtedy samonaprowadzający otwór w obudowie sam niejako naprowadzi się na okrągły uchwyt.
- język agata Polski z wymowa ulic wypowiada inna pani niż stara dobra agata znana z poprzedniej serii nuvi, ale wystarczy tamtą wgrac przez Garmin Express
- grafika skrętu w lewym górnym okienku to krok wstecz - jest mniejsza i gorsza niż w poprzedniej generacji
- nie wiem jak w modelach czterocyfrowych ale w 55(56) brak możliwości ustawienia 4 okienek informacyjnych typu bieżący czas, czas przyjazdu, dystans przebyty, dystans do celu, itd. Są tylko (!) dwa okienka i kropka, oczywiście skrótów na pulpit też nie można wyciągnąc, no ale to w porzedniej generacji miały tylko niektóre modele.
- boczny wysuwany pasek informacyjny o najbliższym poi miałby sens gdyby 3 pozycje na pasku były konfigurowalne i mozna by sobie zadawac na pasek daną branżę a niestety nie są i chcemy czy nie chcemy mamy tu na stałe Pb, jedzenie i parkingi bez możliwości zmiany
To tyle co zauważyłem. Dużo wad ale brak lagów, przycięc i mulenia, to naprawdę luzik (byc może mniejsza mapa (22) ma też znaczenie, nie wiem)
Lark43.3 BeckerR43, nüvi 250, 205, 760, 2595, 2450, 2360, (((LiveGO1005, ?
wembur
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 23 wrz 2014 13:36

Re: Nuvi 55LMT - moja krótka opinia

Postprzez Zachu » Śr, 19 lis 2014 19:32

wembur napisał(a):- boczny wysuwany pasek informacyjny o najbliższym poi miałby sens gdyby 3 pozycje na pasku były konfigurowalne i mozna by sobie zadawac na pasek daną branżę a niestety nie są i chcemy czy nie chcemy mamy tu na stałe Pb, jedzenie i parkingi bez możliwości zmiany
W wyższych seria można to konfigurować: viewtopic.php?p=172122#p172122
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości