nuvi 760 brak dźwięku

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

nuvi 760 brak dźwięku

Postprzez szymonk1 » N, 07 gru 2014 19:52

Witam Was!
nie mam pojęcia co się mogło stać, po uruchomieniu nuvi 760 jest problem z dźwiękiem, po prostu w ogóle nie ma dźwięku nawigacji, przycisków, odtwarzacza mp3, natomiast wszystko działa poprzez transmiter fm.
Proszę Was pomóżcie w rozwiązaniu problemu.
szymonk1
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): N, 29 mar 2009 12:12

Re: nuvi 760 brak dźwięku

Postprzez Kristof » Cz, 18 gru 2014 19:37

... a reset urządzenia nie pomógł?
(nuvi 760)
Kristof
Początkujący
 
Posty: 85
Dołączył(a): Śr, 18 cze 2008 18:35

Re: nuvi 760 brak dźwięku

Postprzez meridian » Cz, 18 gru 2014 20:59

szymonk1 napisał(a):natomiast wszystko działa poprzez transmiter fm.

Jeżeli przez transmiter działa, to może być uszkodzony głośnik ( ostatnio nie zdarzył się jakiś upadek ).
Nie biorę pod uwagę zaptszkowanie " Wycisz".
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: nuvi 760 brak dźwięku

Postprzez szymonk1 » Pn, 12 sty 2015 10:30

Witam ponownie,
wyciszenie nie jest 'zaptaszkowane". Upadku również nie było.
Również wygląda mi to na uszkodzenie głośniczka. Dodatkowo jak się podłączy słuchawki przez mini jacka to również jest dźwięk.
Jeszcze ewentualnie trzeba by zrobić reset, ale nie chcę utracić znowu moich ulubionych. Kiedyś robiłem reset, przed, skopiowałem plik z ulubionymi i niestety podczas kopiowania jakiś błąd się pojawił, bo swoich ulubionych nie odzyskałem.
szymonk1
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): N, 29 mar 2009 12:12

Re: nuvi 760 brak dźwięku

Postprzez meridian » Pn, 12 sty 2015 10:41

szymonk1 napisał(a):Jeszcze ewentualnie trzeba by zrobić reset, ale nie chcę utracić znowu moich ulubionych.

Skopiowanie pliku nie wystarczy.
Przy resetowniu odbiornika można zachować „Moje ulubione”
nazwę pliku Current.gpx zmieniamy na temp.gpx po uruchomieniu odbiornika odzyskujemy dane w „Moich ulubionych”.

Ps.
Przed restartem plik Current.gpx dla pewności można zarchiwizować na dysku peceta,
zawsze będzie można wysłać dane do odbiornika za pomocą Base Camp.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: nuvi 760 brak dźwięku

Postprzez Kristof » Śr, 14 sty 2015 9:39

..inna metoda, aby zachować "Ulubione" - przesłać/odebrać je z urządzenia do MapSource, po resecie lub utracie Ulubionych, zawsze można je przesłać/wysłać do urządzenia, wybrane pojedynczo lub wszystkie.
(nuvi 760)
Kristof
Początkujący
 
Posty: 85
Dołączył(a): Śr, 18 cze 2008 18:35

Re: nuvi 760 brak dźwięku

Postprzez meridian » Śr, 14 sty 2015 10:05

O „innej” metodzie wspomniałem, ale jednak proponuję tą pierwszą, zdarza się( zdarzało się),
że plik gpx ze względu na rozszerzone informacje o punkcie nie był wyświetlany w MapSource
(MapSource nie jest już rozwijany). Sądzę, że Bae Camp powinna odczytać dane z każdego odbiornika.
Zmieniając nazwę piku na temp.gpx nie robimy nic specjalnego po prostu wyręczamy program markując wysyłkę pliku z oprogramowania peceta.
Zarchiwizowany plik można traktować jako kopię bezpieczeństwa z którego nawet w razie problemu
z wyświetleniem w programie możemy odzyskać dane w nim zawarte.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości