Artur napisał(a):Nie - sam kreśliłem. Zauważ, że gdybym chciał je kreślić zgodnie z zasadami, które np. przyjmujemy w ump-pcpl czyli uśredniając wiele pomiarów to obydwa ronda byłyby w kształcie stadionów o dłuższej osi prawie na linii N-S. A znam je dobrze i wiem, że są okrągłe...
problem powtarzalności pomiarów podczas rysowania śladu wydaje się istotny
ja również próbowałem "narysować" uliczkę na potrzeby ump i rozbieżności pomiędzy śladami są niemałe - na wytłumaczenie mojej visty jest to, że była to jazda ciasnymi uliczkami osiedlowymi między wysokimi budynkami, choć przy głównej ulicy to wjazd jest jeden i nie mam pojęcia skąd takie przesunięcie
track zapisywany co 1 sekunde, na ump-mapie pod mapsorsem:
dodam jeszcze, że moje wszystkie tracki w mapedicie wyglądają podobnie do Twoich - wiele kresek koło siebie (nigdy na sobie
), a to moje kolejne już podejście do tej uliczki.
sa na tym forum bardziej doświadczeni, wiec niech oni się wypowiedzą - może ten sirf chce być tak dokładny, że wprowadza dodatkowe "szumy" ?
Gdy włączyłem u siebie WAAS/EGNOS skoki i niedokładności (lokalne) były dużo większe, więc może coś w tą stronę...