Cześć! Pozwolę sobie podpiąć się pod temat i liczę na pomoc...
Od kilku tygodni jestem posiadaczką nuvi 2689 LMT i jest to moja pierwsza nawigacja. Dokonałam zakupu ponieważ firma wysłała mnie na kilka tygodni do Portugalii, gdzie miałam poruszać się autem. I teraz tak: jeżeli chodzi o Portugalię czy Hiszpanię - nie mam żadnych uwag. Przejechałam ok. 4000 km i navi świetnie radziła sobie zarówno w dużych miastach, jak i w małych wioskach. Nie do końca rozumiem jednak działanie aplikacji "gdzie byłem". Problem polega na tym, że niektóre trasy (w całości lub częściowo) znikają z urządzenia. Po przejechaniu np. 500 km na urządzeniu widzę tylko np. 120 km. Gdy jednak skopiuję pliki na komputer i otworzę np. w google earth - pokazuje się cała trasa. Czyli jednak trasa jest zapisana. Pytanie: czemu nie widać jej na urządzeniu? Albo co zrobić żeby było ją widać.
Dodam jeszcze, że czasami znikają trasy przejechane na początku przygody z navi czyli sprzed miesiąca, czasami sprzed kilku dni - nie ma reguły.
Kolejna kwestia: mapa Polski. Wykonałam jedną trasę w kraju, a dokładniej Poznań - Lublin - Poznań. I tutaj nie było już kolorowo. O ile Poznań - Lublin pokonałam bez większych rewelacji, o tyle poruszanie się po samym Lublinie i trasa powrotna to była tragedia.
- Lublin: był poważny problem żeby dojechać na ulicę Krochmalną, a następnie żeby wyjechać na S12... navi wciąż kierowała mnie na drogi których nie było, albo pokazywała że jestem poza trasą (w sensie na jakimś polu) nawet jeżeli byłam wtedy na szerokiej, 2-3 pasmowej jezdni.
- przy wyjeździe z Lublina namiętnie wysyłała mnie na starą 12 i przez połowę trasy kazała mi zjechać z S12, a potem z S7. I tak prawie do Sochaczewa.
I tutaj pytanie: słyszałam że garmin trochę kuleje jeżeli chodzi o mapę Polski, ale czy to możliwe, że jest aż tak źle? Co można z tym zrobić?
Chciałabym z tej nawigacji korzystać również w kraju.
I jeszcze kilka uwag:
- mapa była aktualizowana w grudniu
- mam zaznaczone korzystanie z dróg płatnych
- przy wyjazdem do Lublina wyczyściłam w urządzeniu historię podróży (a mimo to urządzenie pokazuje tylko 120 km z prawie 1000 km).
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Jeżeli post znalazł się w nieodpowiednim wątku, to najmocniej przepraszam i proszę o przeniesienie.
Pozdrawiam.