Nuvi 42 dziennik podróży

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Nuvi 42 dziennik podróży

Postprzez kp@ » Śr, 20 sty 2016 1:00

Witam
Istnieje taka funkcja w Nuvi 42 jak dziennik podróży.Funkcja ma dwie opcje pokaż lub ukryj dziennik podróży.Niezbyt jest to użyteczne
Pytania są następujące-
1.W jakim katalogu jest to zapisywane-nie mogę się tego doszukać.
2.Ponieważ ta funkcja zapisuje kolejne dzienniki i prezentuje wspólnie to jak to wymazać? obecnie mogę tylko ukryć dziennik podróży
3.Może istnieją tutaj ukryte funkcje na podobieństwo starych nuvi 2x0?
4.Nie widzę również pliku mapy CN 2016.30 pomimo ze zajmuje sporo miejsca i mogę ją używać.

Nuvi 42 ze względu na swoja prostotę nie jest na forum zbyt popularny może jednak ktoś coś wie na ten temat.
kp@
Nuvi 250+CNE 2008 NT +UMP-pcPL, Nuvi 42LM+CN 2021.10 + UMP-pcPL+ Openstreet Polska
kp@
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 21:01
Lokalizacja: z nad Wisły

Re: Garmin nuvi 42-dziennik podróży

Postprzez wodzirej » Śr, 20 sty 2016 3:51

Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Garmin nuvi 42-dziennik podróży

Postprzez Zachu » Śr, 20 sty 2016 8:20

Podstawowy błąd to szukanie na forum po konkretnych cyferkach.
42 czy 30 to prawie żadna różnica. Tu masz opisy. Bez master resetu tego się nie pozbędziesz.
viewtopic.php?f=1&t=12070&p=150162&hilit=dziennik+podr%C3%B3%C5%BCy#p150162
Ukryte funkcje we wszystkich nowych tak:
viewtopic.php?p=28059#p28059
http://masmap.org/cms4/documentation/tr ... nuvi-2465/
https://www.youtube.com/watch?v=iPAyxHfm4Ac
Mapy to samo. Przeczytaj jeden test.
viewtopic.php?f=1&t=14129
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin nuvi 42-dziennik podróży

Postprzez kp@ » Śr, 20 sty 2016 19:39

Dzięki za linki Zachu
Mój błąd był z tego powodu że nuvi 30 już nie jest oferowany.Ale podałeś mi piękny wątek mocno rozgrzał prawie wszystkich guru z naszego forum.
kp@
Nuvi 250+CNE 2008 NT +UMP-pcPL, Nuvi 42LM+CN 2021.10 + UMP-pcPL+ Openstreet Polska
kp@
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 21:01
Lokalizacja: z nad Wisły

Re: Garmin nuvi 42-dziennik podróży

Postprzez kp@ » Cz, 21 sty 2016 21:56

Po przeczytaniu niezbędnych linków już więcej wiem jak chodzi dziennik podróży i gdzie go czytać.
W nuvi 42 w katalogu GPX znajduje się plik current.gpx. Można go otworzyć Mapsoursem.I wtedy ujawnia nam się zestaw naszych ulubionych POI oraz ślady do dziennika podróży pod nazwą Active log wraz datą i godziną.Rejestracja podróży uruchamia zaraz po uruchomieniu nawigacji nie czekając nawet na złapanie wszystkich satelitów .Częstotliwość rejestrowanych punktów jest mniejsza niż w systemie rejestracji śladów w ukrytej funkcji nuvi 2x0 .Wstępnie oceniłem ją na bazie jednego pliku na 5-krotnie mniejszą. Ale na dyskusje z policja drogową powinno wystarczyć jako tzw czerwona skrzynka jak w samolocie.Ponieważ pliki rejestracyjne są z datą można wybrać te które nas interesują do przeglądnięcia jak i te do usunięcia. Próbowałem to robić Mapsourcem na dysku Nuvi i potem zapisać nową wersję pliku current.gpx. Zapisać się zapisało ale nawigacja nie chciała odłączyć się od komputera. Był komunikat że dysk Nuvi jest w użyciu. Wyłączenie komputera z podłączoną nawigacja zapis cofnęło. Oczywiście master reset usuwa wszystkie zapisane ślady.Po dłuższych jazdach plik current.gpx może osiągnąć spore rozmiary i wtedy będzie czas co robić.
Jeszcze raz dziękuje Zachu za podpowiedzi.Pliku mapowego CN jednak nie znalazłem mimo ze miałem włączona opcje oglądania ukrytych plików.
kp@
Nuvi 250+CNE 2008 NT +UMP-pcPL, Nuvi 42LM+CN 2021.10 + UMP-pcPL+ Openstreet Polska
kp@
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 21:01
Lokalizacja: z nad Wisły

Re: Garmin nuvi 42-dziennik podróży

Postprzez Zachu » Cz, 21 sty 2016 22:22

Użyj BaseCamp on będzie widział te uproszczone pliki. Powinieneś mieć też ukryty log i tam jest zapis co 1s.
Odkrywasz ukryte i systemowe pliki. Po co tam grzebiesz to już przed lustrem przy goleniu sobie odpowiedz ;)
Kolejny link do forum.
viewtopic.php?f=1&t=12176
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości

cron