[News] Zūmo 395LM i zūmo 595LM

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

[News] Zūmo 395LM i zūmo 595LM

Postprzez wodzirej » Śr, 17 lut 2016 3:06

Porównanie danych technicznych zūmo 395LM i zūmo 595LM:
https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/catalog ... uct=536248
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: [News] Zūmo 395LM i zūmo 595LM

Postprzez romek » Cz, 18 lut 2016 10:56

Ciekawie wygląda porównanie 590 i 595:

https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/catalog ... uct=145273

Wynika z tego, że motocyklistom przestały być potrzebne informacje o korkach i pogodzie (za pomocą aplikacji Smartphone Link), a bardziej potrzebne staje się słuchanie muzyki (obsługa Spotify).

Bardzo mam mieszane uczucia ;)
Romek K
DriveAssist 51
Avatar użytkownika
romek
Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): Śr, 21 mar 2007 18:49
Lokalizacja: Wawa ko02oe

Re: [News] Zūmo 395LM i zūmo 595LM

Postprzez Miszel » Pt, 19 lut 2016 10:51

Motocyklistom informacje o korkach nie są do niczego potrzebne - nie bardzo wiem do czego by je można wykorzystać????
Pogoda - może być, ale to też nic szczególnie przydatnego: nie zmienia się co minutę i można to sprawdzić na telefonie jeden raz na początku dnia.

Zumo to w zasadzie nawigacja samochodowa, a o jego "motocyklowatości" decyduje wzmocnienie obudowy, uszczelnienie na wodę oraz to co wymienione w punkcie: "Cechy dodatkowe".
Z tych dodatkowych najciekawsze to: współpraca z czujnikami ciśnienia w oponach, sterowanie kamerką Virb, wymienna bateria i obsługa map topo. Co do tego ostatniego to nie bardzo czuję o co chodzi - nigdy nie używałem nuvi, a z tego co pamiętam, to lata temu ładowałem do mojego starego zumo550 mapy topo i działało to i wyglądało normalnie. Może chodzi o jakieś profile wysokości, ślady, czy cuś...
Wyznaczanie krętych tras - to funkcja dla absolutnych leni, no ale OK - tacy też sa...

Te obydwa zumo wyglądają na bardzo solidnie i przyzwoicie pomyślane sprzęty dla zdeklarowanych 'szosowców'. Można by je polecić gdyby nie cena: po dzisiejszym kursie wychodzi 3300zł i 2640zł.... Taniej (~24oozł) można kupić Monterrę, która dla motocykla oferuje nieskończenie większe możliwości!!! Lub ew. Montanę 680 (~2300zł), która ma wszystko czego trzeba.

Zdrówko,
Miszel
Monterra (+XRV750)
Avatar użytkownika
Miszel
Bywalec
 
Posty: 274
Dołączył(a): Wt, 09 cze 2009 5:56
Lokalizacja: Arctica Twin

Re: [News] Zūmo 395LM i zūmo 595LM

Postprzez Zachu » Pt, 19 lut 2016 13:42

Smartphone Link jak najbardziej działa dalej. Fars to są te punkty POI Foursquare. Zajmuje dodatkowo miejsce jako oddzielna mapa. Wszystko to jest dostępne w Smartphone Link jako samodzielna aplikacja na Androida iPhone.
Co do danych to Pogoda może się zmienić w 10 minut w górach .
W nowych Nuvi chyba już żaden model nie obsługuje danych DEM. Profil trasy fajna sprawa.

Obrazek

Wyznaczanie krętych tras, górzystych czy preferencji drogowych. Może i leni albo wygodnickich. Zwłaszcza patrząc na ceny, które na dzisiejszy czas są grubo przestrzelone.

Obrazek
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [News] Zūmo 395LM i zūmo 595LM

Postprzez Miszel » Pt, 19 lut 2016 15:25

Zachu napisał(a):Co do danych to Pogoda może się zmienić w 10 minut w górach .

Jasne, zgoda. Ale w praktyce to tak nie działa. Po prostu patrzysz na prognozę 24 godzinną w telefonie i wiesz czego możesz się spodziewać. I tak właśnie się ubierasz/bierzesz na bagaż. Nie ma żadnej potrzeby patrzeć co chwilę na ekran gps-a. Ale oczywiście jeśli zumo ma komunikaty pogodowe, to może dostać mały punkcik '+' . To nic złego :D

Istnieją motocykle które są właściwie limuzynami na 2 kołach i motocykle którym bliżej raczej do roweru górskiego niż do pojazdu szosowego. Oczywiste, że każdy wybiera taką koncepcję nawigacji jaka mu pasuje.
Tyle, że nie każdy wie jaka mu pasuje... ;)

Zumo jest całkiem OK!! Ale dla mnie koncepcja Monterry jest bardzo bliska ideału, bo: 1. sprawdza się rewelacyjnie w tym do czego ja osobiście najbardziej jej potrzebuję (kilkutygodniowe wyprawy z dala od cywilizacji, na Wschód na enduro), 2. sprawdza się bardzo dobrze na jednodniowych wycieczkach w bardzo cywilizowanych rejonach nasyconych pięknymi, równymi szosami, 3. Nadaje się całkiem dobrze do samochodu, nie dając przy tym poczucia jakiegoś dyskomfortu.
To było już trochę OT, wiem!

Zdrówko,
Miszel
Monterra (+XRV750)
Avatar użytkownika
Miszel
Bywalec
 
Posty: 274
Dołączył(a): Wt, 09 cze 2009 5:56
Lokalizacja: Arctica Twin

Re: [News] Zūmo 395LM i zūmo 595LM

Postprzez stoldar » Pn, 12 cze 2017 15:07

Pytanie techniczne ...(korzystałem wcześniej z zumo 660 , potem zumo 350 teraz zumo 595) i porównując 6 letnie zumo 660 oraz egzemplarze zumo 350 z obecnie nabytym zumo 595 to jakość i kontrast na ekranie to masakra i porażka. Całkowity brak kontrastu na ekranie zumo 595 przy ustawieniu jasności na 100% . Zumo 660 ma ustawienie na 70 %jasności i jest OK . Tu w zumo 595 widać niewiele, wszystko się zlewa niż na innych modelach. Może to od kolorystyki jest uzależnione ale przestawiałem w USTAWIENIACH - MAPA i POJAZD - MOTYW MAPY.... przestawiając na motyw Garmin HV, Itali, Polska ..wszędzie jest podobnie.
Czy też tak macie ?
Kolory są raczej pastelowe we wszystkich opcjach i to może mieć bardzo duże znaczenie !!!
I jeszcze jedno ....nawigacja kupiona jako nowa w lutym a bateria trzyma bardzo krótko a przechodząc w opcje oszczędną ustawia ekran na 40 % co powoduje że już nic nie widać !!!!!!!!!!
Co o tym sądzicie ?
stoldar
Początkujący
 
Posty: 30
Dołączył(a): Cz, 08 wrz 2011 22:14
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości