UMP w MapSource i c510: brak pamięci

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

UMP w MapSource i c510: brak pamięci

Postprzez Julo » Pn, 02 kwi 2007 9:12

W ostatnich kilku dniach wgrywałem do c510 wielokrotnie, na ogół bez większych kłopotów. Dziś pobrałem kolejną wersję map, którą chciałem wgrać do urządzenia. Mapy zainstalowałem w PC, uruchamiam ładowanie do urządzenia i dostaję niezrozumiały komunikat:
Zestaw map obejmuje około 30.1 MB, ale tylko 183,8 MB jest dostępnych w tym miejscu. Wybierz mniejszą liczbę map i spróbuj ponownie

Nie muszę dodawać, że jak wyrzuciłem pół Polski i zestaw map miał już tylko 16 MB, to nadal 183 MB było mu za mało...
Jakiś pomysł czemu tak się dzieje?
Julo
Julo
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): So, 24 mar 2007 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez wojtek » Pn, 02 kwi 2007 9:15

Ściągnąłeś zwyczajnie nową paczkę zip?
Rozpakuj ją i nadpisz zawartością stosowny katalog (domyślnie \Garmin\UMP-Wawa

Wygląda na to, że nadpisałeś .img'i a .tdb został stary

Wojtek
nuvi 215W, SP 2720
wojtek
Moderator
 
Posty: 1351
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Julo » Pn, 02 kwi 2007 15:31

wojtek napisał(a):Wygląda na to, że nadpisałeś .img'i a .tdb został stary
Wojtek

Ściślej: nadpisałem JEDEN img (48710003.img), ten ze strony T.S. http://okapi.ict.pwr.wroc.pl/~tsurmacz/gps/wro/ tak, jak robiłem dotychczas, a to dlatego, że na jego stronie mapa Wrocławia jest aktualna (pobrałem wersję z 2 kwietnia 1:57), a na stronce UMP wawa - nie bardzo (30 marca 17:55). Ten jeden plik podmieniłem w katalogu \img wersji 48220001-NT sprzed paru dni.
Dopiero teraz dostrzegłem, że zamieszczona jest informacja o aktualizacji wersji NT z datą 31. marca.
W tej sytuacji ściągnąłem na nowo wersję NT, podmieniłem plik 48710003.img "świeższym", wszystko szło jak trzeba prawie do końca, i... kupa :( Rezydentny system antywirusowy NOD32 (mam taki w komputerze) wywalił mi ostrzeżenie:
Zbiór: H:\Garmin\gmapsupp.img
Wirus: prawdopodobnie nieznany TSR.BOOT wirus
Uwagi: Zdarzenie miało miejsce podczas próby tworzenia nowego zbioru przez program D:\Garmin\MapSource.exe. Zbiór został przeniesiony do kwarantanny.
Sprawdzam: w PC-cie mapy UMP są, ale w urządzeniu jej nie ma.
W tej sytuacji spróbowałem raz jeszcze, ale bez podmieniania pliku 48710003.img, bez grzebania w tej wersji, która teraz siedzi na http://ump.waw.pl/ - pomijając podmiankę C: na D: zarówno w pliku install.bat jak w sześciu miejscach w pliku UMP-Wawa.reg (nota bene howto.txt instruuje, żeby to zrobić w trzech [???] miejscach). Skutek - ten sam, ostrzeżenie przed wirusem... :-(
Rad nierad wziąłem wersję zzipowaną (nie-NT) z 02.04 04:04. Po rozpakowaniu okazuje się, że nie ma tam pliku .reg, a podczas instalacji komputer domaga się go. Nie do końca mając pewność czy dobrze robię, wsadziłem plik UMP-Wawa.reg z tej wersji NT. Podmieniłem też 4871003.img na nowszą. Odpaliłem, weszło i do komputera, i do maszyny...
Ufff...

Nie wiem, czy ten opis wskaże cokolwiek autorom oprogramowania, ale mam nadzieję że tak. Przypuszczam, że nie przeoczyłem żadnego kroku...

Post scriptum, do T.S.: ta ostatnia wersja mapy Wrocławia już nie fiksuje na Rondzie Gajowicka.
Ostatnio edytowano Wt, 03 kwi 2007 13:42 przez Julo, łącznie edytowano 1 raz
Julo
Julo
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): So, 24 mar 2007 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Alf/red/ » Pn, 02 kwi 2007 16:02

Reg - dobrze zrobiłeś, nie ma różnic. Dodałem w wersji nieNT.zip. Przeoczenie.
Txt i trzy miejsca - poprawiłem na że sześć. Jakaś zaszłość historyczna
:(
Co chciał Nod32 - nie mam pojęcia.

Do wszystkich - nie można brać imgów składowych z różnych miejsc czy momentów. Pliki indeksacji są wyliczone zbiorczo z konkretnych, ściśle określonych mapek, i podmiana jednej z mapek powoduje najczęściej błędy z dziwnym "brakiem" pamięci. Dlatego wymuszenie odświeżenia Wrocławia powinno się robić przez zgłoszenie nam, a nie przez samodzielne podmianki. Niestety to odświeżanie nie jest automatyczne, nic nie mogę poradzić od dłuższego czasu. Odświeżenie pojawi się w wersji nieNT dziś wieczorem (koło 22h).
A w ogóle, to support świadczony jest po zgłoszeniu na maila ump@ump, a nie na dowolnie wybranym forum...
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości