[News] Garmin DriveAssist

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez Zachu » Śr, 20 wrz 2017 11:11

Jeszcze parę obrazków.
Przy wjeździe "pod prąd" mamy informację i zmienia się ekran. Jak znajdę gdzieś błędną ulicę na mapie to zapiszę ;)
Jest też informacja o gruntowych, mam ustawione ich omijanie. Możliwe że jak dopuścimy to nie będzie takiego info.

147988.png


No i "opłaty drogowe". Mogą zamęczyć te komunikaty jak się jeździ za granica.

2578253.png


112924.png
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez wiencek » Śr, 20 wrz 2017 16:53

Zachu napisał(a):Jest też informacja o gruntowych, mam ustawione ich omijanie. Możliwe że jak dopuścimy to nie będzie takiego info.

To nie od tego to info.
Taki komunikat i wizualizacja śladu pojawia się gdy do celu musi nas poprowadzić po drodze z atrybutem zakazu ruchu.
W przypadku włączonego unikania gruntówek poprowadzi takową jeśli przy niej będzie cel. Ślad trasy wyświetlany będzie standardowy (jeśli brak zakazów).
60CSx, Nüvi 760, DriveLuxe 50 + CNE, UMP-pcPL, TOM navi
wiencek
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 19:31
Lokalizacja: Kraków

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez Zachu » Cz, 21 wrz 2017 9:54

wiencek napisał(a):To nie od tego to info.
Taki komunikat i wizualizacja śladu pojawia się gdy do celu musi nas poprowadzić po drodze z atrybutem zakazu ruchu.

Dawno obrazek złapałem i nie pamiętałem. Masz rację.
Tu jeszcze na mapie jest skucha bo powinien być chodnik a widać jak by była gruntowa. To te typy pomylone u Garmina z map Here ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez hauer » So, 27 sty 2018 20:00

GPS Maniak napisał(a): Jakie są różnice między DA50 i DA51?


czołem.
DA50 nie zapisuje dźwięku do video, z tego co przeczytałem DA51 ma już taką możliwość.
Przyznam, że brak zapisu dźwięku mocno mnie zaskoczył jak kupiłem DA50 -widać nie tylko mnie bo Garmin uzupełnił tą wadę.
Poza tym całkiem przyzwoita nawigacja i kamera. W połączeniu z apką "Garmin Smart Link" całkiem przydatne urządzenie. Gorzej z mapami -zdarzyło się, że parę razy zaproponowano mi jazdę pod prąd albo stwierdzano, że jadą pod prąd.
Mapa UMP-pcPL działa bez problemu.
Jakość video taka sobie, dużo więcej spodziewałem się po rozdzielczości HD. Czasami nie da się odczytać numeru rejestracyjnego auta jadącego 10 m przede mną (przednia szyba czysta, soczewka kamery też).
Avatar użytkownika
hauer
Początkujący
 
Posty: 31
Dołączył(a): N, 23 sie 2009 17:29

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez mayorB » N, 03 cze 2018 10:38

Witam.
Nie wiem czy nie przeszkadzam w temacie ale szukam pomocy do mojego Garmina Driveassist. Stracił nagle możliwość odbierania wiadomości..
Nie wiem gdzie leży problem. Resetowałem połączenie BT potem na nowo instalowałem Smartphone link. Nic nie pomaga. Mam ustawione w aplikacji w tel że ma odbierać wiadomości. Jedno mnie zastanawia że w połączeniu BT w tel znikła mi chyba trzecia opcja uprawnień. Teraz mam tylko dostęp do kontaktów i połączenie audio wcześniej było chyba coś jeszcze. Siedzę już trzeci dzień z tym i nie mam pomysłu co zrobic. W necie tulko opisują co urządzenie posiada a nie co zrobić jak się zwali.
Poza tym nawigacja jest poniżej krytyki. W moim mieście do tej pory nie wie że istnieje droga od trzech lat a w Olsztynie że zbudowali tory tramwajowe bo uparcie kieruje pod prąd i jeśli nieznałbym miasta to mandat lub zablokowanie miasta miałbym murowane. Aktualizuje oczywiście na bieżąco :)
Z góry dziękuję za pomoc
mayorB
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 03 cze 2018 10:26

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez wodzirej » N, 03 cze 2018 16:10

mayorB napisał(a):Aktualizuje oczywiście na bieżąco :)


Możesz być bardziej na bieżąco:
za darmo i legalnie: http://ump.waw.pl/
za darmo i legalnie: http://www.raumbezug.eu/osm-garmin.htm
polski produkt komercyjny: http://eazymut.pl/mapy-i-oprogramowanie ... -topo.html

Jak wgrywać mapy, fotoradary (i więcej), np.:
viewforum.php?f=1
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez Zachu » N, 03 cze 2018 20:16

Akurat aktualizacja by się przydała bo mapy ju starawe, pół roku a ile jeszcze od producenta jest. Wszystko co znajduję brakującego prawie wszystko jest już na www.
Co do komunikatów to chyba coś popsuli. Ostrzeżeń nie potrafią naprawić a w zasadzie zrobić tak jak sobie wymyślili.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez Zachu » Śr, 18 lip 2018 20:19

RODO w Garminie. Przygotowali się jak zawsze, na prędze na kolanie.

19208.png
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez Zachu » Cz, 28 mar 2019 10:12

Wyszedł nowy soft do odbiornika.
Duży skok cyferkowy z 4.40 na 6.00 https://www8.garmin.com/support/downloa ... p?id=10288
Dodali obsługę Galileo.

GpsGalileo_poprawiony.png
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości