Nuvi 54 - Dane mapy niedostępne

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Nuvi 54 - Dane mapy niedostępne

Postprzez eszel » Pn, 16 paź 2017 20:28

Zaktualizowałem Garmina: najpierw pobrałem przez GarminExpress tylko na kompa, potem podłączyłem Nuvi i dalej instalacja przez BaseCamp. Dałem pełna instalacja i po skończeniu mam teraz dwie mapy 2018.1 i 2018.2. wszystko działa OK, przetestowane na drodze, tylko jeden problem, jak chcę wyszukać punkt docelowy przez wpisanie adresu, to wyskakuje komunikat "Dane mapy niedostępne". Przez ulubione działa, przez Jedź do domu też, metodą zaznaczenia palcem punktu A i B też działa, a przez Adres nie. Może to przez tą Pełną instalację, może ta starsza wersja musi zniknąć? Jakieś sugestie?
eszel
Newbie

Re: Nuvi 54 - Dane mapy niedostępne

Postprzez Zachu » Pn, 16 paź 2017 21:42

Oczywiście że bez sensu.
W Garmin Express daj instaluj na urządzeniu. Przez BaseCampa nie aktualizują się inne pliki istotne dla nawigacji. Wtedy map zostanie normalnie zastąpiona. Teraz pewnie masz jeszcze dwie aktywne.
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Postprzez eszel » Pt, 27 paź 2017 21:54

zrobiłem ponownie aktualizację przez Garmin Express, pokazało mi, że mam mało miejsca na sprzęcie i musze włożyć kartę lub wybrać region, który chcę zainstalować. Wybrałem Europę Wschodnią i wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Mam teraz jedną mapę aktywną, ale niestety komunikat dalej się pojawia.
eszel
Newbie

Postprzez eszel » Pn, 01 sty 2018 23:22

Problem rozwiązany po kontakcie z pomocą techniczną Garmina. Wystarczy zrobić master reset.

W celu wykonania procedury master reset na urządzeniu z serii nuvi 30, 40, 50, 52 lub 54 proszę wykonać poniższe kroki:

Upewnij się, że urządzenie jest wyłączone i odłączone od zasilania
aby zweryfikować, czy urządzenie jest wyłączone przytrzymaj przycisk włączający, dopóki nie pojawi się komunikat z zapytaniem, czy na pewno wyłączyć urządzenie
Naciśnij i przytrzymaj prawy dolny róg ekranu dotykowego
Uruchom urządzenie, cały czas przytrzymując róg ekranu
Zwolnij róg ekranu, gdy na ekranie pojawi się komunikat „Czy usunąć wszystkie dane użytkownika?”
Wybierz Tak
Jeśli język urządzenia jest inny niż polski, będzie to prawy przycisk
Urządzenie zostało zresetowane. Proszę odpowiedzieć kolejno na pytania pojawiające się na ekranie, następnie pozostawić urządzenie w miejscu, w którym będzie miało wolny dostęp do nieba na ok 30 minut, aby nawiązało połączenie z satelitami.

1Procedura ta usunie pozycje ‘Ulubione’, ale nie skasuje załadowanych punktów POI.
eszel
Newbie

Postprzez Zachu » Wt, 02 sty 2018 8:29

Tu jest temat z "ukrytymi funkcjami" tam od dawna jest pdg od Garmina z ich opisem do prawie większości odbiorników.
viewtopic.php?f=14&t=2563
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Powrót do Na drodze