DriveLuxe 51 LMT-D

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

DriveLuxe 51 LMT-D

Postprzez Login » So, 11 sie 2018 14:40

Cześć,
Jako że stare sprzęty już mocno nieaktualne, postanowiłem kupić coś nowego.
Wybór padł na Garmina. Nigdy wcześniej nie korzystałem z tych urządzeń. Dotychczas TT lub AM.
DL 51 wydał mi się porządnym sprzętem, który trochę podziała. Kilka pierwszych uwag i spostrzeżeń ode mnie. Urządzenie naprawdę świetnie się prezentuje i jest porządnie wykonane. Uchwyt magnetyczny jest ekstra. Pierwszy test na dłuższej trasie. Po ok. 300km od startu, urządzenie się zawiesiło. Brak reakcji na dotyk a ekran zamrożony. Dopiero dłuższe przytrzymanie przycisku wyłączyło urządzenie. Po ponownym włączeniu wszystko wróciło do normy i dalsze 600km pracował bez zarzutu. Denerwuje mnie częste wyświetlanie przejść dla zwierząt na górnym pasku. Zupełnie mnie to nie interesuje, tym bardziej, że nie pokazuje przejść, a znaki które informują o dzikich zwierzętach. Czy można to jakoś wyłączyć? Nie znalazłem opcji. Druga sprawa która jest uciążliwa to konieczność przełączania na utrudnienia drogowe po otrzymaniu powiadomienia z telefonu. Kiedy mam ustawiony podgląd na utrudnienia a przyjdzie powiadomienia z telefonu to wisi w miejscu utrudnień i ręcznie trzeba przestawić spowrotem na traffic. Też nie jest to łatwe ponieważ nie mogę od razu zmienić na utrudnienia, nie zmieni się. Muszę najpierw wybrać cokolwiek innego a dopiero po tym zmienić na traffic. Inaczej się nie da. Pewnie bug w sofcie. Chciałbym się dowiedzieć jak kupić, wgrać fotoradary do urządzenia. W poprzednich moich nawigacjach wystarczyło dokupić subskrypcję i już. Tutaj jest to bardzo niejasne. Niby są ale ich nie ma. Jeśli chodzi o informację na stronie garmina to 2+ co najwyżej.
Pozdrawiam
Login
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): So, 11 sie 2018 14:05

Re: DriveLuxe 51 LMT-D

Postprzez Zachu » So, 18 sie 2018 10:01

Problem przejściami dla zwierzą czyli znakami to problem z oprogramowaniem, którego nie potrafią poprawić. Zgłoś to Garminowi.
Nie rozumiem opisu z przełączaniem. Utrudnienia same się pokażą na ekranie. Możesz ustawić automatyczne omijanie (nie polecam) albo sam zdecydować co proponuje.
Radary możesz pobrać ze strony UMP i wgrać co potrzeba. Możesz też liczyć na Garmina i instalujesz aplikację Smartphone Link

Tu masz test DriveAssist 51 viewtopic.php?f=1&t=17233 oprogramowanie jest te samo ;)
I wrażenia viewtopic.php?f=1&t=17245&p=197332#p197332
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: DriveLuxe 51 LMT-D

Postprzez Login » Śr, 29 sie 2018 21:41

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pobrałem z Garmina fotoradary na próbę 30dni. Porażka, najstarszego stacjonarnego w mojej okolicy nawet nie ma. Co innego te pobrane UMP. Te chodzą. Co do przełączania to przy najbliższej okazji zrobię zdjęcie i wyjaśnię.

Pozdrawiam
Login
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): So, 11 sie 2018 14:05


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości