Garmin 2699 , fatalny traffic

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Garmin 2699 , fatalny traffic

Postprzez Art800 » N, 19 sie 2018 14:23

Witam
Nabylem ostatnio nawigacje Garmin 2699. Po przejechaniu z tym urzdzadzeniem 3000 km jestem troche rozczarowany.
1. Traffic- lacze nawigacja z Smartlink i uslugi internetowe mam wlaczone czyli wszystko jak powinno byc. Nawigacja pokazuje mi na bierzaca informacje o korkach z tym,ze nie ma to praktycznie pokrycia z rzeczywistoscia- tam gdzie jest korek nic nie pokazuje, z koleji tam gdzie nic sie dzieje pokazuje korek i proponuje objazdy. Przejechalem z ta nawigacja polowe Europy i jedyne w UK pokazuje korki w miare dokladnie, wszedzie indziej ta funkcja jest bezuzyteczna. Czy macie podobne spostrzezenia czy poprostu cos nie tak z moja nawigacja?

2 Przelicznie trasy- z niewiadomych przyczyn moja nawigacja lubi drogi na skroty, potrafi puscic waskimi drogami jak w poblizu jest szeroka droga i zapewne czasy przejazdu by byly podobne. Czasami jadac glowna droga nawigacja chce bym skrecil i przejechaj jakims objazdem by po 400 metrach wrocic na droge ktora poprzednio jechalem.

3 Zdarza sie , ze jade po glownej drodze a nawigacja widzi jakbym jechal po poboczu czy wogole po polach.

Jest to moj pierwszy Garmin , Mapy i oprogramowanie jest aktualne.
Art800
Newbie

Re: Garmin 2699 , fatalny traffic

Postprzez Zachu » N, 19 sie 2018 15:03

Witam,
Odnośnie takich prostych zasad na forum i w życiu. Jeden problem jeden temat. Ten traffic nie ma nic wspólnego z pozostałymi dwoma.

Skoro to Twój pierwszy Garmin to może warto poczytać co od dziesięciolecia wiadomo.
1
TMC viewtopic.php?f=1&t=3300&hilit=tmc
viewtopic.php?f=1&t=14101&hilit=tmc
viewtopic.php?f=13&t=17444&p=198692&hilit=tmc#p198692

2 Nie mam pojęcia co ustawiłeś w omijaniu. Nawigacja też dostosowuje się do stylu jazdy i preferencji dróg. Nie jest to nowy model, zrób restart i wyczyść wszystko.

3 Pewnie masz szybę metaliczną i troszkę problem jest z łapaniem dokładności. Powieś z boku albo zmień samochód na normalny.
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Postprzez Art800 » N, 19 sie 2018 21:21

Dzieki za odpowiedz.
Z tego wynika,ze traffic to bardziej bajer komercyjny niz przydatna funkcja. Wedlug mnie Garmin bazuje na jakichs algorytmach i poprostu pokazuje orientacyjne miejsca gdzie powinien byc korek o danej porze dnia. Raz sie uda i innym razem nie .
Co do przeliczania trasy to tez nie ciekawie. W Gdansku wyznaczylem trase po czym klinalem detour i moj garmin chcial mi zafundowac wycieczke krajoznawcza. Znam dobrze miasto i bylem w stanie dojechac trasa znacznie krotsza i szybsza niz nawigacja chciala mnie puscic
Co do szyby w samochodzie to nie mam pojecia, ale nie zamierza zmieniac auta dla nawigacji, predzej to drugie.
Art800
Newbie

Postprzez wodzirej » N, 19 sie 2018 23:08

Art800 napisał(a):wyznaczylem trase po czym klinalem detour i moj garmin chcial mi zafundowac wycieczke krajoznawcza. Znam dobrze miasto i bylem w stanie dojechac trasa znacznie krotsza i szybsza niz nawigacja chciala mnie puscic.

Ja się dziwię, że Ty się dziwisz ('detour' - jak rozumiesz to słowo po polsku?)
Oregon 750, Nuvicam, Virb XE, vivoactiv 3 Music
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
wodzirej
Bywalec

Postprzez Zachu » Pn, 20 sie 2018 16:01

Art800 szkoda czasu na odpowiedzi skoro nie czytasz i nie rozumiesz co piszę.
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Powrót do Na drodze