Kenwood DNX4230BT brak j.PL i "map not found" po update fw

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Kenwood DNX4230BT brak j.PL i "map not found" po update fw

Postprzez wierzba » Śr, 13 mar 2019 14:28

Cześć,
Mam Kenwwoda DNX4230BT, niestety kiedyś komuś przydała się karta SD z mapami i zrobił się problem.
Zgodnie z instrukcją na stronie Garmin-Kenwwod zrobiłem aktualizację do wersji firmware 1.12.00 i zonk - brak języka polskiego (wiem, wiem, ale to autko człowieka który chce mieć polski i basta) a w momencie włączenia nawigacji na ekranie przebiegają ukośne napisy "map not found" i nie ma nic więcej, nie ma niestety menu nawigacji, gdzie mógłbym przygotować pustą kartę SD do ściągnięcia map Garmin Expressem.
1. Czy do się zrobić bezproblemowo downgrade do wersji firmware wspierającej/zawierającej język polski ?
2. Czy mapy tylko z Garmin Expressa czy można kupić jakąś inną mapę na karcie SD, włożyć do urządzenia i cieszyć się navi ? Polski support Garmina powiedział że mogę sobie ściagnąć ale po upgrade firmware już nie mogę ...

Pomóżcie proszę !

pozdrawiam
wierzba
Ostatnio edytowano Śr, 13 mar 2019 18:06 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Korekta tytułu
wierzba
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 13 mar 2019 14:19

Re: Kenwood DNX4230BT brak j.PL i "map not found" po update fw

Postprzez leonid113 » Śr, 30 paź 2019 19:21

Witam. Biorę pod uwagę zakup takiego radyjka do mojego sx4 s-crossa. Czy może ktoś może mi o nim coś powiedzie tzn. jak z aktualizacjami j.polskim jakością dźwięku no i czy jest bardzo stare w swojej klasie?
leonid113
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr, 12 cze 2019 18:37


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości