Garmin zūmo XT

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Garmin zūmo XT

Postprzez Zachu » Śr, 04 mar 2020 19:14

Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez Gamet » Cz, 21 maja 2020 16:20

Czy ktoś z forum ma już Zumo XT w ręku? Chciałbym coś zweryfikować. W moim nie działa na ten moment pobieranie obrazów Birds Eye. Podobno problem leży po stronie Garmina (dla tego urządzenia miała to być usługa bezpłatna).
Załączniki
4C81B54B-774F-4E76-B75D-69F95F8B2072.jpeg
4C81B54B-774F-4E76-B75D-69F95F8B2072.jpeg (18.59 KiB) Przeglądane 2497 razy
Gamet

Postprzez Gamet » Pt, 22 maja 2020 11:23

Faktycznie problem musiał być po ich stronie - dziś rano wszystko już działa bez problemu :)
Gamet

Postprzez adbok » Wt, 26 maja 2020 0:11

Tak, Garmin miał "globalny" problem z dostępnością tej usługi, u mnie też już działa.
adbok

Postprzez gumpinoga » Pn, 15 cze 2020 20:19

kupiłem i też mam ,bardzo fajne urządzenie i wiele możliwości :D
gumpinoga

Postprzez Gamet » Wt, 16 cze 2020 21:23

Zobacz w wolnej chwili czy po uruchomieniu zapisywania śladu w czasie jazdy i po kilku minutach zatrzymaniu zapisu ten ślad pojawi się na Twojej mapie w serwisie http://explore.garmin.com/ bez żadnych dodatkowych działań. Usiłowałem wymusić coś na kształt monitorowania na żywo podróży na mapie bez kosztów ale znalazłem tylko tą opcję. Czyli trzeba bymco jakiś czas uruchamiać zapis śladu i go zamykać aby móc dać znać w ten sposób na mapie gdzie się z grubsza jest.

Rzecz jasna zawsze można kupić InReach z abonamentem ale to ciut nie moje progi finansowe...

PS
https://spotwalla.com/ znam, telefon z apliakcją da się zorganizować.... ale szukam dodatkowych możliwości w Zumo XT :)
Gamet

Postprzez Gamet » Cz, 18 cze 2020 21:40

W ramach podziękowań za przydatne forum i wiele ciekawych wypowiedzi pozwólcie że wrzucę tu swój opis Garmina Zumo XT. Powstał dzięki możliwości wypożyczenia urządzenia z firmy Trigar, celem było zapoznanie się z możliwościami urządzenia z perspektywy motocyklisty. A zrobiłem to dla użytkowników forum motocyklowego africatwin.com.pl, na którym jestem moderatorem. I rzecz jasna dla siebie.

W razie uwag proszę o kontakt, postaram się odnieść do nich i poprawić błędy.

Ze względu na skomplikowany układ tekstu i ilość ilustracji wrzucam go jako załącznik w PDF. Jeśli to problem, postaram się przerobić na normalny wpis z obrazkami ale nie wiem kiedy dam radę to przygotować...

[Aktualizacja]
Wersja tekstu na stronie, postaram się to jakoś tu przenieść jako wpis ale nie wiem czy wypali:
http://dworniak.pl/blog/garmin-zumo-xt-w-praktyce/
Załączniki
Recenzja Zumo XT.pdf
(7.32 MiB) Pobrane 128 razy
Ostatnio edytowano Śr, 30 gru 2020 9:56 przez Gamet, łącznie edytowano 1 raz
Gamet

Postprzez gumpinoga » Pt, 03 lip 2020 16:49

ja to robiłem w Zumo 396 to sie nazywalo Live track w XT to sie nazywa Udostepnij trase,tylko nie wiem czy to dziala tak samo jak w 396 ,ta opcje uruchamialem w telefonie tylko nie pamietam jaki to byl program do komunikacji z Zumo bo dalem sobie pozniej z tym spokoj,ale sprawdze jutro tylko ze nie dopiero wieczorem
gumpinoga

Postprzez Gamet » So, 04 lip 2020 11:30

To Ci od razu napiszę: nie, to nie działa tak samo. W Zumo XT ślad jest eksportowany na serwery Garmina i pokazywany na mapie dopiero po jego zapisaniu w urządzeniu. Czyli jedziesz, uruchamiasz rejestrację, po jakimś czasie ją zapisujesz podając nazwę i dopiero wtedy (o ile nawigacja ma dostęp do sieci) pojawia się online.

PS Swoj test o Zumo XT podpiąłem tutaj dla łatwiejszej aktualizacji i cytowania:
http://dworniak.pl/blog/garmin-zumo-xt-w-praktyce/
Gamet

Postprzez gumpinoga » Śr, 08 lip 2020 20:15

Tak, może i tak jest ale ...Nie udostepnisz go nikomu w czasie rzeczywistym ,online. A oto chodzi żeby np ktoś z rodziny czy znajomy widział w czasie rzeczywistym jak się poruszasz i gdzie jesteś.Podajesz @ kogoś i ten ktoś dostaje wiadomość z linkiem i tyle.w XT tego nie ma bo ślad zapisany i udostępniony to nie ślad online .Jeszcze dwie funkcje które są mi np bardzo użyteczne i potrzebne.Szybki dostep do jasności ekranu i głośności w czasie nawigacji.Wszystko by mi pasowało gdyby XT miał czujnik światła i automatyczne ustawianie jasności , no bajka , ale nie ma i dlatego swoje XT oddałem prawie po miesięcznym testowaniu.Dlaczego robiąc nowe urządzenie dodając nowe funkcje pozbawia się go starych sprawdzonych funkcji ? Przeprosiłem 396 i zostaję przy nim,może kiedyś zaktualizują soft i coś poprawią ,sam wyswietlacz nie przemawia do mnie bo nie mam czasu w niego gapić się w czasie jazdy wolę podziwiać widoki :D
gumpinoga

Powrót do Na drodze