Garmin Zumo 210 - instalacja map OSM

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Garmin Zumo 210 - instalacja map OSM

Postprzez temurzyn » So, 11 kwi 2020 12:28

Dzień dobry,

jakiś czas temu dostałem wraz z motocyklem używany odbiornik Zumo 210.

Miałem od początku problemy z wgraniem 'customowych' map.

Generalnie wgranie plików .img na kartę SD lub do pamięci wewnętrznej nic nie dawało (urządzenie nie wykrywało map.

Udało mi się po jakimś czasie wgrać mapy Openstreetmap, ale wyłącznie za pomocą Basecampa w starszej wersji 4.6.2 i funkcji MapInstall.

Ostatnio chciałem wgrać inną mapę w ten sam sposób (również pobrana z zasobu OpenstreetMap). Działało to do tej pory wyłącznie w postaci map w formie "instalatora" (tylko wtedy Basecamp i MapInstall wykrywały mapę).

Tym razem mimo że mogę zainicjować proces instalacji mapy i generalnie w Windowsie wszystko wygląda OK (MapInstall wyświetla komunikat, że dane zostały pomyślnie wysłane do urządzenia), to urządzenie po uruchomieniu/restarcie nie widzi wgranej mapy.

Oczywiście samo skopiowanie pliku .img na kartę/pamięć wewnętrzną dalej nie działa, choć wszystkie tutoriale w internecie zapewniają, że powinno.

Co robię nie tak?
temurzyn
Newbie

Re: Garmin Zumo 210 - instalacja map OSM

Postprzez Zachu » So, 11 kwi 2020 15:42

Na początek zaktualizuj BC.
Generalnie to stary typ odbiornika i wszystko działa tak jak tu jest opisane viewtopic.php?f=1&t=8858
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Powrót do Na drodze