TMC - brak komunikatów w okolicy

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

TMC - brak komunikatów w okolicy

Postprzez m_k » Śr, 24 cze 2020 17:30

Mam starego nuvi 1200 z anteną GTM25, ostatnio zauważyłem, że nie mam komunikatów dotyczących najbliższej okolicy (konkretnie Warszawy). Na liście utrudnień widzę jedynie rzeczy odległe o 200-300km (Dolny Śląsk).
Resetowałem listę dostawców, samą nawigację, reinstalowałem soft, czekałem po kilkadziesiąt minut i nic nie pomogło. Już nie mam pomysłów, co można jeszcze zrobić.
Chyba, że to coś z samym V-Traffikiem się stało... Ktoś jeszcze korzysta z komunikatów FM i mógłby potwierdzić/zaprzeczyć, że sama usługa działa OK?
m_k
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt, 03 lut 2009 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: V-Traffic - brak komunikatów w okolicy

Postprzez Zachu » Śr, 24 cze 2020 19:15

V-Traffic masz w telefonie. To są dane z TMC.
Nie wiem jak tam się uruchamia ukryte menu i czy takie jest. W takim miejscu możesz sprawdzić czy są odbierane dane.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: TMC - brak komunikatów w okolicy

Postprzez roro » Śr, 24 cze 2020 20:49

Ukryte menu:
tak jak w wielu odbiornikach - palec na wskaźniku prędkości ( komputer podr.).
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: TMC - brak komunikatów w okolicy

Postprzez m_k » Cz, 25 cze 2020 7:34

(Tak, to jest TMC, ale Garmin/dostawca też nazywa to V-Traffic i taka nazwa widoczna jest w ustawieniach i ukrytym menu.)
A w tym menu na ekranie ze statusem niby jest, że silny sygnał (jak rozumiem Level Value), licznik odebranych komunikatów pokazuje kilkaset, zwiększa się w czasie <1s (Last TMC), a i tak na mapie i liście utrudnień widzę jedynie kilka (góra kilkanaście) i tylko z tego odległego regionu.
Clipboard.jpg
m_k
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt, 03 lut 2009 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: TMC - brak komunikatów w okolicy

Postprzez roro » Cz, 25 cze 2020 11:58

Sprawdź wersję Providers - o ile pamiętam, informacja powinna być wyświetlana w GTM status (aktualna wersja 490)
lub podłącz do Garmin Express i sprawdź aktualizację.
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: TMC - brak komunikatów w okolicy

Postprzez m_k » Cz, 25 cze 2020 12:50

Mam zaktualizowaną 4.90, ale sprawdzałem też z poprzednią 4.80 i w obu to samo.
Nigdy takich problemów nie było. Rzadko ostatnio używam nawigacji i nawet nie wiem, kiedy się to pojawiło, w każdym razie przed pandemią jeszcze było OK. Może po prostu czas nuviego dobiega końca...
m_k
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt, 03 lut 2009 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: TMC - brak komunikatów w okolicy

Postprzez Zachu » Cz, 25 cze 2020 16:06

m_k napisał(a):(Tak, to jest TMC, ale Garmin/dostawca też nazywa to V-Traffic i taka nazwa widoczna jest w ustawieniach i ukrytym menu.)

To nie Garmin tylko firma V-Traffic Polecam poczytać uważnie posty smiodus viewtopic.php?f=1&t=14101&hilit=tmc
Nie miałem czasu się przyglądać co znajdzie ale coś tam się pojawiło. Generalnie niby działa. Zerknę w wolnej chwili.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: TMC - brak komunikatów w okolicy

Postprzez gainer4000 » N, 13 gru 2020 19:08

Mam Garmin nuvi 205. Byłem ostatnio w Warszawie i pokazywało mi komunikaty drogowe tmc dla Warszawy. W moim modelu z kablem gtm-35 i dodatkową anteną informacje drogowe o najbliższych zdarzeniach łapie ok 20 - 30 km przed utrudnieniem. Dalsze utrudnienia takie 100 km i więcej pokazuje mi zaraz po złapaniu sygnału tmc. Generalnie sygnał tmc jest nadawany i w miarę na bieżąco aktualizowany.
gainer4000
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt, 13 paź 2020 13:29


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości