Wyznaczanie trasy w komputerze

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Wyznaczanie trasy w komputerze

Postprzez Yagi1970 » Śr, 02 wrz 2020 10:24

Witam
Nie znalazłem podobnego wątku stąd mój post i prośba o pomoc. Posiadam Nuvi2599LMT, mapa to CNE 2021.1 wgrana do nawigacji i do komputera. W komputerze BaseCamp w wersji 4.7.2. Profil ustawiony na samochód a wyznaczanie trasy w nuvi i programie ustawione na "krótszy czas". W komputerze wyrysowałem sobie trasę (zielony kolor) z Darłowa do Sworów (Kaszuby) (rys.2), załadowałem do nuvi i w drogę. Jednak już na początku nawigacja zamiast prowadzić po wyznaczonej trasie wysłała mnie tam gdzie szary zapis śladu.
Sytuacja 2. Okolice Szubina. Potrzebowałem wjechać na węźle południowym tak jak wyrysowane a zostałem wysłany na północ (rys.1)
Reasumując - czy ja coś zrobiłem nie tak, czy nawigacja i mapy pomimo zadanej trasy i tak wiedzą lepiej co jest dla mnie najlepsze i czy można zmusić Nuvi żeby jednak trzymał się tego co zostało mu zlecone?
Załączniki
sworne-db-error.PNG
Darłowo-Swory-error.JPG
--
Pozdrawiam
Robert

GPS Map 60CSx, Vista HCx, Nuvi 2599LMT, .
Avatar użytkownika
Yagi1970
Bywalec
 
Posty: 162
Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007 12:07
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wyznaczanie trasy w komputerze

Postprzez Zachu » Śr, 02 wrz 2020 15:25

BaseCamp ma więcej opcji dostosowania obliczania trasy.
Prawdopodobnie masz coś innego ustawione niż w odbiorniku, dlatego różny jest wynik. Nie masz w odbiorniku zaznaczonych "pasów specjalnych"?
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyznaczanie trasy w komputerze

Postprzez Yagi1970 » Śr, 02 wrz 2020 16:31

Po stronie BaseCamp ustawienia wyglądają tak jak w załączniku. W odbiorniku w zakładce unikanie mam zaznaczone: zawracanie, pasy specjalne, drogi gruntowe
Załączniki
config-nuvi.JPG
--
Pozdrawiam
Robert

GPS Map 60CSx, Vista HCx, Nuvi 2599LMT, .
Avatar użytkownika
Yagi1970
Bywalec
 
Posty: 162
Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007 12:07
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wyznaczanie trasy w komputerze

Postprzez Zachu » Śr, 02 wrz 2020 18:00

Oczywiście pierwsze co należy wyłączyć to pasy specjalne!
viewtopic.php?f=1&t=7951&p=92526&hilit=pasy+specjalne+nie+zaznacza%C4%87#p92526

W BaseCamp, odznacz ulice osiedlowe, pasy specjalne. Zawracanie jest dyskusyjne. Czasem nie ma innej możliwości na skręt w lewo niż zawracanie. Jeśli to zaznaczysz to Garmin pociągnie na wprost i gdzieś będzie kazał skręcać. Ja z tego korzystam ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyznaczanie trasy w komputerze

Postprzez Yagi1970 » So, 05 wrz 2020 17:06

Poustawiałem proponowane opcje i przeprowadziłem kilka testów w swojej okolicy. Niestety odnoszę wrażenie, że panowie z Garmina (podobnie jak ci z kabaretu Moralnego niepokoju) wychodzą z założenia że "na bocznych nie stoją" i tak projektują przebieg tras. A gdyby stali zawsze można po wodzie. Dawno nie korzystałem z Garmina ale z przykrością stwierdzam że przez te kilka lat "zdziadzieli" i to bardzo.
W każdym razie dziękuję za chęć pomocy.
Załączniki
po_morzu.JPG
--
Pozdrawiam
Robert

GPS Map 60CSx, Vista HCx, Nuvi 2599LMT, .
Avatar użytkownika
Yagi1970
Bywalec
 
Posty: 162
Dołączył(a): Pn, 31 gru 2007 12:07
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wyznaczanie trasy w komputerze

Postprzez Zachu » So, 05 wrz 2020 19:11

Przy tym co pokazujesz to mi się kabaret TEY przypomina i "maszyna gwizda tylko maszynista ..."

Długa droga przed nami.

garniak trasa_poprawiony.jpg
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości