Zumo XT przeliczając ślad GPS gubi punkty zwrotne

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Zumo XT przeliczając ślad GPS gubi punkty zwrotne

Postprzez Beszot » Wt, 29 wrz 2020 12:13

Koledzy

Szukałem na forum, lecz znalazłem jedynie podobne, nie identyczne problemy, z "wbijaniem się" na trasę podróży poza początkiem lub końcem.

Mam następujący problem. Zumo XT przestał poprawnie przeliczać ślad (który sam zapisał podczas jazdy) na podróż. Dzieje się tak z każdym śladem, długim czy krótkim.
Np. mam krótki, kilkukilometrowy ślad jazdy nad Bugiem. Jeśli jednak każę przeliczyć go na podróż, to uczyni to w ten sposób, że powstanie podróż z trasą odpowiadającą śladowi, ALE jedynie z dwoma punktami. Startem i końcem.
W efekcie jakakolwiek zmiana trasy w trakcie jazdy powoduje obliczenie podróży na nowo - z połączeniem startu i końca nową drogą. Oczywiście ma to się nijak do śladu GPS.

To absurdalna sytuacja. Ślad GPS jest najdokładniejszą możliwą opcja wyznaczenia trasy - i powinien być zachowany.

Co ciekawe, na początku nie miałem takiego problemu, bo ten sam ślad ZUMO potrafił wcześniej przeliczyć na podróż w sposób poprawny.
Jednak później zaczął "wariować" z innymi śladami, więc go zresetowałem na twardo i odkryłem, że błąd jest stały. Zauważyłem, że mój Zumo w ogóle zaczął mieć problemy - np. trasa opracowana w Base Campie nie da się zaimportować.

ZUMO jest zaktualizowane, kupione w Polsce. Wysłałem opis problemu i film dla ilustracji do poland.support@garmin.com ale bez odzewu.

Czy ktoś miał taki problem? Słyszał i zna rozwiązanie?
Ewentualnie mógłby spróbować przeliczyć mój ślad na podróż i sprawdzić co się u niego dzieje?

Pozdrawiam
Załączniki
bt_shared_tracks.gpx
(15.89 KiB) Pobrane 40 razy
Beszot
Newbie

Re: ZUMO XT przeliczając ślad GPS na podróż gubi punkty zwrotne

Postprzez roro » Śr, 30 wrz 2020 13:20

Beszot napisał(a):W efekcie jakakolwiek zmiana trasy w trakcie jazdy powoduje obliczenie podróży na nowo....

W odbiorniku masz opcję obliczania trasy ( Ustawienia - Nawigacja - Tryb obliczania),
przelicz ślad według opcji " Bezdroża".
Opcja zmiany preferencji trasy jest też dostępna w opcji Planowanie podróży.

Jeżeli nie możesz wysłać trasy z Base Camp do odbiornika zmień nazwę trasy w Base Camp,
jeżeli to nie poskutkuje, możesz w Base Camp zapisać trasę na dysku w pliku gpx
i następnie skopiować do odbiornika. 
roro
Bywalec

Re: ZUMO XT przeliczając ślad GPS na podróż gubi punkty zwrotne

Postprzez Beszot » Pt, 02 paź 2020 12:01

Ale te funkcje - bezdroża - nie zmieniają faktu, że gubi punkty pośrednie przy przeliczaniu przy ustawieniu "motocykl". Nie powinien tak robić. Poza tym droga wiedzie nie tylko przez tereny "dzikie", czasem też przez asfalt, więc Garmin powinien odnaleźć się tam bez problemu.

Chyba jest jakaś grubsza awaria - Support garmina w końcu się odezwał. Wysłałem im w zgłoszeniu film pokazujący ekran podczas wykonywania tych wszystkich czynności, odpisali, żebym im wysłał nawigację do serwisu. Z maila wynika sugestia,że wymienią na nowy, ale może to tylko takie moje wrażenie.

Będę informować na bieżąco, może to jakiś powszechniejszy bug.
Beszot
Newbie

Re: Zumo XT przeliczając ślad GPS gubi punkty zwrotne

Postprzez Beszot » Cz, 08 paź 2020 12:17

Jak na razie słaby serwis Garmina - długo czekałem na przesłanie formularza, musiałem ich pogonić, żeby zrobili to, co sami zapowiadali.

CDN...
Beszot
Newbie

Postprzez Beszot » Pt, 23 paź 2020 11:16

Właśnie dostałem paczkę z garmina - urządzenie wymienione na nowe. Czyli coś grubszego, skoro nie mogli naprawić tego software'owo.
Trochę się niepokoję, czy w takim razie nie schrzani się znów za jakiś czas , ale po gwarancji.

W domu sprawdzę, czy konto BirdEye przenieśli prawidłowo.

EDIT
Sprawdziłem na wszelki wypadek numer ID urządzenia - jest nowe.
Bird Eye przeniesione 1:1, czyli pozostała mi taka część subskrypcji jak przy poprzednim urządzeniu. To ważne, bo z instrukcji wynika, że subskrypcja jest przypisana do urządzenia i w razie utraty nawigacji traci się daną subskrypcję. Czyli jeśli wykupię sobie na 3 lata do przodu i utopię dzień później to adios pieniążki. Tutaj jednak przeniesiono 1:1 czyli gdybym wykupił kolejne lata - zachowałbym je.

Sprawdziłem działanie tras i śladów - przelicza ślady TET bez zająknięcia na trasy, a przecież są tam zyliony punktów pośrednich. Moje ślady też liczy prawidłowo.

Czyli usterka naprawiona, przez wymianę egzemplarza.
Beszot
Newbie

Postprzez Beszot » Pt, 27 lis 2020 12:54

Nie do wiary

Znów gubi punkty pośrednie.

To jest niewiarygodne, jakim szitem jest ZUMO XT
Beszot
Newbie

Powrót do Na drodze