[Drive Smart 55] Problem z opcją edytuj trasę

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

[Drive Smart 55] Problem z opcją edytuj trasę

Postprzez sokół54 » Wt, 11 maja 2021 15:58

Czołem!

Moi mili, ostatnio wyszła aktualizacja map, którą pobrałem. Dodatkowo zainstalowałem aktualizację oprogramowania (obecna wersja 9.30) i się zrobił problem. Garmin jak wyznacza trasy tak wyznacza- nie zawsze proponuje jazdę tak, jak byśmy oczekiwali. Ale była opcja "edytuj trasę", kliknęło się na mapce którędy ma prowadzić i było super. No właśnie- było... Po ostatniej aktualizacji funkcja jest nadal dostępna, ale totalnie nie działa.
Po wejściu do edycji trasy w górnej części ekranu widzę zachętę "dotknij mapy". No to dotykam na ulicę, którą ma mnie prowadzić (tak jak wcześniej to robiłem) i dostaję na czerwono informację: "Wybierz prawidłową lokalizację". Nie ważne gdzie kliknę- czy na ulicę, czy na sam środek lasu, ciągle jest z tym problem. I oczywiście nie mogę w szybki sposób poprawić trasy :cry:

Piszę ten post, aby was przestrzec przed oprogramowaniem w wersji 9.30.
A skoro już przestrzegłem- jakiś pomysł, jak to naprawić oprócz przywracania do ustawień fabrycznych oraz żeby nie czekać miesiące na poprawkę oprogramowania? :wink:
sokół54
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 15:43

Re: [Drive Smart 55] Problem z opcją edytuj trasę

Postprzez Zachu » Wt, 11 maja 2021 17:32

Nie zniknęła Ci mapa bazowa?
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8723
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Drive Smart 55] Problem z opcją edytuj trasę

Postprzez sokół54 » Wt, 11 maja 2021 20:43

Dobre pytanie. I chyba odpowiem pytaniem- a która jest bazowa? Mam takie:
CN Europe NTU 2021.30 Foursquare
CN Europe NTU 2021.30 Parkopedia
Europe DEM
CN Europe NTU 2021.30 ALL South
CN Europe NTU 2021.30 ALL North
CN Europe NTU 2021.30 Basic 3D

Pamięć wewnętrzna:
Zajęte: 11 GB
Wolne 2.79 GB
Pojemność całkowita: 13.8 GB

Jeszcze tak dopowiem, że przed aktualizacją map i oprogramowania, walczyłem trochę czasu z zaktualizowaniem samego Garmin Express. Miałem starszą wersję, ale nie mogłem ani zaktualizować, ani nawet odinstalować programu. Więc zrobiłem to starą szkołą- usunąłem pliki programu (po wcześniejszym skopiowaniu, żeby w razie W można było to przywrócić), a następnie uruchomiłem instalator nowej wersji. Dopiero instalacja Garmin Express ruszyła i mogłem przystąpić do zaktualizowania samej nawigacji.

To co sugerujesz? Ponowna instalacja mapy? Niby znowu pobieranie ponad 10 GB map, ale jak będzie trzeba to się zrobi. :wink:
Ostatnio edytowano Cz, 13 maja 2021 9:20 przez Mariusz65, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zbędny cytat
sokół54
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 15:43

Re: [Drive Smart 55] Problem z opcją edytuj trasę

Postprzez Zachu » Śr, 12 maja 2021 5:17

Nic nie instalować ponownie.
Musisz sprawdzić czy masz w ukrytym katalogu .SYSTEM plik gmapbmap.img
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8723
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Drive Smart 55] Problem z opcją edytuj trasę

Postprzez sokół54 » Śr, 12 maja 2021 8:15

Jest. Waży 48.6 MB.
Ostatnio edytowano Cz, 13 maja 2021 9:21 przez Mariusz65, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zbędny cytat
sokół54
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 15:43

Re: [Drive Smart 55] Problem z opcją edytuj trasę

Postprzez Zachu » Cz, 13 maja 2021 17:33

Może to być wina softu. Można kontrolnie jeszcze reset zrobić.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8723
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Drive Smart 55] Problem z opcją edytuj trasę

Postprzez sokół54 » Pt, 14 maja 2021 8:15

Masz na myśli reset do ustawień fabrycznych? Czy coś z wykorzystaniem ukrytego menu?
Tak w ogóle to chciałem uniknąć jakiś resetów. Skonfigurowałem nawigację pod siebie, więc szkoda byłoby to tracić...

A jak support garmina? Jest sens do nich pisać? Na ogół mam nieprzyjemne doświadczenia z wszelakimi supportami i staram się omijać :D
sokół54
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 15:43

Re: [Drive Smart 55] Problem z opcją edytuj trasę

Postprzez Zachu » Pt, 14 maja 2021 20:24

Mam na myśli taki reset jaki potrafisz znaleźć ;)
Ja też staram się tego unikać jak ognia gdyż te starsze odbiorniki uczyły się naszych przyzwyczajeń. Konfig to najmniejszy problem.
Support jest słaby jak Majowa pogoda. Tam co 3 miesiące zmieniają się studenci i znowu to samo tłumacz. Jest stosowny wątek. Jednak jak już przejdziesz przez pierwszy próg to dalej nie można złego słowa powiedzieć.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8723
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Drive Smart 55] Problem z opcją edytuj trasę

Postprzez sokół54 » N, 16 maja 2021 11:34

Właśnie, te przyzwyczajenia też są fajną opcją (chociaż działają wg mnie słabo). Przejechałem na nawigacji coś koło 10 tys km od jej zakupu, więc troszkę się chyba nauczyła :D

Póki co poczekam, może wypuszczą wkrótce aktualizację oprogramowania z łatką...

Myślę, że temat można zamknąć.
sokół54
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 11 maja 2021 15:43


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości