CNE NTv9 + gmapsupp-nt

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

CNE NTv9 + gmapsupp-nt

Postprzez Witold » Pt, 22 lut 2008 19:52

Problem!!!Próbowałem go rozwiązać na forum GPS i skierowano mnie do Garniaka. Otóż mam Nuvi 660 z mapą CNE NTv9
Wgrałem sobie darmową mapę Polski ze strony : http://ump.waw.pl/update/gmapsupp-nt.zip
Po rozpakowaniu skopiowałem plik GMAPSUPP.IMG do katalogu Garmin na karcie. Nuvi w info o mapach pokazuje dwie mapy i wszystko jest niby ok.
Jednak po uruchomieniu i wypraniu na gps opcji * dokąd * pojawia się napis " wybierz stan " i próba wprowadzenia czegokolwiek kończy się komunikatem " brak danych " Wygląda na to,że jestem w Stanach Zjednoczonych.Jeżeli w info o mapach jest zaznaczona tylko jedna mapa, pierwsza lub druga - wszystko jest ok. Dzisiaj ściągnąłem aktualny plik i skutek jest dokładnie ten sam. Koledzy z Forum GPS powiedzieli,że na Garniaku znajdę pomoc. Więc poruszam ten problem i proszę o pomoc w jego rozwiązaniu.Czy jest możliwe,że obie mapy się kłócą?
Avatar użytkownika
Witold
Początkujący
 
Posty: 78
Dołączył(a): Pt, 22 lut 2008 17:33
Lokalizacja: Świebodzice

Re: CNE NTv9 + gmapsupp-nt

Postprzez kp@ » So, 23 lut 2008 18:32

Witold napisał(a):Problem!!!Próbowałem go rozwiązać na forum GPS i skierowano mnie do Garniaka. Otóż mam Nuvi 660 z mapą CNE NTv9
Wgrałem sobie darmową mapę Polski ze strony : http://ump.waw.pl/update/gmapsupp-nt.zip
Po rozpakowaniu skopiowałem plik GMAPSUPP.IMG do katalogu Garmin na karcie. Nuvi w info o mapach pokazuje dwie mapy i wszystko jest niby ok.
Jednak po uruchomieniu i wypraniu na gps opcji * dokąd * pojawia się napis " wybierz stan " i próba wprowadzenia czegokolwiek kończy się komunikatem " brak danych " Wygląda na to,że jestem w Stanach Zjednoczonych.Jeżeli w info o mapach jest zaznaczona tylko jedna mapa, pierwsza lub druga - wszystko jest ok. Dzisiaj ściągnąłem aktualny plik i skutek jest dokładnie ten sam. Koledzy z Forum GPS powiedzieli,że na Garniaku znajdę pomoc. Więc poruszam ten problem i proszę o pomoc w jego rozwiązaniu.Czy jest możliwe,że obie mapy się kłócą?
Może najpierw sprawdź wielkość pliku po rozpakowaniu czy zgadza się z wielkością pliku GMAPSUPP.img niespakowanego dla mapy UMP pcPL NT.Ja wprawdzie ściągam zawsze niespakowany plik mapy i jeszcze nigdy nie miałem problemu.
kp@
Nuvi 250+CNE 2008 NT +UMP-pcPL, Nuvi 42LM+CN 2021.10 + UMP-pcPL+ Openstreet Polska
kp@
Bywalec
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 21:01
Lokalizacja: z nad Wisły

Postprzez Witold » So, 23 lut 2008 22:11

Witam! Może tak link do niespakowanego pliku.Nie spotkałem się z nim.
Pozdro :lol:
Nuvi 660 CNE 2008NT+ UMP-pcPL+100Topo+GP Mapa 2007.4

" Zawsze miło jest pogawędzić w gronie przyjaciół "
Avatar użytkownika
Witold
Początkujący
 
Posty: 78
Dołączył(a): Pt, 22 lut 2008 17:33
Lokalizacja: Świebodzice

Postprzez frasun » So, 23 lut 2008 22:54

Witold napisał(a):Witam! Może tak link do niespakowanego pliku.Nie spotkałem się z nim.

A szukałeś?
http://ump.waw.pl/update/GMAPSUPP.IMG
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: CNE NTv9 + gmapsupp-nt

Postprzez Alf/red/ » N, 24 lut 2008 2:23

kp@ napisał(a):Ja wprawdzie ściągam zawsze niespakowany plik mapy

Sugerujemy ściąganie przez ludzi właśnie zipa. Widać przy rozpakowaniu, że się coś źle ściągnęło. No i jest mniejszy. Plik "pełny" jest dla automatów, dla których efektywniej jest ściągnąć poprawki (kawałki pełnego pliku).
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Postprzez Witold » N, 24 lut 2008 14:58

frasun napisał(a):
Witold napisał(a):Witam! Może tak link do niespakowanego pliku.Nie spotkałem się z nim.

A szukałeś?
http://ump.waw.pl/update/GMAPSUPP.IMG
Pozdrawiam,

Zciągnąłem po raz trzeci ten plik i skutek jest dokładnie taki sam.Jeżeli zaznaczę obie mapy - informacja na pytanie dokąd każe podać stan i próba wprowadzenia czegokolwiek kończy się informacją- brak danych.
A może jest to wina Mozilii lub programu antywirusowego?
Co o tym sądzisz?
Nuvi 660 CNE 2008NT+ UMP-pcPL+100Topo+GP Mapa 2007.4

" Zawsze miło jest pogawędzić w gronie przyjaciół "
Avatar użytkownika
Witold
Początkujący
 
Posty: 78
Dołączył(a): Pt, 22 lut 2008 17:33
Lokalizacja: Świebodzice

Re: CNE NTv9 + gmapsupp-nt

Postprzez Witold » N, 24 lut 2008 15:01

Alf/red/ napisał(a):
kp@ napisał(a):Ja wprawdzie ściągam zawsze niespakowany plik mapy

Sugerujemy ściąganie przez ludzi właśnie zipa. Widać przy rozpakowaniu, że się coś źle ściągnęło. No i jest mniejszy. Plik "pełny" jest dla automatów, dla których efektywniej jest ściągnąć poprawki (kawałki pełnego pliku).


Kilkakrotnie zciągałem plik zzipowany i efekt jest taki sam.
W czym szukać błędu? Uczestnicy forum twierdzą,że obie mapy powinny współpracować pokojowo a tak nie jest!!!!!! :(
Nuvi 660 CNE 2008NT+ UMP-pcPL+100Topo+GP Mapa 2007.4

" Zawsze miło jest pogawędzić w gronie przyjaciół "
Avatar użytkownika
Witold
Początkujący
 
Posty: 78
Dołączył(a): Pt, 22 lut 2008 17:33
Lokalizacja: Świebodzice

Re: CNE NTv9 + gmapsupp-nt

Postprzez Witold » N, 24 lut 2008 15:17

kp@ napisał(a):
Witold napisał(a):Problem!!!Próbowałem go rozwiązać na forum GPS i skierowano mnie do Garniaka. Otóż mam Nuvi 660 z mapą CNE NTv9
Wgrałem sobie darmową mapę Polski ze strony : http://ump.waw.pl/update/gmapsupp-nt.zip
Po rozpakowaniu skopiowałem plik GMAPSUPP.IMG do katalogu Garmin na karcie. Nuvi w info o mapach pokazuje dwie mapy i wszystko jest niby ok.
Jednak po uruchomieniu i wypraniu na gps opcji * dokąd * pojawia się napis " wybierz stan " i próba wprowadzenia czegokolwiek kończy się komunikatem " brak danych " Wygląda na to,że jestem w Stanach Zjednoczonych.Jeżeli w info o mapach jest zaznaczona tylko jedna mapa, pierwsza lub druga - wszystko jest ok. Dzisiaj ściągnąłem aktualny plik i skutek jest dokładnie ten sam. Koledzy z Forum GPS powiedzieli,że na Garniaku znajdę pomoc. Więc poruszam ten problem i proszę o pomoc w jego rozwiązaniu.Czy jest możliwe,że obie mapy się kłócą?
Może najpierw sprawdź wielkość pliku po rozpakowaniu czy zgadza się z wielkością pliku GMAPSUPP.img niespakowanego dla mapy UMP pcPL NT.Ja wprawdzie ściągam zawsze niespakowany plik mapy i jeszcze nigdy nie miałem problemu.



Witam! Dzisiaj zaciągnąłem plik rozpakowany i zzipowany. Nic się nie zmieniło i problem pozostał. Obydwa pliki są takie same :53,5Mb.
Może to coś to problem oprogramowania Nuvi?
Nuvi 660 CNE 2008NT+ UMP-pcPL+100Topo+GP Mapa 2007.4

" Zawsze miło jest pogawędzić w gronie przyjaciół "
Avatar użytkownika
Witold
Początkujący
 
Posty: 78
Dołączył(a): Pt, 22 lut 2008 17:33
Lokalizacja: Świebodzice

Postprzez popej » N, 24 lut 2008 15:37

Trudno zgadnąć, co robisz inaczej niż wszyscy ;-)

Np. czy Twój nuvi złapał fiksa? Być może masz aktualną pozycję poza mapą. Czy możesz wpisać stan Polska?

Można też profilaktycznie wykonać kasowanie danych użytkownika - przy włączaniu nuvi należy przytrzymać prawy dolny róg ekranu i trzymać, aż nuvi się zapyta, czy skasować dane.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Witold » N, 24 lut 2008 18:50

Miałeś rację.Coś się poprzestawiało w danych użytkownika.Po ich usunięciu wszystko wróciło do normy. To trochę dziwaczne, bo oprócz dwóch tras w ulubionych nie było nic. Nigdy tam nic nie zapisywałem.W związku z tym piwo z pianką.Dzięki i pozdrawiam
Nuvi 660 CNE 2008NT+ UMP-pcPL+100Topo+GP Mapa 2007.4

" Zawsze miło jest pogawędzić w gronie przyjaciół "
Avatar użytkownika
Witold
Początkujący
 
Posty: 78
Dołączył(a): Pt, 22 lut 2008 17:33
Lokalizacja: Świebodzice

Postprzez Witold » N, 24 lut 2008 19:18

Wiesz, nie żałuję tego piwa, ale cudów ciąg dalszy. Po skasowaniu danych użytkownika i otwarciu się Nuviego wszystko jest jak trzeba. Ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu znowu to samo - podaj stan. Próba wpisania czegokolwiek kończy się komunikatem - brak danych.
To chyba prawdziwy fiks sprzętu. To bardzo trudno zrozumieć.
Nuvi 660 CNE 2008NT+ UMP-pcPL+100Topo+GP Mapa 2007.4

" Zawsze miło jest pogawędzić w gronie przyjaciół "
Avatar użytkownika
Witold
Początkujący
 
Posty: 78
Dołączył(a): Pt, 22 lut 2008 17:33
Lokalizacja: Świebodzice

Postprzez PouchX » N, 24 lut 2008 20:02

Ściagnij instalkę pod MapSource i wyślij mapy do obiornika właśnie tym programem. (oczywiście wersję NT)
Problem pewnie wtedy znikne.

Z praktyki wiem, że niektóre Nuvi jakoś dziwnie się zachowują jak im się wrzuca gotowego gmapsupp.img
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Witold » N, 24 lut 2008 21:01

Witaj! Jestem zielony w tych sprawach. Dzisiaj zainstalowałem Mapsource ale kompletnie nie jestem zorientowany, co do sposobu instalacji za pomocą tego programu. Żeby nie zawracać komuś głowy obczytałem fora Garniak-a i GPS24, ale używane tam skróty myślowe są być może użyteczne dla starych bywalców forum i użytkowników gps, nie zaś dla kompletnego laika i początkującego gps-owca. Pewno program ten służy również do wgrywania tras turystycznych i pełna instrukcja od a do z sie przyda.A tak swoją droga walczę już 5 dzień i .......... pełna klapa.
Jeżeli nie byłoby to kłopotem to poproszę o instrukcję jak dla przedszkolaka! :oops: Jak możliwe to na maila: wiba@op.pl.
Nuvi 660 CNE 2008NT+ UMP-pcPL+100Topo+GP Mapa 2007.4

" Zawsze miło jest pogawędzić w gronie przyjaciół "
Avatar użytkownika
Witold
Początkujący
 
Posty: 78
Dołączył(a): Pt, 22 lut 2008 17:33
Lokalizacja: Świebodzice

Postprzez PouchX » N, 24 lut 2008 21:19

Ściagnij to i zainstaluj:
http://ump.waw.pl/mapy/ump-pcpl-setup.exe

Uruchom MapSource.
W MapSource NARZĘDZIA > MAPA i zaznaczasz wszystkie regiony Polski
Podłacz Nuvi pod USB
W MapSource wybierz WYŚLIJ DO URZĄDZENIA

To wsio.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Witold » Wt, 26 lut 2008 22:36

Witam!
Dzięki za pomoc, ta metoda przyniosła pożądany efekt,przestestowałem kilka razy i wszystko jest w porządku.
Do tego piwa dodaję olbrzymią piankę.
Pozdrawiam :lol:
Nuvi 660 CNE 2008NT+ UMP-pcPL+100Topo+GP Mapa 2007.4

" Zawsze miło jest pogawędzić w gronie przyjaciół "
Avatar użytkownika
Witold
Początkujący
 
Posty: 78
Dołączył(a): Pt, 22 lut 2008 17:33
Lokalizacja: Świebodzice


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości