Problem, skasowana mapa bazowa - C510+GP5+CN9

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Problem, skasowana mapa bazowa - C510+GP5+CN9

Postprzez maku » Śr, 11 kwi 2007 17:30

Na c510 mam zainstalowane:
CN9 NT
GP5.O
UMP PrawieCałaPolska

Nauczony doświadczeniem z GP4 od razu po instalacji wyłączyłem CN9 w odbiorniku.
(Z GP4 działało to tak że „władzę” przejmował CN9 co akurat w moich okolicach nie sprawdzało się najlepiej). Podkusiło mnie żeby sprawdzić jak to będzie z GP5. Włączyłem CN9 i efekt jest taki że przy próbie wyszukania jakiegokolwiek adresu odbiornik się wyłącza. Po prostu robi off i zabawę można zaczynać od nowa.
„Gryzą się” – pomyślałem. No dobra to może należało by wyłączyć GP5 i spróbować na samym CN9. Pewnie że to rozwiązanie jest raczej mało satysfakcjonujące ale zawsze.
Niestety nie mogę wyłączyć GP5. Po prostu „ptaszek” nie reaguje i nie chce zniknąć.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Czy jedynym wyjściem przy wyjeździe za granicę jest odinstalowanie na stałe GP5?
Jak dla mnie takie wyjście jest raczej nie do przyjęcia. Do granicy też jakoś chcę dojechać a po moich przejściach z CN9 w okolicach Poznania i w samym mieście jakoś nie bardzo wierzę w jego nawigowanie po Polsce.
maku
Początkujący
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn, 02 kwi 2007 15:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez frasun » Śr, 11 kwi 2007 17:35

Zdarzają się takie rzeczy, ale tylko po skasowaniu pliku z mapą bazową gmapbmap.img.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez maku » Śr, 11 kwi 2007 17:39

Faktycznie na samym początku jak miałem problem z odbiornikiem (zawiesił się na stałe i resetowałem go) mogłem coś takiego usunąć. A nawet nie wiedziałem że coś takiego tam jest.
Czy istnieje możliwość odzyskania tego pliku?
maku
Początkujący
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn, 02 kwi 2007 15:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez frasun » Śr, 11 kwi 2007 17:49

Zobacz czy usunąłeś i daj znać. Spróbujemy Ci pomóc. ;-)
Naturalnie pomóc może serwis Garmina, jeśli to wersja europejska w Polsce, jeśli USA, to trzeba wysłać do UK.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez maku » Śr, 11 kwi 2007 17:59

No to usunąłem. Nie mam takiego pliku w urządzeniu.
Nie pomyślałem to fakt ale nawet nie wiedziałem że jest tam jakaś mapa bazowa.
maku
Początkujący
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn, 02 kwi 2007 15:10
Lokalizacja: Poznań

Re: C510+GP5+CN9 - problem.

Postprzez Ciutnik » Śr, 11 kwi 2007 18:00

maku napisał(a):Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Witam. Z GPMapą miałem problem nieco inny choć podobnej natury. Otóż GPMapa nie chciała się włączyć, a konkretnie włączała się częściowo - bez jednego z obszarów. I żeby było śmieszniej, przy różnych kombinacjach z różnymi mapami, nie włączał się za każdym razem inny obszar. Nie dało się go włączyć zarówno z całym zestawem jak i pojedyńczo :)

Po kilku próbach doszedłem do wniosku, że nie mogę zapełniać karty w odbiorniku po brzegi. Zostawiając sobie 1-2 MB na karcie nie odnotowuję już tego problemu.

maku napisał(a):po moich przejściach z CN9 w okolicach Poznania i w samym mieście jakoś nie bardzo wierzę w jego nawigowanie po Polsce.

Tiaaaa... Skusiłem się na zainstalowanie CNE9 w trybie DEMO. I całe szczęście, że miałem taką możliwość! Wystarczyło abym zasymulował kilka moich ulubionych tras po Polsce aby się skutecznie wyleczyć z pokusy jej zakupu :? Ta mapa na pewno nie jest dla mnie, w przeciwieństwie do GPMapy, którą bez większych problemów udaje mi się zmusić do zadowalającej współpracy ;)
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

Postprzez frasun » Śr, 11 kwi 2007 18:05

maku napisał(a):No to usunąłem. Nie mam takiego pliku w urządzeniu.
Nie pomyślałem to fakt ale nawet nie wiedziałem że jest tam jakaś mapa bazowa.

Wysłałem Ci link na priva.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez maku » Śr, 11 kwi 2007 18:07

Problem z zapełnieniem karty mnie raczej nie dotyczy. Mam 2G na karcie. Tak wiec miejsca nie zabraknie. A dodatkowo GP5 mam zainstalowaną w pamięci urządzenia.
Tak więc na karcie spoczywa tylko CN9 i UMP.
maku
Początkujący
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn, 02 kwi 2007 15:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez frasun » Śr, 11 kwi 2007 22:19

Sprawa się wyjaśniła i był to błąd polegający na skasowaniu pliku zawierającego mapę bazową, czyli plik gmapbmap.img.

Rozwiązaniem tego problemu jest zdobycie pliku z europejską mapą bazową np. w serwisie lub od innego użytkownika i wgranie go do odbiornika. Pliki od Nuvi, Zumo i SP5X0 są kompatybilne.

Jeśli, ktoś nie chce czekać lub chciałby mieć szczegółową mapę bazową całego świata, może pobrać plik z updatem do iQue3600.
http://www.garmin.com/support/download_ ... jsp?id=461
Po rozpakowaniu pobranego pliku, wystarczy skopiować zawarty w archiwum plik gmapbmap.img do GPS. Ten 30 megowy plik zawiera mapę bazową całego świata, która działa nie tylko w iQue, ale także w Nuvi, Zumo i SP5X0.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez PouchX » Śr, 11 kwi 2007 22:23

Taka ładna bazówke można zrobic też np z WorldMap v4.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Drogowiec » Śr, 11 kwi 2007 22:34

PouchX napisał(a):Taka ładna bazówke można zrobic też np z WorldMap v4.


Prawda, ale to kosztuje 300zł. Do tego widzę, że mapa z iQue3600 w paru miejscach ma ciut więcej dróg.

Pozdrówka
Kuba
Avatar użytkownika
Drogowiec
Bywalec
 
Posty: 251
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 22:12
Lokalizacja: Łódzkie

Postprzez easyrider » Cz, 12 kwi 2007 8:26

No ale po co komu taka niedokładna mapa bazowa jest potrzebna?

U mnie za mapę bazową robi GP5, CNE9 mam na karcie, a UMP i różne inne (często aktualizowane) mapy wgrywam do pamięci wewnętrznej - dużo tego nie ma więc szybko się wgrywa...
easyrider
Bywalec
 
Posty: 396
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez PouchX » Cz, 12 kwi 2007 17:36

easyrider napisał(a):No ale po co komu taka niedokładna mapa bazowa jest potrzebna?


Jest bardzo potrzebna np w przypadku odbiornikow z USA, w ktorych mapy typu GPMapa skaluja sie tak ze poyzej 5km (oddalenie) nie widac juz nic!!!
Nawet głównych dróg.. kompletnie nic.. dopiero przy wiekszym oddaleniu widac kontury państwa.

Czyli ogólnie po to ze jak sobie np oddale mape na 20km i chce przesunać kursor mapy w inny koniec Polski.. to nie jade na oślep po "białym placku" tylko widze głowne drogi i miasta..czyli wiem gdzie jestem.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez easyrider » Cz, 12 kwi 2007 18:45

PouchX napisał(a):
easyrider napisał(a):No ale po co komu taka niedokładna mapa bazowa jest potrzebna?

Jest bardzo potrzebna np w przypadku odbiornikow z USA, w ktorych mapy typu GPMapa skaluja sie tak ze poyzej 5km (oddalenie) nie widac juz nic!!!
Nawet głównych dróg.. kompletnie nic..

Niby racja...
Tylko że autor wątku ma C510 - a ten odbiornik wyświetla GPMapę 5 w każdej skali... przynajmniej mój tak ma - właśnie sprawdziłem.
Może to dlatego, że w moim układzie traktuje GPMapę jako bazową, którą ma wyświetlać zawsze?

Natomiast moja 60'ka pochodzi właśnie z USA - gdy mapę bazową mam wyłączoną, to GPMapę widzę nawet w skali 800km...
Gdy bazówkę załączę to GPMapa "znika" dopiero od skali 500km, i wtedy bazową widać...

Coś mi się przypomniało - moja 60'ka ma GPMapę 3 - nowsze wersje chyba wyświetlają się inaczej...
easyrider
Bywalec
 
Posty: 396
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Piotrek » So, 14 kwi 2007 10:00

frasun napisał(a):Jeśli, ktoś nie chce czekać lub chciałby mieć szczegółową mapę bazową całego świata, może pobrać plik z updatem do iQue3600.
http://www.garmin.com/support/download_ ... jsp?id=461
Po rozpakowaniu pobranego pliku, wystarczy skopiować zawarty w archiwum plik gmapbmap.img do GPS. Ten 30 megowy plik zawiera mapę bazową całego świata, która działa nie tylko w iQue, ale także w Nuvi, Zumo i SP5X0.
Pozdrawiam,


Witam,

Nie mogę zainstalować tej bazówki, ponieważ wyskakuje komunikat - mapa potrzebuje desktopu Palma do instalacji. :?:

Skąd można jeszcze ściągnąć bazowa całego świata?

Pozdrawiam
pozdrawiam,
Piotr, nuvi 1490T + nuvi 3597
Avatar użytkownika
Piotrek
Początkujący
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Chojnów

Następna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości