odblokowanie GPmapy 5

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

odblokowanie GPmapy 5

Postprzez Kwieciniak » So, 14 kwi 2007 12:09

Przepraszam, że pytam, choć pamiętam, że gdzies w necie temat kieyś widziałem, ale nie mogę odnaleźć.
Zainstalowałem otrzymaną na płytce GPMapę 5, odblokowałem podając 25 znakowy kod ze strony www.gpmpa.garmin.pl, MapSource pisze mi, że są odblokowane, ale gdy chcę wysłać mapy do urządzenia (Vista CX), dostaję informację, że mapy nie są odblokowane dla tego urządzenia.
Fakt, nigdzie teraz nie wskazywałem tego urządzenia (pamiętam że prz 4,0, wskazywałem), ale gdy otwieram UnlockWizard, wybieram "posiadam 25-znakowy kod odblokowujący", wpisuję go, pojawia sie informacja, że mapy zostały odblokowane, jest jeszcze informacja o rejestracji, ale ma ona dotyczyć produktów z 25-nzkowym kodem w opakowaniu. Ja zaś, otrzymałem go na stronie (www.gpmpa.garmin.pl). Kiedy więc wybieram "Zamknij" i wracam do głównego okna w MapSource, znów nie mogę wysłać map:(

Powiedzcie, gdzie jest mój błąd, bo już zgłupiałem :roll:

POzdrawiam, Norbert
Kwieciniak
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 14 kwi 2007 11:47

Postprzez frasun » So, 14 kwi 2007 12:19

Na stronie gpmapy musisz wygenerować kod dla Swojego GPS, podając ID i Serial number. Nie wiem jaki kod masz obecnie wgrany, ale nie jest to najwidoczniej kod dla Twojego urządzenia.
Dokładna instrukcja jest na stronie garmin'a http://www.gpmapa.garmin.pl/instr_gpmapagarmin.pdf
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez GPS Maniak » So, 14 kwi 2007 12:51

frasun napisał(a):Nie wiem jaki kod masz obecnie wgrany, ale nie jest to najwidoczniej kod dla Twojego urządzenia.

Na pewno nie jest. Kwieciniak wspomniał o tym, że to kod opublikowany przez GPMapę.

Kwieciniak, ten 25-cio znakowy kod jest publikowany po to byś mógł bez blokowania MapSource kluczem "DEMO" pobawić się GPMapą na PC. Jeżeli chcesz mieć działającą w odbiorniku GPMapę 5, musisz - tak jak powiedział Piotr - wygenerować kod dla Twojego urządzenia. Gdy będziesz miał ten kod wówczas musisz usunąć z MapSource ten "uniwersalny" - nie działający kod, a następnie wpisać nowy kod (ten dla Twojego odbiornika).
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez pwitkow » So, 14 kwi 2007 18:28

jesli robiłeś uaktualnienie z 4,0 do 5,0 to daja kody do tych urządeń jakie miałeś wczesniej...mnie dopiero po ustnej interewencji wygenerowali kod o ktory prosiłem...
GPS Map 298 na łódce
GPS Map 60 csx i Oregon 750 na lądzie
pwitkow
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn, 02 kwi 2007 19:18
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Kwieciniak » N, 15 kwi 2007 21:54

Dzięki, już odblokowałem. Dziwne czasem te działania dystrybutora. Ze strony wynikało, że otrzymałem dwie (sic!) licencje na GPMapę 5.0, problem wynikał z tego, że wspisywałem 25znakowy kod generowany przy pierwszej, ten z drugiej działa dobrze:) Ale o co tu chodzi? :roll:
Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam :)
Kwieciniak
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 14 kwi 2007 11:47


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości