Co to jest "fotoradar przenośny"?

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Co to jest "fotoradar przenośny"?

Postprzez Gradory » Pn, 10 sie 2009 15:28

Co to jest ten "fotoradar przenośny"? Czym różnią się od siebie komunikaty "kontrola drogowa" i "fotoradar przenośny"?
Garmin Edge 830, Garmin nüvi 205, Garmin Dakota 20, smartfon
Był: Garmin Montana 610
Gradory
Bywalec
 
Posty: 499
Dołączył(a): Cz, 07 lut 2008 21:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co to jest "fotoradar przenośny"?

Postprzez GPS Maniak » Pn, 10 sie 2009 15:52

Gradory napisał(a):Co to jest ten "fotoradar przenośny"?

Taka skrzyneczka na trójnogu, albo "śmietniczka" (z trzema dziurami) przewożona na wózku.

Gradory napisał(a):Czym różnią się od siebie komunikaty "kontrola drogowa" i "fotoradar przenośny"?

Dla mnie różnica minimalna, ale jednak jest. W przeciwieństwie do radiowozu ustawionego blisko szosy - takiego trójnogu czy śmietniczki czasami nie widać, co może oznaczać, że ani przez mrugnięcie światłami, ani via CB nie dostaniesz ostrzeżenia. Odrębnym zagadnieniem jest fakt że zapewne takie miejsca są zamienne, zatem w praktyce raz w tym miejscu masz suszarkę (znaczy "kontrolę"), a innym razem "przenośny".
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Co to jest "fotoradar przenośny"?

Postprzez Gradory » Pn, 10 sie 2009 16:10

GPS Maniak napisał(a):Taka skrzyneczka na trójnogu, albo "śmietniczka" (z trzema dziurami) przewożona na wózku.

Co to jest? Chodzi o te stare radary jeszcze z czasów komuny? Ale tego już od lat nie ma, bo są za łatwe do wykrycia antyraderem (emitują fale cały czas, a nowsze tylko "strzelają" przez ułamek sekundy). I jeszcze na wózku przewożone? :shock: O co chodzi?

GPS Maniak napisał(a):Dla mnie różnica minimalna, ale jednak jest. W przeciwieństwie do radiowozu ustawionego blisko szosy - takiego trójnogu czy śmietniczki czasami nie widać,

Nie widziałem takiego radaru od kilkunastu lat, o ile mówimy o tym samym.

GPS Maniak napisał(a):co może oznaczać, że ani przez mrugnięcie światłami, ani via CB nie dostaniesz ostrzeżenia. Odrębnym zagadnieniem jest fakt że zapewne takie miejsca są zamienne, zatem w praktyce raz w tym miejscu masz suszarkę (znaczy "kontrolę"), a innym razem "przenośny".

W miejscach oznaczonych jako "fotoradar przenośny" widuje się policję, stojąca z radiowozem i ze standardowymi radarami ręcznymi (suszarkami), jakie policja ma na wyposażeniu (teraz mają też najnowsze laserowe). Ale te antyki trójnożne? A może stoją ze stoperem jak przed wojną? :wink:
Ostatnio edytowano Pn, 10 sie 2009 20:29 przez Gradory, łącznie edytowano 2 razy
Garmin Edge 830, Garmin nüvi 205, Garmin Dakota 20, smartfon
Był: Garmin Montana 610
Gradory
Bywalec
 
Posty: 499
Dołączył(a): Cz, 07 lut 2008 21:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co to jest "fotoradar przenośny"?

Postprzez SP2BZW » Pn, 10 sie 2009 19:19

oj, Ty chyba jeszcze nie poznałeś "śmietnika" :D niepozorne pudło na ziemi które robi do przodu i do tyłu a samochód
oznakowany albo i nie (policji albo straży) stoi pilnując, nawet 50 metrów dalej dokładnie ukryty... :evil:

P.S. parę tygodni temu na trasie Bydgoszcz-Koszalin-Bydgoszcz było w sumie 8 (po 4 na przejazd) ale miałem na szczęście CB
SP2BZW
 

Re: Co to jest "fotoradar przenośny"?

Postprzez beetle-m » Pn, 10 sie 2009 19:34

Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Co to jest "fotoradar przenośny"?

Postprzez GPS Maniak » Pn, 10 sie 2009 19:46

He, he. Mariusz, toż to dokładnie vis a vis bloku Maniaka-Juniora :D
Qrdę - jechałem tamtędy w piątek. Mam nadzieję, że nie wtopiłem :oops:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Co to jest "fotoradar przenośny"?

Postprzez Gradory » Pn, 10 sie 2009 20:32

W Trójmieście i okolicach tego nigdy nie widziałem. W miejscach, w których nawigacja mówi "fotoradar przenośny", często stoi radiowóz z policjantami z suszarką, ale takiej skrzynki jeszcze tam nie widziałem. :shock: Może u nas tego po prostu nie mają. :roll:
Garmin Edge 830, Garmin nüvi 205, Garmin Dakota 20, smartfon
Był: Garmin Montana 610
Gradory
Bywalec
 
Posty: 499
Dołączył(a): Cz, 07 lut 2008 21:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co to jest "fotoradar przenośny"?

Postprzez SP2BZW » Pn, 10 sie 2009 20:38

kwestia czasu... albo jeździsz zgodnie z przepisami albo w końcu dostaniesz fotkę :twisted: albo masz CB i dokładnie słuchasz
bo z mojej obserwacji wynika że jego naprawdę nie widać w czasie jazdy kiedy nie masz informacji że stoi... :mrgreen:
SP2BZW
 

Re: Co to jest "fotoradar przenośny"?

Postprzez beetle-m » Pn, 10 sie 2009 20:50

GPS Maniak napisał(a):Qrdę - jechałem tamtędy w piątek. Mam nadzieję, że nie wtopiłem :oops:
Zobacz Lechu na datę artukułu :wink: Ten kosz już zardzewiał.
To pierwsza informacja jaka mi się wygooglała po wpisaniu "fotoradar kosz" 8) .
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Co to jest "fotoradar przenośny"?

Postprzez Bas » Pn, 10 sie 2009 22:05

Pierwszy raz widzialem taki wynalazek na Slasku. Stalo takie niepozorne COS na trzech nozkach (najwyzej 70 cm wysokosci), obok przycupnal granatowy Cinquecento z dwoma panami w srodku - nie wykazywali aktywnosci. Zabawka stala akurat w takim miejscu gdzie na odcinku 200 metrow bylo ograniczenie do 40km/h. Gdyby nie mrugajacy z przeciwka w zyciu nie pomyslalbym, ze czai sie tu cos niepokojacego ;)
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Co to jest "fotoradar przenośny"?

Postprzez Mariusz65 » Cz, 17 wrz 2009 21:28

Gradory napisał(a):Chodzi o te stare radary jeszcze z czasów komuny?


Jadąc w lipcu na wakacje (drogą 25 w miejscowości Przydargiń) dostałem błysk po oczach z zarośli przy drodze, jakiś metr nad ziemią. Samego fotoradaru wcale nie widziałem. Po powrocie do domu w skrzynce pocztowej czekało już na mnie "pamiątkowe zdjęcie" z wakacji ;-)
Do fotki dołączono kopię świadectwa homologacji w której podano nazwę urządzenia radarowego: "Multanova 6F", rok produkcji 2008 – więc nie jest to wcale sprzęt sprzed kilkunastu lat!

Tak wygląda:
http://www.lifor.pl/produkty/pokaz/id/1
Ostatnio edytowano Cz, 17 wrz 2009 21:55 przez Mariusz65, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Co to jest "fotoradar przenośny"?

Postprzez Bas » Cz, 17 wrz 2009 21:35

masakra 8)
Obrazek
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Co to jest "fotoradar przenośny"?

Postprzez SP2BZW » Cz, 17 wrz 2009 21:38

Mariusz65 napisał(a):Do fotki dołączono kopię świadectwa homologacji w której podano nazwę urządzenia radarowego: "Multanova 6F", rok produkcji 2008 – więc nie jest to sprzęt z przed kilkunastu lat!

o bosze... to który teraz mamy rok bo już się pogubiłem :shock:
SP2BZW
 

Re: Co to jest "fotoradar przenośny"?

Postprzez Mariusz65 » Cz, 17 wrz 2009 21:54

SP2BZW napisał(a):o bosze... to który teraz mamy rok bo już się pogubiłem :shock:


2009! a dokładnie 17 września :D
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Co to jest "fotoradar przenośny"?

Postprzez Mariusz65 » Pt, 18 wrz 2009 8:46

Ze strony firmy Lifor:
http://www.lifor.pl/

SYSTEM FOTORADARÓW TO RÓWNIEŻ EKONOMIA:
 mniejsze wydatki na służbę zdrowia (ratowanie ofiar wypadku oraz koszty leczenia)
 mniejsze wydatki na likwidację skutków wypadków
zasilenie budżetów lokalnych ( średnio na poziomie 70- 85% z wpływów z mandatów)
 proponowany system zakłada obciążenie kosztami tych, którzy są winni popełniania wykroczeń. Fundusze pozyskane z tego tytułu pozwolą zamawiającym na realizację innych zadań na terenie miasta lub gminy

ATUTY WSPÓŁPRACY Z FIRMĄ LIFOR:
 Zamawiający nie ponosi ryzyka finansowego, ponieważ nasza firma obsługuje system na swój koszt
 Brak ryzyka niepowodzenia przedsięwzięcia nawet przy braku wyszkolonej kadry w gminach, ponieważ to nasza firma uruchamia i obsługuje system
 Brak ryzyka niesolidności rozliczeń finansowych, ponieważ następuje po zapłaceniu mandatu przez sprawcę wykroczeń
Zasilenie budżetów lokalnych
 Rozliczenie pomiędzy oferentem, a zamawiającym(urzędem lokalnym) dotyczy tylko tych mandatów, które zostały zapłacone przez sprawców wykroczeń

Przedstawiliśmy Państwu ofertę oraz niektóre możliwości jakie stwarza wdrożenie systemu fotoradarów. Zapewniamy Państwa, że usługi będą świadczone przez profesjonalną kadrę z wykorzystaniem wysokiej klasy urządzeń specjalistycznych łącznie z ich serwisem.
Szczegółowych informacji udzielą Państwu nasi pracownicy lub partnerskie firmy, które współpracują z naszą firmą na zasadach wyłączności terytorialnej.


Reasumując:
 Co to jest "fotoradar przenośny"?
 Jest to maszynka do robienia pieniędzy! :-)

Ciężkie czasy nadchodzą :!: (Nie dla budżetów lokalnych oczywiście) ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Następna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości