Nuvi 1490 T

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: Nuvi 1490 T GP

Postprzez Przemko » Pt, 05 lut 2010 6:59

PouchX, oczywiście moja informacja opierała się na tym co można pobrać pod webupdaterem a tam nie ma polskiego tts-u, czy jest możliwość pobrania nieoficjalnej wersji w celu potestowania?
modecom mx3 + automapa
Przemko
Bywalec
 
Posty: 329
Dołączył(a): N, 25 lis 2007 12:19
Lokalizacja: Włocławek

Re: Nuvi 1490 T GP

Postprzez felin » Pt, 05 lut 2010 10:26

Czy do 765T też jest wersja testowa polskiego TTS? Jeśli tak, to gdzie leży?
felin
Bywalec
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pn, 04 maja 2009 17:07

Re: Nuvi 1490 T GP

Postprzez frasun » Pt, 05 lut 2010 10:30

Chyba nigdzie nie leży, ale nie brakuje jej wiele do wersji komercyjnej, więc pewnie wersja oficjalna pojawi się niebawem.
Myślę, że adresatem tych pytań powinien być Garmin, a nie PouchX. ;)
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: Nuvi 1490 T GP

Postprzez jabbaa » Pt, 12 lut 2010 19:06

Witam. Jak w tym nuvi dodać kilka okien danych na mapie np. wyskokść , godzinę dotarcia itp.
Pozdrawiam
jabbaa
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn, 08 paź 2007 19:43

Re: Nuvi 1490 T GP

Postprzez zenonburza » Pt, 12 lut 2010 19:52

jabbaa napisał(a):Witam. Jak w tym nuvi dodać kilka okien danych na mapie np. wyskokść , godzinę dotarcia itp.


Zrób to tak: narzędzia > ustawienia > mapa > (strzałka na dół) > układ danych map (więcej danych).

PS. zapomniałem dopisać, że więcej dodatkowych informacji dostaniesz gdy nawigacja złapie FIX'a :D
Pozdrawiam, ZB
zenonburza
Początkujący
 
Posty: 67
Dołączył(a): Pn, 20 lip 2009 18:55

Re: Nuvi 1490 T GP

Postprzez zarys » Pn, 15 lut 2010 21:16

Już raz pytałem, ale może było za wcześnie? Czy sprawdzał ktoś wyświetlanie na nuvi 1490 linii torów kolejowych? Na 760 były, na GPsMap60 CSx są, na Colo 400 sa a jakże, a na 1490 nawet w najnowszej CNE2010.30c dalej ich nie ma. Soft a jakże 3.60 i dalej nic. Dyskutowałem z Darkiem "Ten od rotwailera" i jego zdaniem to BUG jeśli jeszcze ktoś potwierdzi to zgłaszamy do Hameryki niech poprawią, jak bowiem może działać City Explorel jak nie widzi kolejek miejskich i innych pojazdów szynowych?
Pozdrawiam
Ryszard
GPSmap60CSx,COLO 400C,Nuvi 1490T+nuLifeTime Europe,
GPmapa2009v3,CSAv5 i inne UMP,y, ostatnio NAVI COMAND NTG4 z mapami NaviSat, komórka LG GT540 z GPS.
zarys
Bywalec
 
Posty: 376
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Re: Nuvi 1490 T GP

Postprzez zenonburza » Pn, 15 lut 2010 23:23

Co by nie zakładać nowego wątku o n1490 pozwolę sobie na opisanie pewnej sytuacji...

Stworzyłem sobie trasę z punktu A do B. Trasa ma kilka punktów pośrednich. Po wgraniu i zaimportowaniu trasy do nawigacji prawie wszystko jest OK. Odpalam nawigację w aucie jadę ustawioną trasą a on mi pokazuję prędkość 0km/h :!: estymowany czas przybycia jakieś bzdury :( Zmieniałem widok z podstawowego (np. odległośc + prędkość) na widok "więcej danych" i jest to samo. Stąd pytanie :?: czy każde urządzenie tak ma i nie wyświetla tych informacji jak trzeba? czy coś u mnie jest nie tak :( Co zrobiłem w ramach testów:

- aktualizacja softu
- wgranie map od nowa
- stworzenie trasy w MS w oparciu o mapę UMP, jazda na różnych mapach - (błędy)
- reset urządzenia
- stworzenie trasy w MS w oparciu o mapę CNE, jazda na różnych mapach - (bez zmian)
- trasa zrobiona na mapie UMP a w nawigacji przeplanowana na CNE (nadal błędy), odwrotnie to samo :(
- testy j/w w oparciu o wgranie tylko jednej mapy np. trasa z UMP + tylko mapa UMP w nawigacji - (bez zmian)

? czy wam też zacina się lektor, który mówi o ostrzeżeniu? pliki pobrane ze strony projektu UMP. W n205 tego nie ma...
? jakieś pomysły, sugestie...
Pozdrawiam, ZB
zenonburza
Początkujący
 
Posty: 67
Dołączył(a): Pn, 20 lip 2009 18:55

Re: Nuvi 1490 T GP

Postprzez kaltam » Wt, 16 lut 2010 8:11

Lektor zacina się przy ostrzeżeniach (pliki pobrane z UMP). Tory kolejowe są widoczne przy bardzo dużym zoomie (przybliżeniu , daj na minimum 30m - sprawdzone) na każdej mapie (gpmapa, cne). To jest nawigacja dla samochodu a nie dla lokomotywy. Też jeżdżę na trasach wgranych z mapsource i nie mam żadnych problemów - trasy wgrywam z gpmay lub cne (nie wiem czy to ma znaczenie).
edge 1000 + radar Varia + Fenix 5 + nuvi 56LM + nuvi 1490T + CNE + UMP, Oregon 450 + Honor 7
kaltam
Bywalec
 
Posty: 485
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 7:36

Re: Nuvi 1490 T GP

Postprzez zarys » Wt, 16 lut 2010 13:19

Kaltam dzięki za wyjaśnienie :oops: .
Pozdrawiam
Ryszard
GPSmap60CSx,COLO 400C,Nuvi 1490T+nuLifeTime Europe,
GPmapa2009v3,CSAv5 i inne UMP,y, ostatnio NAVI COMAND NTG4 z mapami NaviSat, komórka LG GT540 z GPS.
zarys
Bywalec
 
Posty: 376
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Re: Nuvi 1490 T GP

Postprzez Przemko » Wt, 16 lut 2010 18:19

witam, ja pobieram gotowce o ostrzeżeniach jedynie z sygnałem bip, więc nie mam problemów z lektorem, zauważyłem jeszcze jedną rzecz, białe migające kreseczki jakby na łączeniu arkuszy map, szczególnie gdy tło jest kolorowe, najczęściej na gpmapie, czy ktoś jeszcze zauważył ?, co do torów na normalnym zbliżeniu nie wyświetla, pozdrawiam
modecom mx3 + automapa
Przemko
Bywalec
 
Posty: 329
Dołączył(a): N, 25 lis 2007 12:19
Lokalizacja: Włocławek

Re: Nuvi 1490 T GP

Postprzez zarys » Śr, 17 lut 2010 8:26

Potwierdzam migotanie ekranu szczególnie na wersji nocnej. Uciążliwe jak dodane są warstwice. Myślę, że nie wyrabia grafika. Te tory są, jak zauważył Kaltam od zoom 30m. Czyli nie przydatne bo w trudnych warunkach w takim zakresie potrafi skakać pozycja.
Pozdrawiam
Ryszard
GPSmap60CSx,COLO 400C,Nuvi 1490T+nuLifeTime Europe,
GPmapa2009v3,CSAv5 i inne UMP,y, ostatnio NAVI COMAND NTG4 z mapami NaviSat, komórka LG GT540 z GPS.
zarys
Bywalec
 
Posty: 376
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Re: Nuvi 1490 T GP

Postprzez kaltam » Śr, 17 lut 2010 18:01

Wracam do swojego ostatniego postu i pytań od "zenonburza". Chodzi o wgrane trasy. Ponieważ ostatnio uaktualniłem i soft w nuvim i mapsource i mapy więc przed dzisiejszym wyjazdem przygotowałem trasę w CNE (w mapsource), wysłałem do nuvi i faktycznie gdy ruszyłem nuvi pokazywał "0 km/h" i jakiś czas. Po zastanowieniu się dałem mu rady. Jeżeli chodzi o czas to wyświetla aktualny czas i żeby mieć wyświetlony czas do celu to trzeba w niego kliknąć i zaznaczyć jedną z opcji. Jeżeli chodzi o prędkość to pokazuje 0 km/h, trzeba w nią wejść (kliknąć) wtedy będziemy chyba w "dzienniku podróży " (lub coś podobnego) i wrócić do poprzedniego ekranu i wtedy jest wyświetlana prędkość aktualna. Czemu tak się dzieje ??? Ponadto zwróciłem uwagę (albo mi się tak wydaje) że im jechałem szybciej tym lektor się mniej zacinał. Może ma to związek z faktem że mapa ma mniej szczegółów przy 100 km/h i elektronika nuviego wyrabia z lektorem. Gdy jechałem wolniej i mapa miała więcej szczegółów to się zacina - będę to dalej obserwował. Ale i tak jestem z nuviego zadowolony a najbardziej ze współpracy z telefonem.
edge 1000 + radar Varia + Fenix 5 + nuvi 56LM + nuvi 1490T + CNE + UMP, Oregon 450 + Honor 7
kaltam
Bywalec
 
Posty: 485
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 7:36

Re: Nuvi 1490 T GP

Postprzez zenonburza » Cz, 18 lut 2010 20:41

kaltam napisał(a):...Jeżeli chodzi o czas to wyświetla aktualny czas i żeby mieć wyświetlony czas do celu to trzeba w niego kliknąć i zaznaczyć jedną z opcji. Jeżeli chodzi o prędkość to pokazuje 0 km/h, trzeba w nią wejść (kliknąć) wtedy będziemy chyba w "dzienniku podróży " (lub coś podobnego) i wrócić do poprzedniego ekranu i wtedy jest wyświetlana prędkość aktualna....

Testowałem podobne rozwiązanie, lecz u mnie to nie pomogło :( Fakt pokazała się prędkość ale przez cały czas była zamrożona
kaltam napisał(a):...Ponadto zwróciłem uwagę (albo mi się tak wydaje) że im jechałem szybciej tym lektor się mniej zacinał. Może ma to związek z faktem że mapa ma mniej szczegółów przy 100 km/h i elektronika nuviego wyrabia z lektorem. Gdy jechałem wolniej i mapa miała więcej szczegółów to się zacina - będę to dalej obserwował...

Chyba masz rację zwracałem na to uwagę tylko wtedy gdy jechałem wolniej. Przy wyższych prędkościach jakoś na to nie zwróciłem uwagi. Wszystko wskazuje na to, że pomimo lepszego procka to i tak jest mało jak na nawigację. PLUS jest taki, że przynajmniej wie się kiedy aż tak mocno się nie przegina z prędkościami. Jeśli ma czkawkę lub się zacina to jest OK. Jak gada płynnie noga z gazu :lol:
kaltam napisał(a):Ale i tak jestem z nuviego zadowolony a najbardziej ze współpracy z telefonem.

Ja też, pomimo jego niedociągnięć. Nawet nie zwracam już uwagi na jego rozmiary.
Pozdrawiam, ZB
zenonburza
Początkujący
 
Posty: 67
Dołączył(a): Pn, 20 lip 2009 18:55

Re: Nuvi 1490 T GP

Postprzez kawu » So, 20 lut 2010 21:48

Dzień dobry, jestem nowy w klasie. Z 760 przesiadłem się na 1490 i mnie wkurza. Z wytyczoną trasą czy bez (2D), ekran nie wyświetla nazw miejscowości (czasem jedna na 10 się pojawi). Jak stuknę w ekran, to pojawia się podmapa z miejsowościami, ale to mapa statyczna. BOK Garmina mgliście tłumaczy, że nadmiar szczegółów nie jest OK. Po co zatem 3 poziomy dokładności map, jesli w żadnym nie ma nazw.
Pytanie: 1/to problem mojej nuvi czy ogólny , 2/ czy można zmusić ją do wyświetlania nazw. Ślepa mapa mnie nie interesuje, noszę się z zamiarem zwrotu Garminowi tego bubla. Ale wpierw proszę koledzy o opinię.
kawu
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 20 lut 2010 21:07

Re: Nuvi 1490 T GP

Postprzez kaltam » N, 21 lut 2010 8:06

Napisz coś więcej. Ile masz map załączonych, jaka szczegółowość map, w jakim układzie nie wyświetla nazw . Przetestuj: szczegółowość map = normalna i jedna załączona mapa (to b. ważne). Podaj czy brak wyświetlania nazw jest wtedy kiedy jedziesz po wyznaczonej trasie czy tylko przy załączonej nawigacji.
edge 1000 + radar Varia + Fenix 5 + nuvi 56LM + nuvi 1490T + CNE + UMP, Oregon 450 + Honor 7
kaltam
Bywalec
 
Posty: 485
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 7:36

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości