Garminie, chcę mieć obiecane trasy w nuvi 37xx

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: Garminie, chcę mieć obiecane trasy w nuvi 37xx

Postprzez easyrider » Cz, 19 sty 2012 8:20

Ja przejechałem prawie setkę - i nuvi nigdy mnie nie zawiódł :mrgreen:
(pomijając pierwsze nieudane próby, ale było to po aktualizacji firmware po którym zapomniałem o resecie :oops:
- od czasu resetu działa doskonale)

W moim przypadku chodzi o nuvi 3490 - oryginał, nie mutant" - o ile ma to jakieś znaczenie...
Oregon 600 . .nuvi 2255 . .nuvi 3597 . . . . + 1 samochód . . + 3 rowery . . + kilka par butów
easyrider
Bywalec
 
Posty: 396
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:02
Lokalizacja: Rybnik

Re: Garminie, chcę mieć obiecane trasy w nuvi 37xx

Postprzez prozor » Pn, 14 maja 2012 13:41

popej napisał(a):Ile wielopunktowych "podróży" już faktycznie przejechałeś z nuvim?


Obecnie kilkadziesiąt, aż tak dużo ostatnio nie jeżdżę, większość to jazda bezpośrednio do celu, ale wielpunktówki póki co sprawdzają mi się znakomicie.
Vista HCx, Nuvi 2595 (plus ecoRoute HD), Edge 810, Edge 520.
Avatar użytkownika
prozor
Bywalec
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pt, 20 cze 2008 20:58
Lokalizacja: Sulęcin

Re: Garminie, chcę mieć obiecane trasy w nuvi 37xx

Postprzez felis » Pn, 09 lip 2012 16:10

Witam
Bo to zależy do czego komu trasy w urządzeniu. Wg mnie powinny być dostępne oba rozwiązania. Plan podróży dla przedstawicieli handlowych itp. dla których każdy punkt pośredni jest jednakowo ważny i stanowi jakby jeden z wielu celów podróży oraz trasy dla tych co mają jeden określony cel, ale drogę do niego chcą sobie wymodelować po swojemu. Np. chcą jechać w Alpy przez Słowację, a nie Czechy, lub w drodze nad morze chcą zrobić przerwę w jakimś ulubionym miejscu, albo wiedzą, że CNE tworzy jak często bywa głupią trasę i chcą mieć wpływ na jej przebieg. W takich przypadkach punkty pośrednie to często któryś tam kilometr drogi o jakimś numerze. Jak mam kilka takich punktów pośrednich to naprawdę nie chce się zastanawiać czy jako następny punkt podróży wybrać trasę S57 czy 546. W ogóle nie potrzebuje tego wybierać bo interesuje mnie odległy cel i to żeby garmin prowadził do niego tą, a nie inną drogą.
Jak dla mnie trasy i plan podróży to dwa różne narzędzia i gdyby garmin dbał o swoich klientów to nie byłby głuchy na potrzebę funkcjonowania tras w dawnym rozumieniu.
Pozdrawiam
felis
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 24 lis 2009 20:39

Re: Garminie, chcę mieć obiecane trasy w nuvi 37xx

Postprzez neonek » Wt, 10 lip 2012 15:02

Garmin dba o klientów ale tych amerykańskich. Tam nie dopuszczalne jest samodzielne myslenie. Trzeba wcisnąc cel i koniec.
neonek
Nowa Sól koło Ciepielowa
nuvi 1490T (CNE Lifetime + UMP)
Avatar użytkownika
neonek
Początkujący
 
Posty: 84
Dołączył(a): Pn, 03 sty 2011 10:41

Re: Garminie, chcę mieć obiecane trasy w nuvi 37xx

Postprzez Marko » Wt, 10 lip 2012 15:14

neonek napisał(a):Garmin dba o klientów ale tych amerykańskich.

Garmin dba przede wszystkim o własną kieszeń.
Wśród Amerykanów, jak i wśród nas, zapewne nie brakuje zwolenników punktów "via"...
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości