Nuvi 250 - problem z satelitami rozwiązany

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Nuvi 250 - problem z satelitami rozwiązany

Postprzez Matthias » Cz, 07 kwi 2011 9:58

Witam.

Od jakiegoś czasu zacząłem mieć coraz większe problemy z sygnałem satelitarnym w NUVI 250W. Na wielu forach widziałem osoby które miały podobne problemy. Większość zalecała reset fabryczny urządzenia, ale wydawało mi się że problem leży po stronie sprzętu a nie oprogramowania. Mając zarówno NUVI jak i 96CSx mogłem je porównać w tym samym miejscu i 96ka łapała silny sygnał momentalnie.

Rozwiązanie znalazłem na jednym z anglojęzycznych grup.

Problemem jest folia okrywająca scalaki wewnątrz urządzenia.
Odklejamy delikatnie nalepkę z numerem seryjnym urządzenia.
Pod spodem są dwie małe śrubki typu Torx
Obrazek

Obrazek

Po odkręceniu śrubek, małym śrubokrętem delikatnie podważamy dookoła szczelinę obudowy - tak żeby nie uszkodzić zatrzasków podczas otwierania.
Uwaga na mały plastikowy suwak do włączania urządzenia - wypada luźno i łatwo go zgubić.
Urządzenie kładziemy ekranem do góry i uchylamy górną krawędź, tą na której jest włącznik. Przy dolnej krawędzi biegną elastyczne styki do ekranu, można odsunąć lekko ekran nie odłączając ich od płytki głównej.

Obrazek

Wewnątrz widać scalaki zaklejone srebrną folią. Należy wyczyścić tą folię delikatnym papierkiem ściernym, tak żeby ładnie się błyszczała. Szczególnie ważny jest ten największy prostokątny scalak.

Po czyszczeniu i ponownym zamknięciu obudowy urządzenie bez problemu łapie sygnał na zewnątrz, jak również łapie słaby sygnał wewnątrz pomieszczenia, co wcześniej było niemożliwe.

Szerokiej drogi.

Matthias
Matthias
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 18 wrz 2008 8:57

Re: Nuvi 250 - problem z satelitami rozwiązany

Postprzez GNIEW » N, 03 lis 2013 11:33

Witam
Jestem tutaj nowy i witam wszystkich. Miałem ten sam problem. Pomógł mi ten post. Piszę jednak dlatego, że u mnie bebechy wyglądają troszkę inaczej. Ten kwadratowy scalak znalazłem dopiero pod zieloną płytką.
Załączniki
IMAG0170.jpg
Nüvi 2597 LMT
GNIEW
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): N, 03 lis 2013 11:25
Lokalizacja: Bawaria


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości