26.09.2014: Beskid Żywiecki + Słowacja, z Karpaczem w tle

O tym, że z GPSów najlepiej korzystać z dala od domu oraz komputera, za to koniecznie w tym samym wspaniałym towarzystwie.

Moderator: GPS Maniak

Re: 26.09.2014: Beskid Żywiecki + Słowacja, z Karpaczem w tle

Postprzez GPS Maniak » Wt, 16 wrz 2014 12:13

ZYSKI napisał(a): nie jest to jakieś cudo techniki ale na moje potrzeby wystarczy (LG V500)

Wyświetlacz: IPS FullHD, 1920 x 1200 pikseli, 16:10, 273 PPI, a więc wyraźnie wyższa rozdzielczość niż w moim Lenovo. Mapy w Locusie powinny wyglądać "jak żyleta". Mam nadzieję że nie zapomnisz zabrać nowej zabawki na spotkanie? :D

Swoją drogą tablet tabletem, ale jako człek starej daty i tak przy planowaniu wycieczek jakoś nie potrafię się obyć bez mapy papierowej rozłożonej na stole. Chociażby z tego powodu, że oglądanie mapy w tablecie przez więcej niż 1 osobę nie jest zbyt wygodne, co przeszkadza w "zespołowym podejmowaniu decyzji". Tak więc złożyłem dzisiaj małe zamówienie na kilka papierowych map Harmanca. Będzie nad czym się pochylić :lol:

! Załącznik 1.jpg
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: 26.09.2014: Beskid Żywiecki + Słowacja, z Karpaczem w tle

Postprzez ZYSKI » Wt, 16 wrz 2014 12:28

GPS Maniak napisał(a):Swoją drogą tablet tabletem, ale jako człek starej daty i tak przy planowaniu wycieczek jakoś nie potrafię się obyć bez mapy papierowej rozłożonej na stole.

Zgadzam się z tym oglądaniem w 100%, ze starą datą też :)
POZDRAWIAM
N 50 29 621
E 16 64 911
Colorado+iPhone + fenix 3HR
ZYSKI
Bywalec
 
Posty: 540
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 12:46
Lokalizacja: Bystrzyca Klodzka

Re: 26.09.2014: Beskid Żywiecki + Słowacja, z Karpaczem w tle

Postprzez Bogna » Wt, 16 wrz 2014 15:07

Aleście mnie zajarali, Chłopaki. Lechu, dzięki... :wink: Coraz bardziej nie mogę się doczekać :D
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: 26.09.2014: Beskid Żywiecki + Słowacja, z Karpaczem w tle

Postprzez jerzy » Wt, 16 wrz 2014 19:11

Witam serdecznie.
Jeszcze się wprawdzie całkiem nie ogarnąłem po powrocie, ale zdążyłem już odespać podróż i zaczynam wracać do normalnego życia. U Hani w Śnieżce w weekend jest impreza, więc musimy się zmieścić u mnie. Ale w tym składzie (jak ze zgłoszenia z pierwszego postu) nie powinno być problemu. Popej+1 i Grzegorz+1 zajmą pokoje na piętrze, Zachu +2 będzie miał sypialnię na poddaszu (tam jest 1 łóżko 2-osobowe + 1 1-osobowe), Lechu z Jankiem zajmą 2-gą sypialnię na poddaszu (też są 2 łóżka), Bogna będzie spała w jadalni na parterze a ja w salonie. Jeśli ktoś jeszcze się zechce dopisać, to znajdziemy pokoje w Agroturystyce na dole. Z jedzonkiem też nie będzie problemu - w górach zjemy jakąś zupkę w schronisku, a wieczorem u mnie zrobimy grilla i budiet OK. Przygotuję kaszankę na grilla i karczek oraz ugotuję gar grochówki. Proszę tylko o zamówienie na pogodę, bo tej jestem baaaardzo spragniony - w Karakorum na 4.5 tys. m npm. były 3 tygodnie w wilgotnym namiocie (mokry śnieg) i tylko 3 dni słońca. Cieszę się na spotkanie.
Pozdrawiam, Jerzy
Obecnie:1x Rino530HCX (drugie zostało w szczelinie lodowej na Kaukazie), 62ST, F5XPlus, InReachExplorer+
było: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, VistaHCX, 62S, F1, F2, F3HR,F5X Epix
W samochodzie:3597
jerzy
Bywalec
 
Posty: 478
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 18:02
Lokalizacja: Tychy/Sopotnia Wlk

Re: 26.09.2014: Beskid Żywiecki + Słowacja, z Karpaczem w tle

Postprzez GPS Maniak » Wt, 16 wrz 2014 19:25

@Jerzy. Z Jankiem też myśleliśmy o noclegach i wyszło że chętnie potrzymamy nocny dyżur przy kominku: na fotelach i kanapie :D W każdym bądź razie bierzemy śpiwory, więc i taras może wchodzić w rachubę :lol:

Reasumując. Damy radę.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: 26.09.2014: Beskid Żywiecki + Słowacja, z Karpaczem w tle

Postprzez jerzy » Wt, 16 wrz 2014 19:41

GPS Maniak napisał(a):Reasumując. Damy radę.

:D Jasne, właśnie to napisałem. Mieściło się u mnie już nawet 14 osób. Ale na wszelki wypadek musiałem sprawdzić, jak jest z miejscami u Hani, no i jak wygląda sprawa jedzonka.
Pozdrawiam, Jerzy
Obecnie:1x Rino530HCX (drugie zostało w szczelinie lodowej na Kaukazie), 62ST, F5XPlus, InReachExplorer+
było: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, VistaHCX, 62S, F1, F2, F3HR,F5X Epix
W samochodzie:3597
jerzy
Bywalec
 
Posty: 478
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 18:02
Lokalizacja: Tychy/Sopotnia Wlk

Re: 26.09.2014: Beskid Żywiecki + Słowacja, z Karpaczem w tle

Postprzez Zachu » Wt, 16 wrz 2014 19:56

Sam przyjadę a spanie mam w swoim samochodzie zawsze pod ręką.
Z Bogną wybieramy się 25.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: 26.09.2014: Beskid Żywiecki + Słowacja, z Karpaczem w tle

Postprzez Bogna » Wt, 16 wrz 2014 19:58

Właśnie sobie bilet do Warszawy zarezerwowałam :D. Przyjazd na Młociny w środę o 19:25.
Jurku, podobnie jak Lechu i Janek, Warszawa (z Gdynią w środku) także przyjeżdża do Ciebie we czwartek. A pierwszy nocny, fotelowy dyżur, to chyba coś jak najbardziej normalnego :lol:. Chyba przywiozłeś z ostatniej wyprawy coś do pooglądania :D.
A o pogodę się nie martw. Przecież jak mogłeś wyżej przeczytać, Janek już odpowiednią zamówił :lol:.
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: 26.09.2014: Beskid Żywiecki + Słowacja, z Karpaczem w tle

Postprzez GPS Maniak » Śr, 17 wrz 2014 9:45

@Bogna. Z tym oglądaniem materiałów foto w pierwszy wieczór fotelowy to nie do końca tak. Gdańszczanie przyjadą w piątek, wówczas pooglądamy fotki - razem z nimi. W czwartek zajmiemy się innymi tematami. Np. Twoim GPSem :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: 26.09.2014: Beskid Żywiecki + Słowacja, z Karpaczem w tle

Postprzez Marko » Śr, 17 wrz 2014 10:17

GPS Maniak napisał(a):Swoją drogą tablet tabletem, ale jako człek starej daty i tak przy planowaniu wycieczek jakoś nie potrafię się obyć bez mapy papierowej rozłożonej na stole. Chociażby z tego powodu, że oglądanie mapy w tablecie przez więcej niż 1 osobę nie jest zbyt wygodne, co przeszkadza w "zespołowym podejmowaniu decyzji". Tak więc złożyłem dzisiaj małe zamówienie na kilka papierowych map Harmanca. Będzie nad czym się pochylić :lol:

Za każdy błąd znaleziony w mapie browar gratis?
Ja zawsze wożę papier; w schronisku GPS wędruje do plecaka, a na stole pojawia się papier, co przy okazji staje się świetną rozrywką w oczekiwaniu na zamówione jedzenie.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: 26.09.2014: Beskid Żywiecki + Słowacja, z Karpaczem w tle

Postprzez popej » Śr, 17 wrz 2014 10:54

Nie wiem, czy ja z Małgorzatą przyjedziemy w piątek. Nasze aktualne plany przewidują 5-dniowy wyjazd, to może być piątek-wtorek lub sobota-środa. Gdyby był sprecyzowany termin wypadu na Słowację, to staralibyśmy się do tego jakoś dopasować. Poza tym wszystkie decyzje pewnie zapadną w ostatniej chwili.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 26.09.2014: Beskid Żywiecki + Słowacja, z Karpaczem w tle

Postprzez GPS Maniak » Śr, 17 wrz 2014 12:46

popej napisał(a): Nasze aktualne plany przewidują 5-dniowy wyjazd,

Rozumiem, że wyjazd, a nie pobyt w górach? Tzn: "w tym 2 dni na podróż" a nie "plus 2 dni na podróż"? Jak rozumiem dalszą część wypowiedzi mówisz raczej o wariancie "1", co zapewne jest związane z możliwością otrzymania tylko 3-ech dni urlopu?
popej napisał(a): Gdyby był sprecyzowany termin wypadu na Słowację, to staralibyśmy się do tego jakoś dopasować.

Sprawa nie jest prosta. Nie mamy zarezerwowanych noclegów na Słowacji (nawiasem mówiąc nie wiemy nawet dokąd jedziemy - to ustalimy na roboczo w Sopotni), więc - przynajmniej po tych tłumach które widziałem w ostatni weekend w Karpaczu - byłbym bardzo ostrożny z wyjazdem na Słowację "w ciemno" w weekend, a dokładniej w sobotę, bo mogłoby się okazać że będziemy nocować "a'la Zachu" w samochodzie. Dlatego w moich rozważaniach uwzględniałem termin 26 IX - 05 X co dawało mniej więcej taki grafik:
* (piątek), sobota, niedziela - Beskid Żywiecki (z uwzględnieniem niedzielnych potrzeb duchowych niektórych z nas)
* poniedziałek skoro świt - przejazd na Słowację + ewentualnie mała wycieczka
później już Słowacja. Powrót do Polski w piątek bądź w sobotę (5/6 X).
Uwzględniając potencjalne kłopoty z weekendowymi noclegami na Słowacji, z przedstawionych przez Ciebie wariantów:
popej napisał(a): to może być piątek-wtorek lub sobota-środa.

lepszy byłby chyba wariant sobota - środa. Wówczas można nie rezygnować z pomysłu by na Słowację nie jechać w weekend, w sobotę - z ryzykiem spania w samochodzie. Pojechalibyśmy w niedzielę, czy wręcz tak jak wcześniej kombinowałem: - po niedzielnej wycieczce w Beskidach - w poniedziałek skoro świt. Pomijam jeszcze jeden aspekt przemawiający za wariantem sobota-środa: odpada jazda w piątek, co na polskich drogach oznacza koszmar.
popej napisał(a): Poza tym wszystkie decyzje pewnie zapadną w ostatniej chwili.

Jasne. Z tym że wariant z Waszym powrotem we wtorek daje chyba nieco mniejsze pole manewru. Dlatego - przy założeniu że nie możecie wydłużyć urlopu, co byłoby zresztą najlepszym rozwiązaniem - osobiście optowałbym za wariantem: "sobota - środa". Oczywiście to wszystko przy założeniu, że gospodarz Sopotni nie ma lepszych pomysłów i że wytrzyma z nami tzn. ze mną, Bogną, Tomkiem i Jankiem aż 3 dni :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: 26.09.2014: Beskid Żywiecki + Słowacja, z Karpaczem w tle

Postprzez popej » Śr, 17 wrz 2014 12:58

To jest wariant 5 dni brutto, właśnie z powodu 3 dni urlopu, jakie ma Małgorzata. Ale może się tak zdarzyć, że Małgorzata nie będzie mogła wziąć urlopu w tym czasie i wtedy nastąpi moich zmiana planów. Grzegorz jest ode mnie niezależny, ale jak wreszcie ustalę moje możliwości, to może się dopasujemy i pojedziemy razem.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 26.09.2014: Beskid Żywiecki + Słowacja, z Karpaczem w tle

Postprzez Bogna » Śr, 17 wrz 2014 13:21

GPS Maniak napisał(a):@Bogna. W czwartek zajmiemy się innymi tematami. Np. Twoim GPSem :wink:

Jestem za, a nawet... jeszcze bardziej za :lol:.
Pozdrawiam Bogna.

Każda wyprawa, także w nieznane, byle z przyjaznym GPS-em, który wskaże drogę do osiągnięcia zamierzonego (a czasem nie) celu.
Był Foretrex 201, była Vista HCx i "póki co" już się skończyło. Jest eTrex 30 :) UMP, Navigator
Avatar użytkownika
Bogna
Bywalec
 
Posty: 838
Dołączył(a): Pt, 23 lis 2007 16:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: 26.09.2014: Beskid Żywiecki + Słowacja, z Karpaczem w tle

Postprzez jerzy » Śr, 17 wrz 2014 17:28

GPS Maniak napisał(a):Oczywiście to wszystko przy założeniu, że gospodarz Sopotni nie ma lepszych pomysłów i że wytrzyma z nami tzn. ze mną, Bogną, Tomkiem i Jankiem aż 3 dni :D

Wytrzyma, wytrzyma :D I dostosuje się do każdego wariantu. Oczywiście przy założeniu, że nasze wątroby wytrzymają :D
A jeśli chodzi o pomysły, to mnie się wydaje, że lepiej jest jechać na Słowację w niedzielę wczesnym popołudniem (po zaspokojeniu potrzeb duchowych, które można połączyć z wycieczką na Pilsko - na Miziowej o godz. 12 jest msza), bo krótkich wycieczek to w M.Fatrze raczej jest mało.
Pozdrawiam, Jerzy
Obecnie:1x Rino530HCX (drugie zostało w szczelinie lodowej na Kaukazie), 62ST, F5XPlus, InReachExplorer+
było: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, VistaHCX, 62S, F1, F2, F3HR,F5X Epix
W samochodzie:3597
jerzy
Bywalec
 
Posty: 478
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 18:02
Lokalizacja: Tychy/Sopotnia Wlk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Spotkania integracyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość