Spotkanie -wiosna nad morzem

O tym, że z GPSów najlepiej korzystać z dala od domu oraz komputera, za to koniecznie w tym samym wspaniałym towarzystwie.

Moderator: GPS Maniak

Postprzez Magnoom » Cz, 05 kwi 2007 16:23

GPS Maniak napisał(a):Qrczę, a byłem przekonany, że tylko ja ostro piłem :D :D
Wydawało mi się, że nie byłem aż tak pijany.
GPS Maniak napisał(a):To dowód, że na takie imprezy należy zabierać tylko GPS i kartkę z pytaniami :wink:
Jestem strasznie zły na siebie. W drodze powrotnej właśnie myślałem o kartce z listą spraw do obgadania, którą powinienem przygotować. Natomiast będę polemizował w związku z użytym przez Ciebie słowem "tylko". Przecież nie trzeba rezygnować z innych "rzeczy", aby załatwić sprawy z kartki.
GPS Maniak napisał(a):...gdybyś nie musiał zazdrośnie pilnować kto "zerka" na Agnieszkę na pewno byś zauważył, że ...
No po takim przywitaniu jakie nam zafundowaliście poczułem się niepewnie i zazdrośnie pilnowałem białogłowy.
GPS Maniak napisał(a):w sobotni wieczór - w tym samym czasie kiedy były prelekcje i kiedy ja dawałem Tobie do obejrzenia moje płyty DVD Kuba siedział 3, może 4 krzesła od Ciebie. Po prawej ręce :twisted: :D :D
No właśnie. To tylko bardziej mnie denerwuje. Muszę przyznać, że rozmawiałem z wieloma osobami i nadal nie wszystkie twarze potrafię połączyć z nickami.

Na szczęście dysponujemy internetem i wiele rzeczy można załatwić a jeszcze więcej wątpliwości można rozwiać dzięki niemu. Tyle, że na zlocie załatwiłbym to "od ręki", a teraz jeszcze pomęczę Kubę.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez Sierek » Pt, 06 kwi 2007 7:43

Dobrym pomysłem jest zrobienie identyfikatorów. Noszone dają szansę na nie przegapienie czyjejś obecności. I nie trzeba pytać co chwilę "kto zacz..."
Pozdrawiam, Jacek
60CSX+CN9NT+GP5+Topo_PL_100, TyTN II+Automapa+TT6
Avatar użytkownika
Sierek
Początkujący
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Grinch » Pt, 06 kwi 2007 13:44

Magnoom napisał(a):
GPS Maniak napisał(a):...gdybyś nie musiał zazdrośnie pilnować kto "zerka" na Agnieszkę na pewno byś zauważył, że ...
No po takim przywitaniu jakie nam zafundowaliście poczułem się niepewnie i zazdrośnie pilnowałem białogłowy.

Bierz przykład z kolegi ;)
Moje "doświadczenie młodzieńcze" mówi, że nadgorliwie pilnować nie należy. Jak będzie chiała, to sama się "będzie pilnowała", a jak nie to i tak będziesz ... drapał sufit :D (czego nikomu nie życzę)
Avatar użytkownika
Grinch
Bywalec
 
Posty: 124
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mkonst » Pt, 06 kwi 2007 23:21

SP2BZW napisał(a):to ja będę sobie chodził po szosie :( ponoć w BPN znowu nie wolno chodzić z psami

W Parkach Narodowych podobno pies musi byc na smyczy, tak mnie pouczył (na szczęście nie finansowo) strażnik, gdy szedłem z moim psem do Samotni. Szczerze mówiąc zrobiłem w tym momencie przerwę żeby strażnik miał czas się oddalić, bo nie wyobrażam sobie spaceru w górach z psem na smyczy.
Pozdrawiam Marcin Konstańczak (mkonst)
Vista
mkonst
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:54
Lokalizacja: Września

Postprzez Magnoom » So, 07 kwi 2007 8:41

Z tego co wiem, to każdy pies powinien być na smyczy i w kagańcu podczas spacerów w jakimkolwiek lesie. Nie tylko Parkach Narodowych. Tyle, że wszyscy (no zdecydowana większość) ten przepis olewa już od lat.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez Wieslav » So, 07 kwi 2007 9:54

Magnoom napisał(a):Z tego co wiem, to każdy pies powinien być na smyczy i w kagańcu podczas spacerów w jakimkolwiek lesie. Nie tylko Parkach Narodowych. Tyle, że wszyscy (no zdecydowana większość) ten przepis olewa już od lat.

8)
Dodałbym jeszcze problem spacerów z własnym pieskiem na Osiedlach mieszkaniowych.
Sam mam sznaucera miniaturę (wcześniej sznaucer olbrzym - miał kaganiec gdy wychodziliśmy) i zawsze wychodząc z psem jest na smyczy (chyba, że na własnej działce - wtedy biega swobodnie).
Często zdarza się, że w czasie wieczornych spacerów inny posiadacz psa puszcza go bez smyczy i bez kagańca! (są to czasami duże psy oraz "bojowe") a wtedy czasami dochodzi do niepotrzebnych "zatargów". Na zwróconą uwagę - właściciele nawet nie reagują.
Zmorą są również właściciele psów, którzy gdy wychodzą z domu wypuszczają swoje pieski, które często nie maja kagańców i biegają przez cały dzień po Osiedlu.
Niestety są zbyt małe kary (myślę o dolegliwych karach finansowych) nawet w drastycznych sytuacjach.
W USA właściciele (mąż i żona) psów, które zagryzły człowieka zostały skazane na karę śmierci!
Natomiast u nas jakie kary spotkały właścicieli psów, które np. pogryzły dorosłych lub dzieci?
Przepis obowiązuje, że pies na spacerze powinien być w kagańcu i na smyczy!
Natomiast swobodnie biegające psy po lasach mogą zostać zastrzelone przez straż leśną lub myśliwych - NIECH O TYM PAMIĘTAJĄ WŁAŚCICIELE SWOICH ULUBIEŃCÓW!
:oops:
POZDRAWIAM
Wieslav
GPSmap 76CSx+CNE NT 9+GPMapa 5+UMP-Wawa+Topo_PL_100 oraz ASUS MyPal A636N+AutoMapa Europe+iGO-2006+GPS Tuner 5
Toshiba Qosmio F30-140 Windows XP MCE - T7200; RAM 2x1024 533MHz; HDD 120GB; GF7600
Avatar użytkownika
Wieslav
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez yaro » So, 07 kwi 2007 10:09

Ja czesto nosze gaz przy sobie i jest to super sprawa (kosztowal kolo 80zl i nie ma go juz chyba w sprzedazy i jest podobno na niedzwiedzie polarne jest troche duzy-wiekszy niz dezodorant ale coz, tylko raz zastosowalem i psa to niemal powala), jak pies do mnie biegnie upominam wlasciciela (jesli pies jest z wlascicielem), jak to nie skutkuje to wyciagam gaz i wtedy nagle wlasciciel sie robi taki grzeczny i przestaje pyskowac i goni pieska zeby go do smyczy przypiac.
Pozdrawiam Yaro
Avatar użytkownika
yaro
Początkujący
 
Posty: 74
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 13:42
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Magnoom » So, 07 kwi 2007 10:23

Owszem psy biegające bez kontroli po lasach i osiedlach mieszkaniowych są utrapieniem. Ostatnio modne stają się rasy powszechnie znane jako agresywne w rękach młodocianych gnojków. No cóż pies jest tak ułożony jak jego właściciel.
Też często mam przy sobie gaz pieprzowy, natomiast jeszcze go nie użyłem. No... kilka lat temu przez przypadek zostałem takim potraktowany. Wiem jak zareagował na tak małą dawkę mój organizm i staram się choć troszeczkę sobie wyobrazić jak będzie działał na zwierze, które ma 10000 więcej komórek węchowych niż ja. Na ludzi czasami pomaga, choć zdarzają się delikwenci na których gaz pieprzowy nie robi większego wrażenia. O tym też należy pamiętać.

PS. Wypadałoby chyba wydzielić tą dyskusję o psach do nowego wątku w HydeParku. Niestety ja nie mogę ;)
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez Wieslav » So, 07 kwi 2007 11:30

Proponuję nie psa tym "specyfikiem" potraktować, ale WŁAŚCICIELA!
:wink:
Może zmądrzeje?!
:lol:
Pies jest tyle "wart" co jego właściciel!
8)
POZDRAWIAM
Wieslav
GPSmap 76CSx+CNE NT 9+GPMapa 5+UMP-Wawa+Topo_PL_100 oraz ASUS MyPal A636N+AutoMapa Europe+iGO-2006+GPS Tuner 5
Toshiba Qosmio F30-140 Windows XP MCE - T7200; RAM 2x1024 533MHz; HDD 120GB; GF7600
Avatar użytkownika
Wieslav
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez GPS Maniak » So, 07 kwi 2007 11:50

mkonst napisał(a): bo nie wyobrażam sobie spaceru w górach z psem na smyczy.

Ja też nie. Ale żyjemy w wolnym kraju i mamy wybór:
- albo swobodny spacer po górach
- albo posiadanie psa
Sorry Marcin, ale uważam, że tych rzeczy nie da się pogodzić.
Ja lubię to pierwsze i dlatego obecnie nie mam psa. Kiedyś miałem, ale były to czasy, kiedy wyjeżdżając mogłem go z kim zostawić w Poznaniu. Teraz nie mam takiej możliwości. Psa musiałbym zabierać za sobą na wyjady, a to strasznie ogranicza pole manewru. I nie chodzi mi tu nawet o jakieś względy formalne, czy fakt że pies płoszy (lub może płoszyć) zwierzynę. Po prostu po górach czy po lasach chodzą również ludzie, którzy najzwyczajniej w świecie nie lubią psów lub się ich boją. Zwłaszcza psów latających bez uwięzi. Chodzą również ludzie z małymi dziećmi, które mogą się wystraszyć psa, który pojawi się ni stąd ni z owąd. Zwłaszcza te przypadki są bardzo częste. Właściciel psa oczywiście może mieć pewność, że pies nikomu nie zrobi krzywdy. Ale małe dziecko nie musi tego wiedzieć i naprawdę często słychać płacz dziecka wystraszonego samą obecnością psa. Zatem aby uszanować prawo innych ludzi do spokojnego i bezstresowego spacerowania i korzystania z uroków gór, nie należy na górskie czy leśne wycieczki zabierać psa. Tak samo jak nie należy tam jechać motorem.(nieważne czy to w wersji 2 czy 4-o kołowej)

Wracając do topika. Marcin, miałeś się ze mną zabrać. Coś nie wypaliło ?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Wieslav » So, 07 kwi 2007 12:09

Popieram w 100% wypowiedź LECHA
8)
Nie każdy lubi psy oraz są ludzie, którzy się ich boją (nawet małych piesków) - albo dlatego że nie mieli nigdy z nimi do czynienia lub mieli wcześniej przykre "doswiadczenia".
Poza tym nawet dobrze ułożony pies może mieć "niekontrolowany wybryk" (człowiekowi to się zdarza, a czemu ma to nie dotyczyć psa) i włąściciel nie będzie wstanie zapanować nad swobodnie biegającym psem, a w dodatku bez kagańca!
:wink:
POZDRAWIAM
Wieslav
GPSmap 76CSx+CNE NT 9+GPMapa 5+UMP-Wawa+Topo_PL_100 oraz ASUS MyPal A636N+AutoMapa Europe+iGO-2006+GPS Tuner 5
Toshiba Qosmio F30-140 Windows XP MCE - T7200; RAM 2x1024 533MHz; HDD 120GB; GF7600
Avatar użytkownika
Wieslav
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mkonst » So, 07 kwi 2007 18:30

Widzę że rozpętałem niezłą psią burzę ;)
1. Jako posiadacz małego psa nie do końca zgadzam się z tymi wszystkimi kagańcami i smyczami na każdym spacerze ale wiem że jest to problem z gatunku nierozwiązywalnych.
2. Dziękuję za pomysł z gazem. Mam na osiedlu tzw. młodocianych gnojków z bojowymi psami. Spotkanie z jednym z nich skończyło się dla mojego Dropsa na stole operacyjnym.
3. Drops obszedł ze mną okolice Karpacza i nie widzę w tym nic złego. Przy wielokilometrowej wycieczce pies oszczędza siły i ani mu w głowie gonienie zwierzyny nawet gdyby się pojawiła na szlaku, w co wątpię mając na uwadze tłumy na szlaku (majowy week-end).
4. Bardzo żałuję że nie udało mi się pojechać do Chłapowa ale ruszyła po zimie moja budowa i musiałem być na miejscu.
Pozdrawiam Marcin Konstańczak (mkonst)
Vista
mkonst
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 18:54
Lokalizacja: Września

Postprzez harcerzyk » So, 07 kwi 2007 19:22

Żałuję, że mnie nie było. Na następną postaram się wybrać.
Igor
Nuvi 660FM, 60Cx, UMP-pcPL, CN9NT, Topo_PL_100
Obrazek
Avatar użytkownika
harcerzyk
Bywalec
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 9:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SP2BZW » N, 08 kwi 2007 10:51

yaro napisał(a):Ja czesto nosze gaz przy sobie....

Ty uważaj jak chodzisz :D mój szwagier który mieszka w Canadzie i uwielbia włóczyć się po górach zawsze ze sobą ma gaz i jakieś race ?
specjalne dla misiów :shock: i kiedyś się przewrócił i mu to wszystko eksplodowało :roll:

ale reasumując... Ikar chodzi w kagańcu (no chyba że jest 2 w nocy... nie lubimy być "proszeni" o 50 gr pod nocnym sklepem bo komuś brakuje do jabcola :D )
natomiast czytałem na jakimś forum że kiedyś w Bieszczadzkim parku nie można było, potem można i teraz znowu nie można chodzić z psem (oczywiście w KAGAŃCU i na SMYCZY)
SP2BZW
 

Postprzez old_smuggler » N, 08 kwi 2007 11:39

WESOŁYCH ŚWIĄT wszystkim!
Jakby kogoś interesowały efekty mojego ganiania z torbą i przeszkadzania - zapraszam: http://picasaweb.google.com/hekselman/S ... Wiosna2007

Miłego oglądania!
Acha - chyba nie będzie to reklamą gdy podpowiem że najlepiej ściągnąc i zainstalować darmową Picasę 2 i zdjęcia po ściągnięciu na własny komp obejrzeć w opcji "pokaz slajdów" :-)
old_smuggler
Początkujący
 
Posty: 32
Dołączył(a): N, 01 kwi 2007 15:16
Lokalizacja: 3miasto(OMC)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Spotkania integracyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość