Obchody GIS Day - 19 listopad 2008 Kraków - Zaproszenie

O tym, że z GPSów najlepiej korzystać z dala od domu oraz komputera, za to koniecznie w tym samym wspaniałym towarzystwie.

Moderator: GPS Maniak

Obchody GIS Day - 19 listopad 2008 Kraków - Zaproszenie

Postprzez DidymoS » Śr, 12 lis 2008 19:57

Witam serdecznie, mam nadzieje,że moderatorzy GARNIAKA nie obrażą sie jeśli wykorzystam ten wątek do zaproszenia Was - drogie koleżanki i koledzy- na imprezę na której będzie także coś o technologiach GPS. :D http://argis.les.ar.krakow.pl/index.php?show=gisday
Ostatnio edytowano Śr, 12 lis 2008 21:22 przez DidymoS, łącznie edytowano 2 razy
Trzeba żyć, a nie tylko istnieć...leśnik
60csx+mapki standard
Avatar użytkownika
DidymoS
Newbie
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 27 gru 2007 19:24
Lokalizacja: Krosno/Kraków

Re: Obchody GIS Day - 19 listopad 2008 Kraków - Zaproszenie

Postprzez Magnoom » Śr, 12 lis 2008 20:20

Przydałoby się trochę więcej szczegółów dotyczących tego dnia.

W internecie znalazłem taką informację:
http://peb.pl/ogloszenia-i-nowosci/401787-gis-day-19-listopad-2008-krakow.html napisał(a):W Krakowie GIS Day organizowany jest na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego przy Alei 29 Listopada 46.
oraz stronę internetową:
http://argis.les.ar.krakow.pl/index.php?show=gisday

Według mapy UMP-pcPL to mniej więcej tutaj:
N50 04.970 E19 57.092 (WGS84, hddd mm.mmm)
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1768
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Obchody GIS Day - 19 listopad 2008 Kraków - Zaproszenie

Postprzez DidymoS » Śr, 12 lis 2008 20:22

Sekcja Geomatyki KNL Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane zagadnieniem Systemów Informacji Geograficznej na obchody GIS Day, które odbędą się 19 listopada 2008 roku na naszym Wydziale.


System Informacji Geograficznej (GIS, ang. Geographic Information System) – system informacyjny służący do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji danych geograficznych, którego jedną z funkcji jest wspomaganie procesu decyzyjnego. W przypadku, gdy System Informacji Geograficznej gromadzi dane opracowane w formie mapy wielkoskalowej (tj. w skalach 1:5000 i większych), może być nazywany Systemem Informacji o Terenie (LIS, ang. Land Information System).

Szeroką grupę zastosowań GIS stanowi wszelkiego typu ewidencja - gruntów, budynków, a ogólnie rzecz biorąc: wszelkiego rodzaju zasobów. Szczegółowe informacje tego typu wykorzystują urbaniści, geodeci, konstruktorzy. Zastosowanie warstwowej organizacji map umożliwia łatwą modyfikację jedynie wybranych obiektów, bez konieczności przerysowywania całej mapy. Komputerowa ewidencja własności gruntów z powodzeniem może zastąpić tradycyjną, prowadzoną za pomocą rejestrów i map geodezyjnych (katastralnych).

Inną grupę zastosowań stanowi wykorzystanie GIS do przetwarzania informacji o lokalizacji wszelkiego rodzaju zjawisk, zwłaszcza tych cechujących się znaczną zmiennością w czasie. GIS są bardzo wygodnym zjawiskiem w rejestracji poziomów emisji wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Dla potrzeb monitoringu środowiska naturalnego akwizycja danych dla GIS może być prowadzona z wykorzystaniem zdalnych czujników i urządzeń pomiarowych sterowanych komputerowo. W tej grupie zastosowań mieści się również wykorzystanie GIS do analizy i obrazowania danych o charakterze statystycznym, takich jak np. zagrożenie przestępczością, występowanie chorób, struktura użytkowania gruntów itp.

GIS mogą również być bardzo wygodnym narzędziem do przetwarzania danych o infrastrukturze technicznej terenu, tj. o sieciach wodociągowych, gazowniczych, energetycznych, liniach komunikacyjnych. Dane tego wymagają częstych modyfikacji. Ponadto wymagana jest ich duża dokładność i aktualność. GIS umożliwiają spełnienie tych wymagań.


GIS DAY to międzynarodowe wydarzenie, którego celem jest demonstracja, zarówno dzieciom jak i dorosłym, na czym polega działanie systemów GIS oraz w jaki sposób wpływają one na nasze codzienne życie.
Również na Wydziale Leśnym odbędą się tego dnia ciekawe prezentacje oprogramowania oraz urządzeń pomiarowych, a także wiele konkursów z nagrodami.


W Krakowie GIS Day organizowany jest na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego przy Alei 29 Listopada 46. Zaproszeni są wszyscy interesujący się tą tematyką lub chcący się czegoś o niej dowiedzieć, bez względu na wiek, płeć itp Wkrótce w tym wątku zostanie zamieszczony szczegółowy harmonogram imprezy, zachęcam więc do częstego zaglądania. Możecie odwiedzić również stronę, na której znajdziecie szersze wiadomości dotyczące GIS Day, Sekcji i projektów przez nią realizowanych.


Program obchodów 10 światowego Dnia GIS - GIS DAY 2008:
10.00-12.00 Poranek GIS
Program: Geograficzne Systemy Informacyjne dla najmłodszych. Goście: dzieci i młodzież szkół podstawowych i średnich Krakowa. W programie między innymi: przelot wirtualny nad Parkami Narodowymi w Polsce, wyszukiwanie cudów świata z lotu ptaka, geocaching z nagrodami, plastyka w służbie GIS, Natura2000 a GIS.
12.00-15.00 W samo południe z GISem, czyli 300% normy Geomatyki.
Program: prezentacje multimedialne i stoiska:
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego - WODGiK
DEPHOS (lotniczy i naziemny skaning laserowy LIDAR, przeloty wirtulane nad Krakowem i Muzeum w Oświęcimiu - 3D!; fotogrametryczne stacje robocze)
TECHMEX - wysokorozdzielcze zobrazowania satelitarne i technologie GIS
GPS.PL - integracja GPS/GIS (w opcji systemu GPS+GLONASS), Pen-computer, zapis ruchu obiektow, monitoring na stronie internetowej, indoor positioning, systemy RTK L1 (+GLONASS)
inne firmy: GPS, fotogrametria cyfrowa, Internet GIS
wykład: skaning laserowy w leśnictwie (15 min)

13.00-13.15 Tablo 3D - zeskanuj się na pamiątkę!
Program: Naziemny skaning laserowy - TLS (firma DEPHOS) w hallu na parterze
16.00 - ELDORADO GIS czyli nagrody
Program: rozwiązanie konkursów i quizów. Wręczenie nagród oraz licencji studenckich ArcGIS 9.2 ESRI.
A ponadto: GISowy Konkurs z nagrodami! i wiele wiele więcej! Przyjdz, przekonaj się... już 19 XI w środę!!

Obrazek

Obrazek


Źródła:
http://pl.wikipedia.org/wiki/System_..._Geograficznej
http://www.gisday.com/
Trzeba żyć, a nie tylko istnieć...leśnik
60csx+mapki standard
Avatar użytkownika
DidymoS
Newbie
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 27 gru 2007 19:24
Lokalizacja: Krosno/Kraków


Powrót do Spotkania integracyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość